פריצת דיסק בצבא – למה מדובר בפציעה השכיחה ביותר?

פריצת דיסק בצבא - למה מדובר בפציעה השכיחה ביותר?

רבים הם החיילים וגם החיילות המשרתים ביחידה קרבית שסובלים מכאבי גב תחתון או פריצת דיסק. אולם פריצת דיסק שונה במהותה מכאבי גב.

אם יש לכם פריצת דיסק בעקבות חבלה שאירעה במהלך השירות הצבאי, או מכיוון שנדרש מכם לשאת ציוד כבד, בקשו מהצבא לקבל את הדוח עם פרטי הפציעה שלכם, שימו אותו במקום בטוח.

תביעה לאחר פריצת דיסק

כל חייל אשר סבל ועדיין סובל מפריצת דיסק בצבא, יוכל להגיש תביעה נגד משרד הביטחון בגין בעיה זו, ויש לציין כי היא אחת הנפוצות.

בהחלט קיים מצב שמשרד הביטחון ידחה את בקשתכם, אבל לא זהו המקום להרים ידיים, יש להילחם, להוכיח, להמציא ראיות, למלא מסמכים, אל תתנו לתשובה השלילית שלהם לגרום לכם להרים ידיים. 

מדוע פריצת דיסק נפוצה בצבא?

פריצת דיסק עלולה להופיע עקב נשיאה של משקל כבד, חבלה במהלך פעילות, מה שעלול לגרום לכאבים עזים, או אז עולה חשד כי אכן זוהי הבעיה, אולם על מנת לוודא זאת, יש לעבור בדיקות כמו MRI ו CT.

הגשת תביעה נגד משרד הביטחון

משרד הביטחון מערים קשיים על חיילים שרוצים לתבוע אותם בגין פריצת דיסק. תביעה המוגשת היא על בסיס חוק הנכים (כך החייל יוכל לקבל הן פיצויים והן שיקום), ויהיה עליו להוכיח שהפגיעה ממנה הוא סובל, אירעה במהלך השירות, או שעוד לפני כן סבל ממנה, והמצב נעשה עוד יותר חמור.

פנייה לעו"ד מקצועי

אם תפנו לעו"ד מקצועי מומחה בתחום תביעות נגד משרד ביטחון, הוא יוכל לספר לכם שוועדת הביטחון כמעט ולא מכירה בפריצת דיסק כנכות. לכן יש להילחם, להביא ראיות חותכות, בכדי לקבל מעמד של נכה צה"ל, וכל העת לקבל ליוויי של עו"ד.

לעוד מידע על תביעה נגד הצבא, הקליקו על הלינק

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גירושין ברבנות – מה צריך לדעת על פתיחת תיק גירושין
אחד הרגעים הקשים ביותר בחייהם של כל בני זוג, הוא הרגע בו הם מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש. אף זוג נשוי...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
עורך דין ביטוח – יכול לחסוך לכם המון כסף
ביטוח זה חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. ביטוח חיים, ביטוח נכס, ביטוח בריאות ועד כהנה וכהנה. הביטוחים הללו...
קרא עוד »
פבר 03, 2021
גישור ירושות – הסכם בין יורשים
כשהורה נפטר זה קשה ולא נעים, אך כשלאחר פטירת ההורים האחים והמשפחה מתחילים לשלוף ציפורניים ולריב...
קרא עוד »
יול 12, 2021