הדפסת פנקס צ'קים מחוץ לבנק

האם הדפסת פנקס צ'קים מחוץ לבנק היא חוקית?

הדפסת פנקס צ'קים נעשית בדרך כלל על ידי הבנק. ברוב הבנקים באתר הבנק יש לשונית מיוחדת להזמנת צ'קים הבנק גובה תשלום על פנקסי הצ'קים וגם עמלה בנוסף. 

אולם לא רבים יודעים שהצ'קים אינם מופקים על ידי הבנק עצמו אלא על ידי בתי דפוס. בשונה מכסף מזומן שמופק על ידי בנק ישראל, צ'קים מופקים על ידי בתי דפוס עם מכונות מיוחדות ואמצעי אבטחה מיוחדים שמונעים צילום של הצ'ק, שכפול שלו ועוד. 

הבנק גובה עמלה על התיווך ביניכם לבין בית הדפוס, ככה שיש מצב גדול שאם תבואו לבד לבית הדפוס זה יעלה לכם פחות כסף.

אבל האם אתם יכולים להדפיס צ'קים ממותגים בעצמכם? המשיכו לקרוא כדי לדעת. 

הדפסת צ'קים האם היא חוקית?

הדפסת צ'קים בבתי דפוס היא מעשה חוקי לחלוטין כאשר יש לכם אישור מהבנק להדפיס למספר החשבון שלכם פנקסי צ'קים.

מדוע צריך אישור מהבנק? הרבה פעמים אנשים שמסורבים על ידי הבנק בגלל בעיות כלכליות שגררו אותם לעיקולים והליכים של הוצאה לפועל, חייבים לשמור על ראש מעל המים והדרך הנוחה ביותר היא לחלק לאנשים צ'קים ללא כיסוי, לא סתם הפך המונח צ'ק ללא כיסוי לביטוי פופולרי, הרבה אנשים עם בעיות כלכליות מתנהלים כך.

אולם כאשר הבנק עוצר את החגיגה, אין אפשרות להוציא צ'קים, אותם אנשים פונים לבתי דפוס עם פרטי החשבון שלהם בבקשה להוציא להם צ'קים, לכן, ללא אישור מהבנק אסור לאותו בית דפוס להוציא צ'קים על שם אותו חשבון.

הבנק אחראי לוודא שאכן אין כל בעיה עם אותו חשבון ואז בבית הדפוס יכולים להוציא לכם צ'ק אפילו עם עיצוב אישי שלכם.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

אפשר לומר בוודאות כי בשנים האחרונות תחום הנדל"ן פורח. לא מעט אנשים רוכשים דירות להשקעה וכך מייצרים רווחים מדמי השכירות. כיום תחום הנדל"ן הוא בין

קרא עוד »
עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות יכול לסייע לכל אדם אשר זקוק לייעוץ משפטי בתחום. חשוב להבין כי כל אחד זכאי לערוך את הצוואה שלו, על מנת להחליט

קרא עוד »