איך לתבוע מרפאת שיניים?

איך לתבוע מרפאת שיניים?

בכל שנה מוגשות תביעות רבות הנוגעות לרשלנות רפואית. מסתבר כי המובילים ברשימה הם רופאי השיניים. גם לאחר שהרופא טרח להסביר, לא תמיד אנו מבינים את מהות הבעיה, למשל, מדוע חייבים לעקור שן זו או אחרת? מדוע כדאי לעבור טיפול השתלת שיניים? מה בכלל הרופא רואה בצילומים? איננו יודעים.

התמחויות שונות בטיפולי שיניים

לא כל רופא שיניים מומחה בכלל הטיפולים, למשל יש רופאים המתמחים בעקירות, טיפולי שורש, השתלת שיניים, אורתודנטיה ועוד. לעיתים רבות הרופא מציע לנו תוכנית טיפולים, אולם הוא איננו מבצע את עבודתו כמצופה, הוא אף עלול לגרום לנזקים לשיניים ולפנים, כמו למשל שיתוק של שרירי הפנים.

נפגעתם מרשלנות מרפאת שיניים? יש מה לעשות.

אין לחיות בשלום עם כאב בשן לאחר טיפול שורש למשל או שיתוק בפנים, הרי כל אלה נגרמו בשל ליקויים בטיפולי שיניים כאשר אנו יודעים בדיוק מי אחראי לכך.

לכן בכל מקרה בו נוצר נזק, חשוב מאוד לפנות באמצעות עו"ד בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית ולהגיש תביעה בשל הנזקים שנוצרו ובגין רשלנות רפואית (קראו איך לתבוע מרפאת שיניים). אולם גם יש להוכיח כי הנזקים אכן נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית של הרופא ולא מסיבה אחרת.

כיצד בית המשפט מתייחס לרשלנות רפואית?

רק בשנים האחרונות עלתה המודעות לרשלנות רפואית, ובתי המשפט כיום פוסקים פיצויים גבוהים למי שנפגע. בית המשפט גם איננו נוהג להתייחס בסלחנות כלפי רופא המואשם ברשלנות רפואית.

בנוסף הוא דורש מהרופאים לנהוג ביתר זהירות, ולעשות שימוש במכשור מתקדם אשר יכול לצמצם את הסיכויים להיפגע במהלך הטיפול.

פניה לעו"ד

חשוב מאוד לאתר משרד עו"ד בו עובדים משפטנים המתמחים בתחום הרשלנות הרפואית. הם יסייעו ללקוח להוכיח כי אכן נגרם נזק ע"י הרופא ושהוא התנהל בחוסר מקצועיות ורשלנות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין ארנונה –איך הוא יכול לעזור לנו וכיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה
אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר שאנחנו נדרשים לבצע, בין אם אנחנו בעלי הנכס ומשתמשים בו ובין אם אנחנו...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023
החשיבות בעצמאות כלכלית
עצמאות כלכלית היא מפתח להצלחה ולהגדרה עצמית. זוהי היכולת לחיות בנוחות מבלי להיות תלוי בכסף של מישהו...
קרא עוד »
אוג 23, 2022
ייצוג זוכים בהוצאה לפועל
אחד הרגעים הכי קשים בחייו של אדם, בין אם בחייו הפרטיים ובין אם בחייו המקצועיים, מתרחש כאשר הוא מגיע...
קרא עוד »
יול 13, 2021