הוצאת דיבה

לשון הרע – הוצאת דיבה

לשון הרע והוצאת דיבה הם תחום של חוק המספק סעד אזרחי כאשר דבריו של מישהו בסופו של דבר גורמים נזק למוניטין שלכם או לפרנסתכם. לשון הרע הוא הצהרה משמימה בכתב או שפורסם, ואילו השמצות הינן לשון הרע המדוברת על ידי הנאשם.

לשון הרע – הוצאת דיבה |

השמצת אופי:

"השמצת אופי" הוא מונח התופס לכל אמירה שפוגעת במוניטין של מישהו. השמצה בכתב נקראת "לשון הרע", בעוד שהשמצה מדוברת מכונה "לשון הרע".

השמצה איננה פשע, אך היא "עוולה" (עוולה אזרחית, ולא עוולה פלילית). אדם שהושמץ, יכול לתבוע את מי שעשה את ההשמצה בגין נזקים.

אולי יעניין אתכם גם: עורך דין הוצאת דיבה

כיצד לזכות בתביעת הפגיעה האישית שלכם? |

חוק לשון הרע מנסה לאזן בין אינטרסים מתחרים: מצד אחד, אנשים לא צריכים להרוס את חייהם של אחרים על ידי כך שהם מספרים עליהם שקרים; אך מצד שני, אנשים צריכים להיות מסוגלים לדבר בחופשיות ללא חשש להתדיינות על כל עלבון, מחלוקת או טעות.

מחלוקת פוליטית וחברתית חשובה בחברה חופשית, וכמובן שכולנו לא חולקים את אותן דעות או אמונות. למשל, לעתים קרובות מתנגדים פוליטיים מגיעים למסקנות הפוכות מאותן עובדות, וקריקטוריסטים לעתים קרובות מגזים בעובדות כדי להצביע.

מה הקורבן צריך להוכיח כדי לטעון ללשון הרע? |

חוק לשון הרע משתנה ממדינה למדינה, אך ישנם כמה כללים מקובלים. אם אתם מאמינים שאתם "הושמצתם", כדי להוכיח את זה אתם בדרך כלל תצטרכו להראות שהייתה הצהרה שיש בה את כל הדברים הבאים:

  • השקר יצא לאור
  • שקר מוחלט שאינו מציאותי
  • פגיעה ממשית בקניין רוחני או פיזי

בואו נסתכל בפירוט על כל אחד מאלמנטים של טענות לשון הרע

ראשית, את ה"לשון הרע" ניתן לומר, לכתוב, לתאר, ואפילו להחוות. מכיוון שהצהרות בכתב נמשכות זמן רב יותר מהצהרות מדוברות, מרבית בתי המשפט, חבר השופטים וחברות הביטוח רואים את לשון הרע כמזיק יותר מהשמצות.

אם נפגעתם במהלך החיים מלשון הרע והוצאת דיבה, תוכלו לתבוע את נושא הדברים בבית משפט דרך עורך דין לשון הרע אדי בליטשטיין לאחר שתוכיחו פגיעה כלשהי מהוצאת הדיבה.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

חקירות מצ"ח

חקירות מצ"ח

לא מעט חיילים מוצאים את עצמם באמצע חקירות מצ"ח, או במילים אחרות- חקירות המתבצעות על ידי המשטרה הצבאית החוקרת. מדובר על חיילים הנחשדים בביצוע של

קרא עוד »