אזרחות כפולה: מהי ומהם היתרונות העומדים מאחוריה?

אזרחות כפולה

לא מעט אנשים מחזיקים ביותר מאזרחות אחת, פשוט כיוון שהם מבינים מהו הפוטנציאל, ועל כן מי ששואף ליהנות מכך גם, צריך לדעת שלכל מדינה יש חוקים משלה, כאשר בחלק מהמקרים המשימה יותר פשוטה להשגה (ולו כי המדינה מעניקה אזרחות לאדם שאחד מהוריו הנו אזרח המדינה) ובחלק מהמקרים המשימה יותר מורכבת, אך עדיין אפשרית. אי לכך מי ששואף להחזיק באזרחות נוספת צריך לבחון אלו אופציות פתוחות בפניו ואף מה עליו לעשות על מנת להתקדם אל עבר המטרה, אך זהו נושא למאמר אחר, ופה אנו נתמקד בשורת ההטבות, ואכן לא חסרות כמה משמעותיות:

 

ללא גבולות

 

יש אזרחויות שמאפשרות להגיע ליעדים שהאזרחות הישראלית אינה מאפשרת, כמו אזרחות אירופאית, ועל כן בין אם מבקשים לטייל ובין אם מבקשים להגיע לחו"ל לטובת פעילות עסקית, טוב לדעת שהדלתות פתוחות – שהעולם הגדול נגיש עבורנו. כמו כן, בכול הנוגע למעבר גבולות, תמיד עוזר שיש יותר מאזרחות אחת, וזאת כי הרבה פעמים ביקורת הגבולות עשויה לקדם את התור כאשר היא מבחינה באזרחות הנחוצה.

 

משאירים דלת פתוחה

 

החיים בארץ עשויים להיות מורכבים, אך עדיין יש משמעות רבה מאחורי השיר "אין לי ארץ אחרת". עם זאת, הרבה פעמים מרגיע לדעת שאם בכול זאת מחליטים לקום וללכת, הרי שזה אפשרי – ישנו יעד שיקבל אותנו בידיים פתוחות, ואף שיציע לנו שלל זכויות והטבות. מכאן שגם אם אתם פטריוטיים ואוהבי המדינה, תמיד טוב להשאיר דלת פתוחה, ואם לא עבורנו אז עבור ילדינו, עובדה שמובילה אותנו ליתרון חשוב נוסף.

אזרחות כפולה

לטובת הילדים

 

הרבה הורים מעידים שמהרגע שבו הם נהפכו להורים, הם החלו לבחון סיטואציות מזווית מעט שונה, ועל כן גם אם הם לא חלמו מעולם להוציא אזרחות נוספת, הרי שעבור עתיד הילדים הם כן מוכנים לשנות סדרי עולם. למה הכוונה? ובכן הורים רבים מבקשים להעניק לילדיהם כמה שיותר אופציות, וכיוון שהם יודעים שאם להם תהיה אזרחות נוספת, גם לילדיהם יהיה הרבה יותר קל להוציא אזרחות (לפחות בחלק מהמקרים) ועל כן הם פועלים לשם כך, ולו על מנת שהילד יוכל לבחור ביום מן הימים ללמוד בכול מוסד לימודי רצוי (בחו"ל) ואף ייהנה מסבסוד משמעותי.

 

שיקולים כלכליים

 

כאשר מחזיקים באזרחות נוספת, האופציות העסקיות הרבה יותר מגוונות, ולו כי פתאום ניתן להשקיע מעבר לים, לנצל מגוון הזדמנויות ואך ליהנות מהטבות מכס ומס ששמורות רק לבעלי אזרחות מקומית. כמו כן, עבור אנשים רבים אופציה זו עשויה להיות מושכת מבחינה נוספת, ולו כי ידוע שבחו"ל (בחלק מהיעדים) עלות המחיה הרבה יותר זולה ויוקר המחיה אינו דומה לזה שבארץ, ועל כן אנשים שמחזיקים במקצועות מבוקשים, יכולים לעשות חיל בחו"ל, בעוד שבארץ הם בקושי סוגרים את החודש.

 

פיתוח אישי

 

להחזיק באזרחות כפולה אינו אומרת שעתה יורדים מהארץ ולא מביטים לאחור, אל עבור מגוון אנשים מדובר בצעד נכון, ולו בהתאם למצב הנוכחי, משמע אנשים רבים עשויים לרצות ללמוד תואר מסוים, אך בעוד שבארץ אין להם הנתונים הנחוצים, הרי שבחו"ל הם יכולים להתקבל לשלל מוסדות מובילים, ואף ליהנות ממחירים מסובסדים. מכאן שגם אנשים צעירים אחרי צבא צרכים לשקול לעשות אזרחות נוספת, כמובן בהתאם ליעד אליו הם מכוונים, כאשר טוב לדעת שלא מעט מדינות חברות באיחוד האירופאי, כך שמספיק לעשות אזרחות עבור מדינה אחת, על מנת ליהנות מכרטיס כניסה לשלל מדינות נוספות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין משרד הביטחון
השירות הצבאי עלול להביא עמו גם השלכות בריאותיות, כמו פוסט טראומה, נכות או פגיעות בריאותית אחרות. במצב...
קרא עוד »
אפר 03, 2021
תובנות חיוניות לניקוי יעיל של חפצים ישנים ממרחבי חיים
תהליך פינוי חפצים ישנים מדירות ובתים הוא משימה שרבים עשויים למצוא בה מרתיעה אך בסופו של דבר מתגמלת....
קרא עוד »
אפר 19, 2024
פסלו לי את הרישיון בגלל בדיקת ינשוף – יש מה לעשות?
נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות הקשות ביותר בעולם התעבורה. מדובר לא רק בספיגת קנס כספי למי שנתפס אלא...
קרא עוד »
נוב 22, 2018