ההשלכות של נהיגה בקלות ראש

בשנים האחרונות גדל מספר ההרוגים על ידי נהגים פזיזים. לפי נתוני המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים, בשנת 2016 אירעו 1,908 תאונות קטלניות שבהן מעורב נהג שיכור ו-618 תאונות קטלניות שבהן מעורב נהג מוסח דעת. מדובר בעלייה מ- 2012 כאשר היו 1,649 תאונות קטלניות בהן היו מעורבים נהגים שיכורים ו-587 תאונות קטלניות בהן היו מעורבים נהגים שנהגו בקלות ראש. 

כאשר אדם נוהג בפזיזות, ההשלכות הן לרוב קשות. פעולות הנהג עלולות להוביל לפציעות חמורות ואף למוות. נהיגה בקלות ראש היא מושג רחב יריעה שנוגע לעבירות רבות שנעשות בכביש. 

מה זה נהיגה ללא אחריות? 

בישראל לצעירנו יש כמה דוגמאות, למשל, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים היא פשע חמור מאוד. זו הסיבה שיש לנו מערכת חוקים שעוסקת בנושא הזה. חוקים אלה די נוקשים וניתן להאשים אדם בגין נהיגה פזיזות אם הוא/היא נוהגים תחת השפעה.

עבריים תנועה לא צריך להיות נהג רשלני, אלא נהג שנוהג בלי לחשוב על בטיחות ונקלע לתאונה.

מהם ה העונשים שניתנים למי שמואשם בנהיגה פזיזה?

עונשים שקבועים על פי החוק בישראל משתנים לאורך זמן ואילו שינויים נעשו בהם. זה יכול להיות מאסר, קנס, מעצר או שלילת רישיון ואף הזהרה חמורה. עורכי דין תעבורה יוכל לספק לכם מידע על מקרה עמו אתם מתמודדים.

לייעוץ עם עו"ד תחבורה היכנסו לאתר עורכי דין תעבורה

מה זה עו"ד תעבורה? 

עורך הדין לתעבורה הינו עורך דין המתמחה בדיני תעבורה. הוא צריך להיות מסוגל לתת את העצות הדרושות לנהגים מה לעשות כאשר הם מסתבכים בתאונת דרכים, או אם הם מעורבים בתאונה בכלל. הוא גם ייצג אתכם בבית המשפט ויעזור לכם להתמודד עם הסיטואציה אליה נקלעתם.  מידע נוסף באתר https://saar-lawyers.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משכנתא למסורבים
סירוב בבנק זה לא דבר נעים אך לשמחתכם בדרך כלל יהיה משהו לעשות כנגד זה. אי אפשר לשכנע את הבנק לתת לכם...
קרא עוד »
מאי 09, 2022
מה בעצם עושה בודק שכר
אחד הנושאים הרגישים ביותר בקשר שבין עובד למעביד, הוא כל מה שקשור לנושא השכר. זה נושא רגיש, שכן אף עובד...
קרא עוד »
ספט 30, 2021
עו"ד נכות כללית – האיש שייאבק עבורנו
כשאנחנו נדרשים להתמודד עם מוסדות גדולים, כמו ביטוח לאומי, חברת ביטוח, זה אף פעם לא פשוט, בוודאי אם...
קרא עוד »
מאי 14, 2020