מה בעצם עושה בודק שכר

בודק שכר

אחד הנושאים הרגישים ביותר בקשר שבין עובד למעביד, הוא כל מה שקשור לנושא השכר. זה נושא רגיש, שכן אף עובד לא רוצה לגלות טעויות בתלוש השכר שלו, אף עובד גם לא רוצה לגלות שהשכר והתנאים אשר הובטחו לו לא ניתנים לו והוא מקבל פחות ממה שהובטח.  באופן טבעי, גם אף מעסיק לא רוצה לעשות טעויות ולשלם יותר ממה שהוא אמור לשלם לעובד שלו. 

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת ונכונה, מוטב שכל בעל עסק יעסיק בודק שכר מקצועי ומנוסה אשר יהיה אחראי על הנושא של תחום השכר בעסק, קראו בהרחבה מה תפקידו של בודק שכר. באופן כזה, הוא לא יצטרך להתעסק בתחום באופן אישי אלא גורם מקצועי יעשה זאת על פי תנאי השכר של העובדים וכן על פי החוק ובהתאם לתנאים הסוציאליים שיש לספק לעובדים. 

לפני שנסביר מה בדיוק עושה בודק שכר, חשוב להבהיר שמדובר באיש מקצוע מוסמך שלמד את התחום וקיבל את ההכשרה הנדרשת לעסוק בו. 

מי יכול להיות בודק שכר ומה הוא עושה בפועל?

בודק שכר הוא רואה חשבון או מנהל חשבונות מוסמך, אשר אחראי על כל הנושא של כתיבת תלוש המשכורת לעובד וכמובן על בדיקה ובחינה של כל היבטי שכר המיועדים לעובדים, כולל תנאים סוציאליים, בין אם מדובר בימי מחלה, ימי חופשה, ימי הבראה ועוד. 

הבודק לומד את התנאים של כל עובד ועובד, לומד את שעות העבודה שלו ואת היבטי השכר, כיצד הם מחולקים ועל בסיס מה נקבעים ובהתאם לכך, הוא קובע מה מגיע לעובד וכן כותב תלוש משכורת שמתאים עבורו. 

חשוב להבהיר, בדוק שכר מקבל אישור מטעם גורמים מוסמכים לעסוק בתחום, והנתונים שלו נבדקים על ידי אותם גורמים בשביל לוודא שאכן הוא מבצע את עבודתו כראוי. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעות קטנות – שאלות ותשובות
אנשים רבים מתעניינים בתחום של תביעות קטנות, מאחר וברוב המקרים ניתן לפתור לא מעט סכסוכים משפטיים...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021
ייעוץ בחקירה – למה זה יכול להיות הכרחי עבורנו?
מרבית האנשים, בוודאי אנשים נורמטיביים שמעולם לא באו במגע עם עולם הפשע או עם המשטרה, יתקשו מאוד להסתדר...
קרא עוד »
אפר 11, 2022
אישור הסכם גירושים – כל מה שצריך לדעת
אין זוג בעולם שנכנס לברית הנישואין מתוך מחשבה לפרק לאחר זמן את החבילה. כולם מבינים שאם הם באים להינשא,...
קרא עוד »
מרץ 16, 2022