מה העיתוי המתאים לפתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין

כשהמציאות מתדפקת על דלתנו, אנו מגלים פעמים רבות שלא כל מה שציפנו וייחלנו לו – מתגשם. כך מוצאים עצמם לא מעט בני זוג בארץ ובעולם: נפרדים. חלק עושים זאת באופן רגוע יחסית והגיוני וחלקם הגדול נמצאים בסערת רגשות קשה. ובכול זאת תהליכי גירושין חשוב לבצע בעיתוי הנכון כדי למזער את הפגיעה בבני הזוג ובמשפחה. אבל מה העיתוי הנכון להתגרש? הנה כמה מחשבות על זמנים פחות משמחים: 

אם התחלתם על פתיחת תיק גירושין, חשוב לדעת מתי לעשות זאת. מצד אחד חשוב לא לדחות ולדחות את הקץ  – כי בצורה הזאת אף פעם לא באמת מתחילים את התהליך – אבל מצד שני חשוב לא לבשר בשורות לא נעימות או לשלוח גט בזמנים קשים עבור המשפחה או בני הזוג, כמו למשל בזמן של אבל, בזמנים של קושי אישי פסיכולוגי מאד גדול – כמו בדיכאון או אשפוז, וגם כשהבריאות הפיזית רעועה. במידה והמצב מתמשך, חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע כמו פסיכולוגיים, מטפלים זוגיים ואפילו עם עו"ד גירושים כדי לדעת יותר אודות עיתוי נכון עבור ההודעה לבני הזוג ולילדים.

כיצד מתחילים בהליכים?

הליכי גירושין נעשים בדרך כלל עם החלטה של שני בני הזוג. התהליך עליו להיות מסודר ולהיעשות בתחילה מול בית הין הרבני – זאת עבור מי שהתחתן דרך הרבנות או באמצעות גופיה השונים. בשלב הראשון מוגשת תביעת גירושין משני הצדדים ולאחר מכן מנסחים הסכם באמצעות הדיינים של בית הדין הרבני. 

כדי לפתוח תיק ברבנות יש לשלם אגרה שעומדת על סכום של 347 שקלים נכון להיום, עבור הטיפול בהליך. בהגשת התביעה לגירושין יש לציין את כל הפרטים הדרושים כמו מספרי תעודות הזהות, יש לצרף תעודת נישואין, לציין מספר ילדים משותפים ולהגיש את הבקשה למזכירות של בית הדין ב3 העתקים. 

הליך גירושין כזה שיש בו הסכמה של שני הצדדים אינו אמור להיות סבוך והוא מתבצע בשלבים הבאים באמצעות דיון ולאחר מכן שמיעת עדים ולבסוף מתן הגט. לעיתים התהליך הופך סבוך יותר בשל אי הסכמות כאלה ואחרות, וכאן דרושה ברוב המקרים התערבות של עו"ד גירושין. בחרו עורכת דין מומלצת ותוכלו לדעת יותר על העיתוי הנכון לבקשת גט ועל הדרך לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר. 

חושבים להתגרש? הכירו את אתר רוצה להתגרש

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קנאביס רפואי – כבר מזמן קונצנזוס רפואי
אנשים רבים שסובלים מכאבים ובעיות רפואיות שונות מבינים כבר שנים כי קנאביס רפואי הוא בעל יכולת עצומה...
קרא עוד »
נוב 16, 2021
צו מבנה מסוכן
אף פעם לא כדאי לקחת סיכון כאשר ישנו מבנה מסוכן בסמיכות לאזור בו מתגוררים אנשים. ברוב המקרים, מבנה זה...
קרא עוד »
מאי 16, 2021
מה זה רשם הקבלנים והאם זה חובה לכל קבלן?
רשם הקבלנים הוא הגוף שאחראי לאחד את כל הקבלנים המורשים במדינה. מה זה קבלן מורשה ולמה הוא בכלל צריך...
קרא עוד »
ינו 24, 2021