עורך דין לעינייני משפחה

עורך דין לעינייני משפחה – לא עוד עורך דין

אחד הנושאים הרגישים ביותר בתחום המשפט, הוא כל מה שקשור לדיני משפחה. מדובר על תחום רחב מאוד, בו מתעסקים בכל מה שקשור לילדים, נישואים, גירושים, ירושות, צוואות, אימוץ, פונדקאות, הסכמים לפני נישואים וכדומה.

זהו תחום רגיש מעצם העובדה שהאנשים שמעורבים בו, הם בני משפחה, כך או אחרת, מדובר באנשים שיש ביניהם קשר כזה או אחר, שלא נדבר על כך שהרבה פעמים מעורבים בתוך התהליך הזה גם ילדים וצריך לחשוב עליהם, מה הם עוברים וכיצד התהליך יכול להשפיע עליהם, בהווה ובעתיד.

לכן כשאנחנו נכנסים אל תוך תהליך כזה, עלינו לדעת לבחור עורך דין לענייני משפחה שידע להציע לנו, לא רק פתרונות משפטיים טובים ולא רק דרך לנצח במקרה, אלא גם ידע להיות מספיק רגיש וקשוב לצרכים שלנו מחד, וכן רגיש לסיטואציה מאידך.

עורך דין, מעצם עבודתו, אמור להסתכל אך ורק על האינטרס של הלקוח אותו הוא מייצג, אך יש מקרים רבים, בוודאי בתחום של דיני משפחה, שהאינטרס הצר של הלקוח נוגד לאינטרס הרחב שלו. הרבה פעמים הלקוח לא מודע לכך או לא מוכן להסתכל על הדברים בצורה כזו. תפקידו של עורך דין הוא לספק לו תמונת מצב, להמחיש לו עד כמה חשוב, שהוא יסתכל על הדברים באופן רחב ולא צר.

למשל, אחת הדוגמאות הקלאסיות היא בתיקי גירושין. הרבה פעמים הלקוחות רוצים לנצח את הצד השני, בין אם זה מתוך תחושת נקם, כעס, עצבות, פגיעות או מכל סיבה אחרת. מתוך רצון זה, הם לא חושבים כיצד זה עלול להשפיע על הילד, כיצד הנתק בין ההורים, היחסים ההרוסים, יכולים להשפיע עליהם, בין אם זה כעת ובין אם זה בעתיד.

עורך דין לענייני משפחה שרוצה לעשות את עבודתו בצורה נכונה, צריך להציג ללקוח שלו את התמונה המלאה, להציג לו את שתי הסיטואציות. זו שהוא מנצח בה ומקבל את מה שהוא רוצה, וזו שהוא מתפשר והילדים לא נפגעים, אלא זוכים בקשר עם שני ההורים ובכך שהם עצמם שומרים על יחסים סבירים ביניהם.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?