הוצאת דיבה

לשון הרע – הוצאת דיבה

לשון הרע והוצאת דיבה הם תחום של חוק המספק הגנה אזרחית על מי ששמו הטוב נפגע, כאשר דבריו של מישהו גרמו נזק למוניטין שלכם או לפרנסתכם. לשון הרע הוא הצהרה כוזבת בכתב או בעל פה.

לשון הרע – הוצאת דיבה 

השמצת אופי:

השמצה איננה פשע, אך היא "עוולה" (עוולה אזרחית, ולא עוולה פלילית). אדם שהושמץ, יכול לתבוע את מי שעשה את ההשמצה בגין הנזקים.

אולי יעניין אתכם גם: עורך דין הוצאת דיבה

כיצד לזכות בתביעת לשון הרע?  

חוק לשון הרע מנסה לאזן בין אינטרסים מנוגדים: מצד אחד, אנשים לא צריכים להרוס את חייהם של אחרים על ידי כך שהם מספרים עליהם שקרים; אך מצד שני, אנשים צריכים להיות מסוגלים לדבר בחופשיות ללא חשש להתדיינות על כל עלבון, מחלוקת או טעות.

מחלוקת פוליטית וחברתית חשובה בחברה חופשית, וכמובן שכולנו לא חולקים את אותן דעות או אמונות. למשל, לעתים קרובות מתנגדים פוליטיים מגיעים למסקנות הפוכות מאותן עובדות, וקריקטוריסטים לעתים קרובות מגזים בעובדות כדי להצביע.

שלב ההוכחות בתביעה

חוק לשון הרע משתנה ממדינה למדינה, אך ישנם כמה כללים מקובלים הכולן. אם אתם מאמינים שאתם "הושמצתם", כדי להוכיח את זה אתם בדרך כלל תצטרכו להראות שהייתה הצהרה שיש בה את כל נגיעה לדברים הבאים:

  • השקר יצא לאור
  • שקר מוחלט שאינו מציאותי
  • פגיעה ממשית בקניין רוחני או פיזי

בואו נסתכל בפירוט על כל אחד מאלמנטים של טענות לשון הרע

ראשית, את ה"לשון הרע" ניתן לומר, לכתוב, לתאר, ואפילו להחוות. מכיוון שהצהרות בכתב נמשכות זמן רב יותר מהצהרות מדוברות, מרבית בתי המשפט, חבר השופטים וחברות הביטוח רואים את לשון הרע כמזיק יותר מהשמצות.

אם נפגעתם במהלך החיים מלשון הרע והוצאת דיבה, תוכלו לתבוע את נושא הדברים בבית משפט דרך עורך דין לשון הרע אדי בליטשטיין לאחר שתוכיחו פגיעה כלשהי מהוצאת הדיבה.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

אפשר לומר בוודאות כי בשנים האחרונות תחום הנדל"ן פורח. לא מעט אנשים רוכשים דירות להשקעה וכך מייצרים רווחים מדמי השכירות. כיום תחום הנדל"ן הוא בין

קרא עוד »
עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות יכול לסייע לכל אדם אשר זקוק לייעוץ משפטי בתחום. חשוב להבין כי כל אחד זכאי לערוך את הצוואה שלו, על מנת להחליט

קרא עוד »