אשרות הומניטריות

אשרות הומניטריות – מה חשוב לדעת?

כשמתחילים לברר על האשרות השונות הקיימות למשרד הפנים, חשוב מאוד להכיר את המושג אשרות הומניטריות. זו למעשה אשרה חשובה מאוד שמצילה מדי יום אנשים רבים המבקשים סיוע ממדינת ישראל, כאשר הם לא אזרחיה. אם אתם מרגישים שאתם נופלים בין הכיסאות של האשרות הקיימות, ייתכן והאשרה ההומניטרית היא זו שתאפשר לכם לקבל סיוע.

הנה מה שחשוב לדעת על אשרות הומניטריות

מקרים רפואיים

בין אם מדובר במקרי חירום ובין אם בטיפולים מתמשכים, ישראל מאפשרת כניסת אזרחים זרים בכדי לקבל את הסיוע הטוב ביותר שהם יכולים לקבל במידה ובמדינותיהם לא ניתן לקבל טיפול ראוי או מקצועי מספיק כמו שקיים פה.

איומי חיים

איום ממשי על חיים, בוגרים והן קטינים, מאפשר קבלת אשרה מסוג זה, זאת מכיוון שלמדינת ישראל קיימת האמונה כי זו מצווה וחובה להציל כל נפש שבאפשרותה, גם ללא אזרחות ישראלית. מקרים של איומי חיים יכולים להוביל להעתק החיים הנה, בתנאי משרד הפנים.

עובדים בסיעוד

ישנם מקרים בהם אשרת עבודה של זרים העוסקים בסיעוד נגמרת ומשרד הפנים לא מאשר הארכה מסיבותיו השונות. אשרה הומניטרית יכולה להעלות מחדש על הפרק את ההארכה על ידי הצגת הנחיצות של הנסעד בעובד הזר המסייע לו.

גיל בגרות

במידה ועליתם לארץ עם ילדים מעל גיל 13, אך מתחת לגיל 18, הם מוגנים תחת אשרת בן הזוג שלכם. אך בהגיעם לגיל בגרות, מדינת ישראל רואה בהם כבגירים וכך פג תוקף האשרה שלכם עליהם. בכדי להשאירם בארץ ניתן להגיש בקשה הומניטרית ולמעשה להוכיח כי לילדכם אין כל קשר למדינה אותה עזבתם כשעליתם ארצה.

לסיכום,

אשרות הומניטריות הן חשובות מאין כמותן מאחר ומדובר פה באשרות זמניות, לעתים דחופות, העוסקות בחייהם של בני אדם רבים מכל העולם.

המידע באדיבות אתר https://www.omri-law.co.il/

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

החזרי מס

החזרי מס

מתי נקבל החזרי מס? למי זה מגיע? ואיך בודקים זכאות להחזרים? תושבים ישראלים כבר יודעים כי קיימים מיליארדי שקלים(!) הנמצאים בקופות המדינה – חלקם כספים

קרא עוד »
שליח מהיום להיום

שליח מהיום להיום

לא מעט חברות, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים, זקוקים לשירותיו של שליח מהיום להיום. הדבר נוגע בעיקר לשליחויות בתחום המשפטי, היות וברוב הפעמים יש צורך להעביר

קרא עוד »