עורך דין מקרקעין – במה הוא מתמחה?

עורך דין מקרקעין

על מנת להשלים עסקאות במקרקעין בצורה רצויה, נכון להיעזר בעורך דין. מטבע הדברים, יהיה מדובר על עורך דין מקרקעין. ניסוח חוזים או הכנסת תיקונים בחוזים שנופקו על ידי חברות קבלניות הם חלק מרכזי מהעיסוק היום יומי. אך האם עורך דין מקרקעין מתמחה אך ורק בטיפול בחוזים של עסקאות מכר דירות או רכישת נכסים אחרים? נסביר על כמה דוגמאות שיסבירו עוד על התמחותו של עו"ד שעוסק בתחום. 

מיסוי מקרקעין 

דיני מיסוי המקרקעין בישראל אינם קופאים על השמרים. לאורך השנים הוכנסו שינויים עצומים בתחום וגם הפסיקה נתנה על כך את הדעת. עורך דין מקרקעין מתמחה לצד עריכת הסכמי מכר דירות גם בייצוג משפטי, הגשת ערעורים או טענות שונות כנגד שומות שהוצאו או מיסים שניגבו ביתר או שלא כדין. 

ייצוג תובעים עקב השתלטות על רכוש ופינוי נכסים 

התמחות נוספת של עורך דין מקרקעין היא בייצוג בעלי נכסים שזכויותיהם נושלו. כך לדוגמא ייצוג בעלי נכסים כאשר גורם זר השתלט על הנכס או פינוי נכסים, בהם הפסיקו לשלם את שכר הדירה או שהשוכרים שגרמו לנזקים לא סבירים בנכס. 

ביטול הסכמים לא חוקיים

התמחות של עורך דין מקרקעין מאפשרת לו לייצג לקוחות אשר נפלו קורבן להסכמים מפלים או כאלה שנועדו לנשל אותם מרכושם או מכספם. כך לדוגמא, תביעת נוכלים אשר רכשו נכסים מאנשים קשיי יום, תוך ניצול חולשה ומתן תמורה בלתי סבירה. במקרים כאלה ניתן להגיש תביעה לביטול הסכם מכר. כמו כן, ניתן לכפות הסכמים במקרקעין על ידי הגשת תביעה, במקרים שבהם צד אחד מנסה להתנער מהם שלא כדין. התמחויות נוספות כוללות ליווי עסקאות מורכבות, עסקאות קומבינציה, תמ"א 38, פירוק שיתוף במקרקעין, ייצוג רוכשים בעסקאות מכר של דירות מקבלן ועוד. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין תאונות דרכים הינו עורך דין המתמחה בייצוג לקוחות במקרים של תאונות דרכים. עורך דין תאונות...
קרא עוד »
אוק 28, 2022
מה אומר חוק מעבר חצייה להולכי רגל?
על פי חוק מעבר חצייה להולכי רגל נהגים צריכים לתת את זכות הקדמה להולכי רגל. החוק מדבר על אפשרות לחצייה...
קרא עוד »
יול 18, 2021
פינוי דייר – עשו זאת בקלות
אם נקלעתם לסיטואציה בה דיירים הגרים בדירה בבעלותכם החליטו להשתלט עליה ולעכב את דמי השכירות, אל ייאוש!...
קרא עוד »
ינו 22, 2019