מה בעצם עושה בודק שכר

בודק שכר

אחד הנושאים הרגישים ביותר בקשר שבין עובד למעביד, הוא כל מה שקשור לנושא השכר. זה נושא רגיש, שכן אף עובד לא רוצה לגלות טעויות בתלוש השכר שלו, אף עובד גם לא רוצה לגלות שהשכר והתנאים אשר הובטחו לו לא ניתנים לו והוא מקבל פחות ממה שהובטח.  באופן טבעי, גם אף מעסיק לא רוצה לעשות טעויות ולשלם יותר ממה שהוא אמור לשלם לעובד שלו. 

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת ונכונה, מוטב שכל בעל עסק יעסיק בודק שכר מקצועי ומנוסה אשר יהיה אחראי על הנושא של תחום השכר בעסק, קראו בהרחבה מה תפקידו של בודק שכר. באופן כזה, הוא לא יצטרך להתעסק בתחום באופן אישי אלא גורם מקצועי יעשה זאת על פי תנאי השכר של העובדים וכן על פי החוק ובהתאם לתנאים הסוציאליים שיש לספק לעובדים. 

לפני שנסביר מה בדיוק עושה בודק שכר, חשוב להבהיר שמדובר באיש מקצוע מוסמך שלמד את התחום וקיבל את ההכשרה הנדרשת לעסוק בו. 

מי יכול להיות בודק שכר ומה הוא עושה בפועל?

בודק שכר הוא רואה חשבון או מנהל חשבונות מוסמך, אשר אחראי על כל הנושא של כתיבת תלוש המשכורת לעובד וכמובן על בדיקה ובחינה של כל היבטי שכר המיועדים לעובדים, כולל תנאים סוציאליים, בין אם מדובר בימי מחלה, ימי חופשה, ימי הבראה ועוד. 

הבודק לומד את התנאים של כל עובד ועובד, לומד את שעות העבודה שלו ואת היבטי השכר, כיצד הם מחולקים ועל בסיס מה נקבעים ובהתאם לכך, הוא קובע מה מגיע לעובד וכן כותב תלוש משכורת שמתאים עבורו. 

חשוב להבהיר, בדוק שכר מקבל אישור מטעם גורמים מוסמכים לעסוק בתחום, והנתונים שלו נבדקים על ידי אותם גורמים בשביל לוודא שאכן הוא מבצע את עבודתו כראוי. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרגום משפטי – עד כמה חובה להיצמד למקור?
משפטים, כמו השם, הוא נושא שמתבוסס בעיקר על משפטים. כל מילה שאומרים, כל טעות הכי קטנה בהגהה, תשנה את המצב...
קרא עוד »
אפר 04, 2021
ליאור ברגמן
מציאת עורך הדין המתאים לצרכים שלכם, עשויה להיראות כמו תהליך מאיים. אבל כמו בכל עסקה צרכנית אחרת, ביצוע...
קרא עוד »
מרץ 20, 2022
עורכת דין ומגשרת בראשל"צ
סכסוכים הם חלק בלתי נפרד בחיינו. ניתן לחוות אותם בנישואים, בעבודה, בלימודים, בין בני המשפחה ובעוד...
קרא עוד »
דצמ 10, 2020