אשרות הומניטריות – מה חשוב לדעת?

אשרות הומניטריות

כשמתחילים לברר על האשרות השונות הקיימות למשרד הפנים, חשוב מאוד להכיר את המושג אשרות הומניטריות. זו למעשה אשרה חשובה מאוד שמצילה מדי יום אנשים רבים המבקשים סיוע ממדינת ישראל, כאשר הם לא אזרחיה. אם אתם מרגישים שאתם נופלים בין הכיסאות של האשרות הקיימות, ייתכן והאשרה ההומניטרית היא זו שתאפשר לכם לקבל סיוע.

הנה מה שחשוב לדעת על אשרות הומניטריות

מקרים רפואיים

בין אם מדובר במקרי חירום ובין אם בטיפולים מתמשכים, ישראל מאפשרת כניסת אזרחים זרים בכדי לקבל את הסיוע הטוב ביותר שהם יכולים לקבל במידה ובמדינותיהם לא ניתן לקבל טיפול ראוי או מקצועי מספיק כמו שקיים פה.

איומי חיים

איום ממשי על חיים, בוגרים והן קטינים, מאפשר קבלת אשרה מסוג זה, זאת מכיוון שלמדינת ישראל קיימת האמונה כי זו מצווה וחובה להציל כל נפש שבאפשרותה, גם ללא אזרחות ישראלית. מקרים של איומי חיים יכולים להוביל להעתק החיים הנה, בתנאי משרד הפנים.

עובדים בסיעוד

ישנם מקרים בהם אשרת עבודה של זרים העוסקים בסיעוד נגמרת ומשרד הפנים לא מאשר הארכה מסיבותיו השונות. אשרה הומניטרית יכולה להעלות מחדש על הפרק את ההארכה על ידי הצגת הנחיצות של הנסעד בעובד הזר המסייע לו.

גיל בגרות

במידה ועליתם לארץ עם ילדים מעל גיל 13, אך מתחת לגיל 18, הם מוגנים תחת אשרת בן הזוג שלכם. אך בהגיעם לגיל בגרות, מדינת ישראל רואה בהם כבגירים וכך פג תוקף האשרה שלכם עליהם. בכדי להשאירם בארץ ניתן להגיש בקשה הומניטרית ולמעשה להוכיח כי לילדכם אין כל קשר למדינה אותה עזבתם כשעליתם ארצה.

לסיכום,

אשרות הומניטריות הן חשובות מאין כמותן מאחר ומדובר פה באשרות זמניות, לעתים דחופות, העוסקות בחייהם של בני אדם רבים מכל העולם.

המידע באדיבות אתר https://www.omri-law.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרגום משפטי – עד כמה חובה להיצמד למקור?
משפטים, כמו השם, הוא נושא שמתבוסס בעיקר על משפטים. כל מילה שאומרים, כל טעות הכי קטנה בהגהה, תשנה את המצב...
קרא עוד »
אפר 04, 2021
עורך דין תאונות דרכים – מתי נזדקק לו?
אם אתה מעורב בתאונת דרכים, חשוב למצוא עורך דין טוב שיוכל לעזור לך. עורך הדין הוא מישהו שיעזור להסדיר...
קרא עוד »
פבר 20, 2023
מה הן אשרות הומניטאריות?
החוק הישראלי מגדיר כללים שונים לקבלת אזרחות. השהייה בישראל מותרת לאזרחים (ללא סייג) וכן למי שאינם...
קרא עוד »
אוק 21, 2021