עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין – במה הוא מתמחה?

על מנת להשלים עסקאות במקרקעין בצורה רצויה, נכון להיעזר בעורך דין. מטבע הדברים, יהיה מדובר על עורך דין מקרקעין. ניסוח חוזים או הכנסת תיקונים בחוזים שנופקו על ידי חברות קבלניות הם חלק מרכזי מהעיסוק היום יומי. אך האם עורך דין מקרקעין מתמחה אך ורק בטיפול בחוזים של עסקאות מכר דירות או רכישת נכסים אחרים? נסביר על כמה דוגמאות שיסבירו עוד על התמחותו של עו"ד שעוסק בתחום. 

מיסוי מקרקעין 

דיני מיסוי המקרקעין בישראל אינם קופאים על השמרים. לאורך השנים הוכנסו שינויים עצומים בתחום וגם הפסיקה נתנה על כך את הדעת. עורך דין מקרקעין מתמחה לצד עריכת הסכמי מכר דירות גם בייצוג משפטי, הגשת ערעורים או טענות שונות כנגד שומות שהוצאו או מיסים שניגבו ביתר או שלא כדין. 

ייצוג תובעים עקב השתלטות על רכוש ופינוי נכסים 

התמחות נוספת של עורך דין מקרקעין היא בייצוג בעלי נכסים שזכויותיהם נושלו. כך לדוגמא ייצוג בעלי נכסים כאשר גורם זר השתלט על הנכס או פינוי נכסים, בהם הפסיקו לשלם את שכר הדירה או שהשוכרים שגרמו לנזקים לא סבירים בנכס. 

ביטול הסכמים לא חוקיים

התמחות של עורך דין מקרקעין מאפשרת לו לייצג לקוחות אשר נפלו קורבן להסכמים מפלים או כאלה שנועדו לנשל אותם מרכושם או מכספם. כך לדוגמא, תביעת נוכלים אשר רכשו נכסים מאנשים קשיי יום, תוך ניצול חולשה ומתן תמורה בלתי סבירה. במקרים כאלה ניתן להגיש תביעה לביטול הסכם מכר. כמו כן, ניתן לכפות הסכמים במקרקעין על ידי הגשת תביעה, במקרים שבהם צד אחד מנסה להתנער מהם שלא כדין. התמחויות נוספות כוללות ליווי עסקאות מורכבות, עסקאות קומבינציה, תמ"א 38, פירוק שיתוף במקרקעין, ייצוג רוכשים בעסקאות מכר של דירות מקבלן ועוד. 

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?