עורך דין מקרקעין – במה הוא מתמחה?

עורך דין מקרקעין

על מנת להשלים עסקאות במקרקעין בצורה רצויה, נכון להיעזר בעורך דין. מטבע הדברים, יהיה מדובר על עורך דין מקרקעין. ניסוח חוזים או הכנסת תיקונים בחוזים שנופקו על ידי חברות קבלניות הם חלק מרכזי מהעיסוק היום יומי. אך האם עורך דין מקרקעין מתמחה אך ורק בטיפול בחוזים של עסקאות מכר דירות או רכישת נכסים אחרים? נסביר על כמה דוגמאות שיסבירו עוד על התמחותו של עו"ד שעוסק בתחום. 

מיסוי מקרקעין 

דיני מיסוי המקרקעין בישראל אינם קופאים על השמרים. לאורך השנים הוכנסו שינויים עצומים בתחום וגם הפסיקה נתנה על כך את הדעת. עורך דין מקרקעין מתמחה לצד עריכת הסכמי מכר דירות גם בייצוג משפטי, הגשת ערעורים או טענות שונות כנגד שומות שהוצאו או מיסים שניגבו ביתר או שלא כדין. 

ייצוג תובעים עקב השתלטות על רכוש ופינוי נכסים 

התמחות נוספת של עורך דין מקרקעין היא בייצוג בעלי נכסים שזכויותיהם נושלו. כך לדוגמא ייצוג בעלי נכסים כאשר גורם זר השתלט על הנכס או פינוי נכסים, בהם הפסיקו לשלם את שכר הדירה או שהשוכרים שגרמו לנזקים לא סבירים בנכס. 

ביטול הסכמים לא חוקיים

התמחות של עורך דין מקרקעין מאפשרת לו לייצג לקוחות אשר נפלו קורבן להסכמים מפלים או כאלה שנועדו לנשל אותם מרכושם או מכספם. כך לדוגמא, תביעת נוכלים אשר רכשו נכסים מאנשים קשיי יום, תוך ניצול חולשה ומתן תמורה בלתי סבירה. במקרים כאלה ניתן להגיש תביעה לביטול הסכם מכר. כמו כן, ניתן לכפות הסכמים במקרקעין על ידי הגשת תביעה, במקרים שבהם צד אחד מנסה להתנער מהם שלא כדין. התמחויות נוספות כוללות ליווי עסקאות מורכבות, עסקאות קומבינציה, תמ"א 38, פירוק שיתוף במקרקעין, ייצוג רוכשים בעסקאות מכר של דירות מקבלן ועוד. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונות עבודה – מה מוגדר כתאונת עבודה?
כשאנחנו שומעים את המושג 'תאונת עבודה' - אנחנו באופן אוטומטי מדמיינים אדם שנפל ממנוף, או נחתך ממסור, או...
קרא עוד »
מאי 18, 2022
מתי תצטרכו עורך דין מקרקעין?
הידעתם כי פעולות במקרקעין זו אחת הפעולות הסבוכות ביותר שעורך דין מבצע? כאשר אדם מן היישוב חושב על...
קרא עוד »
נוב 15, 2018
היתר לשיפוץ מבנה – למה בכלל צריך אותו
כל מי ששיפץ בבית אי פעם יודע כי לא מדובר על תקופה קלה. הכסף הרב שצריך להשקיע, הלכלוך הבלתי נגמר, והקושי...
קרא עוד »
דצמ 24, 2021