אשרות הומניטריות – מה חשוב לדעת?

אשרות הומניטריות

כשמתחילים לברר על האשרות השונות הקיימות למשרד הפנים, חשוב מאוד להכיר את המושג אשרות הומניטריות. זו למעשה אשרה חשובה מאוד שמצילה מדי יום אנשים רבים המבקשים סיוע ממדינת ישראל, כאשר הם לא אזרחיה. אם אתם מרגישים שאתם נופלים בין הכיסאות של האשרות הקיימות, ייתכן והאשרה ההומניטרית היא זו שתאפשר לכם לקבל סיוע.

הנה מה שחשוב לדעת על אשרות הומניטריות

מקרים רפואיים

בין אם מדובר במקרי חירום ובין אם בטיפולים מתמשכים, ישראל מאפשרת כניסת אזרחים זרים בכדי לקבל את הסיוע הטוב ביותר שהם יכולים לקבל במידה ובמדינותיהם לא ניתן לקבל טיפול ראוי או מקצועי מספיק כמו שקיים פה.

איומי חיים

איום ממשי על חיים, בוגרים והן קטינים, מאפשר קבלת אשרה מסוג זה, זאת מכיוון שלמדינת ישראל קיימת האמונה כי זו מצווה וחובה להציל כל נפש שבאפשרותה, גם ללא אזרחות ישראלית. מקרים של איומי חיים יכולים להוביל להעתק החיים הנה, בתנאי משרד הפנים.

עובדים בסיעוד

ישנם מקרים בהם אשרת עבודה של זרים העוסקים בסיעוד נגמרת ומשרד הפנים לא מאשר הארכה מסיבותיו השונות. אשרה הומניטרית יכולה להעלות מחדש על הפרק את ההארכה על ידי הצגת הנחיצות של הנסעד בעובד הזר המסייע לו.

גיל בגרות

במידה ועליתם לארץ עם ילדים מעל גיל 13, אך מתחת לגיל 18, הם מוגנים תחת אשרת בן הזוג שלכם. אך בהגיעם לגיל בגרות, מדינת ישראל רואה בהם כבגירים וכך פג תוקף האשרה שלכם עליהם. בכדי להשאירם בארץ ניתן להגיש בקשה הומניטרית ולמעשה להוכיח כי לילדכם אין כל קשר למדינה אותה עזבתם כשעליתם ארצה.

לסיכום,

אשרות הומניטריות הן חשובות מאין כמותן מאחר ומדובר פה באשרות זמניות, לעתים דחופות, העוסקות בחייהם של בני אדם רבים מכל העולם.

המידע באדיבות אתר https://www.omri-law.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל היתרונות של לקחת עורך דין לגביית חובות
כל בעל עסק וגם אנשים פרטיים עלולים למצוא את עצמם בסיטואציה בה חייבים להם כסף. וככל שמדובר על סכומים...
קרא עוד »
יול 16, 2019
תרגום מסמכים עושים רק עם המומחים
תרגום הוא תהליך של המרת שפה אחת לאחרת. התרגום חשוב כי הוא מאפשר לנו לתקשר עם אנשים שאינם דוברים את שפת...
קרא עוד »
יול 07, 2022
מה מצופה מעו"ד מומחה לתעבורה
היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של עורכי דין, המתמחים בתחומי המשפט השונים. אך מי שהסתבך בעבירה...
קרא עוד »
יול 07, 2020