עורך דין לעינייני משפחה – לא עוד עורך דין

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתחום המשפט, הוא כל מה שקשור לדיני משפחה. מדובר על תחום רחב מאוד, בו מתעסקים בכל מה שקשור לילדים, נישואים, גירושים, ירושות, צוואות, אימוץ, פונדקאות, הסכמים לפני נישואים וכדומה.

זהו תחום רגיש מעצם העובדה שהאנשים שמעורבים בו, הם בני משפחה, כך או אחרת, מדובר באנשים שיש ביניהם קשר כזה או אחר, שלא נדבר על כך שהרבה פעמים מעורבים בתוך התהליך הזה גם ילדים וצריך לחשוב עליהם, מה הם עוברים וכיצד התהליך יכול להשפיע עליהם, בהווה ובעתיד.

לכן כשאנחנו נכנסים אל תוך תהליך כזה, עלינו לדעת לבחור עורך דין לענייני משפחה שידע להציע לנו, לא רק פתרונות משפטיים טובים ולא רק דרך לנצח במקרה, אלא גם ידע להיות מספיק רגיש וקשוב לצרכים שלנו מחד, וכן רגיש לסיטואציה מאידך.

עורך דין, מעצם עבודתו, אמור להסתכל אך ורק על האינטרס של הלקוח אותו הוא מייצג, אך יש מקרים רבים, בוודאי בתחום של דיני משפחה, שהאינטרס הצר של הלקוח נוגד לאינטרס הרחב שלו. הרבה פעמים הלקוח לא מודע לכך או לא מוכן להסתכל על הדברים בצורה כזו. תפקידו של עורך דין הוא לספק לו תמונת מצב, להמחיש לו עד כמה חשוב, שהוא יסתכל על הדברים באופן רחב ולא צר.

למשל, אחת הדוגמאות הקלאסיות היא בתיקי גירושין. הרבה פעמים הלקוחות רוצים לנצח את הצד השני, בין אם זה מתוך תחושת נקם, כעס, עצבות, פגיעות או מכל סיבה אחרת. מתוך רצון זה, הם לא חושבים כיצד זה עלול להשפיע על הילד, כיצד הנתק בין ההורים, היחסים ההרוסים, יכולים להשפיע עליהם, בין אם זה כעת ובין אם זה בעתיד.

עורך דין לענייני משפחה שרוצה לעשות את עבודתו בצורה נכונה, צריך להציג ללקוח שלו את התמונה המלאה, להציג לו את שתי הסיטואציות. זו שהוא מנצח בה ומקבל את מה שהוא רוצה, וזו שהוא מתפשר והילדים לא נפגעים, אלא זוכים בקשר עם שני ההורים ובכך שהם עצמם שומרים על יחסים סבירים ביניהם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו הליך מחיקת חובות?
אדם שצובר חובות ואין לו יכולת לשלם אותם, צריך לעבור הליך מיוחד שנועד להגיש לו יד וסיוע. כי אובדן כלכלי...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
מעשן סמים בזמן שירות צבאי? כדאי להתארגן על עורך דין צבאי מומלץ
כחלק מהרצון למגר את שימוש הסמים בארץ, החליט הרמטכ"ל לשנות את המדיניות שהייתה נהוגה עד היום בבסיסי...
קרא עוד »
אוג 01, 2021
ההשלכות של נהיגה בקלות ראש
בשנים האחרונות גדל מספר ההרוגים על ידי נהגים פזיזים. לפי נתוני המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים, בשנת 2016...
קרא עוד »
מאי 28, 2023