בודק שכר

מה בעצם עושה בודק שכר

אחד הנושאים הרגישים ביותר בקשר שבין עובד למעביד, הוא כל מה שקשור לנושא השכר. זה נושא רגיש, שכן אף עובד לא רוצה לגלות טעויות בתלוש השכר שלו, אף עובד גם לא רוצה לגלות שהשכר והתנאים אשר הובטחו לו לא ניתנים לו והוא מקבל פחות ממה שהובטח.  באופן טבעי, גם אף מעסיק לא רוצה לעשות טעויות ולשלם יותר ממה שהוא אמור לשלם לעובד שלו. 

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת ונכונה, מוטב שכל בעל עסק יעסיק בודק שכר מקצועי ומנוסה אשר יהיה אחראי על הנושא של תחום השכר בעסק, קראו בהרחבה מה תפקידו של בודק שכר. באופן כזה, הוא לא יצטרך להתעסק בתחום באופן אישי אלא גורם מקצועי יעשה זאת על פי תנאי השכר של העובדים וכן על פי החוק ובהתאם לתנאים הסוציאליים שיש לספק לעובדים. 

לפני שנסביר מה בדיוק עושה בודק שכר, חשוב להבהיר שמדובר באיש מקצוע מוסמך שלמד את התחום וקיבל את ההכשרה הנדרשת לעסוק בו. 

מי יכול להיות בודק שכר ומה הוא עושה בפועל?

בודק שכר הוא רואה חשבון או מנהל חשבונות מוסמך, אשר אחראי על כל הנושא של כתיבת תלוש המשכורת לעובד וכמובן על בדיקה ובחינה של כל היבטי שכר המיועדים לעובדים, כולל תנאים סוציאליים, בין אם מדובר בימי מחלה, ימי חופשה, ימי הבראה ועוד. 

הבודק לומד את התנאים של כל עובד ועובד, לומד את שעות העבודה שלו ואת היבטי השכר, כיצד הם מחולקים ועל בסיס מה נקבעים ובהתאם לכך, הוא קובע מה מגיע לעובד וכן כותב תלוש משכורת שמתאים עבורו. 

חשוב להבהיר, בדוק שכר מקבל אישור מטעם גורמים מוסמכים לעסוק בתחום, והנתונים שלו נבדקים על ידי אותם גורמים בשביל לוודא שאכן הוא מבצע את עבודתו כראוי. 

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

מחיר תמלול

אנשים רבים מתעניינים היום בתחום של מחיר תמלול, מכיוון שכל אחד עלול להזדקק לשירותי תמלול מקצועיים ואיכותיים. חשוב להבין כי ישנו הבדל עצום בין מתמלל

קרא עוד »