הטרדה מינית היא עבירה פלילית – מהי הטרדה מינית | חייבים לדעת

הטרדה מינית

בזמן האחרון אנו עדים לתופעה בה תנועת METOO פרצה לחיינו ומשנה את הדרך בה אנו חושבים ומתנהגים ליד נשים. פעמים רבות נשמעת בתקשורת דעה לפיה התנועה הזאת פוגעת בגברים ובזכויות שלהם אך מכיוון שלכולנו יש אמהות או אחיות אזי אנחנו ממש לא צריכים להתייחס אל התנועה הזאת כאל דבר רע. בעקבות התנועה הזאת ניתן לראות כי יש גל של האשמות של נשים אשר יוצאות כנגד מקרים של פגיעה בהן. ברף הנמוך של הפגיעות נמצא הנושא של הטרדה מינית. חשוב לדעת כי הטרדה מינית היא עבירה פלילית לכל דבר וחשוב לדעת כי היא גם יכולה לפגוע מאוד בכל אישה (וגם בגבר) החובה אותה. כל מנהל צריך לעשות הכול בכדי לוודא כי במקום העבודה שלו הטרדות לא תהיינה נפוצות וזאת בכדי לספק לעובדיו מקום עבודה בטוח.

מדוע חשוב כל כך לבצע הדרכה לעובדים על הטרדות מיניות?

עליכם להבין כי פעמים רבות הטרדה מינית מתרחשת בגלל שלאנשים אין פשוט מידע בנוגע לשאלה כיצד עליהם להתנהג. כל אחד מאתנו חונך אחרת ולכל אחד יש אופי שונה ועל כן אנשים יכולים לבצע הטרדה ובכלל לא להיות מודעים לכך. בכדי להתגבר על הבעיה הזאת מומלץ לכל מנהל לקיים הדרכות אשר יסבירו לעובדים במדוייק מהי הטרדה מינית וכיצד ניתן להימנע ממנה. כך תבטיחו כי סביבת העבודה תהיה נקייה מהטרדות מה שאומר כי היחסים במקום העבודה יהיו הטובים ביותר שיש והאיכותיים ביותר שיש וזהו משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון אם אתם מנהלים של עסק.

מי הוא הדמות הטובה ביותר להעביר הרצאות על הטרדות במקום העבודה?

אז מהי הדמות הטובה ביותר להעביר את ההדרכות הללו? כיצד נוודא כי ההדרכה נעשית בהתאם לרוח החוק? אין ספק כי הכי טוב לפנות אל עו"ד פלילי מנשה רון www.mr-adv.co.il אשר מכיר את חוק ההטרדות המיניות ואשר יוכל להעביר את ההדרכה בצורה הטובה ביותר שיש. כך תבטיחו כי ההדרכה תואמת את רוח החוק וכי העובדים שלכם יכירו את הנושא הזה לעומק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון בתל אביב
תרגום נוטריוני מהווה מסמך פורמלי, אשר מקובל על מוסדות ציבוריים וממשלתיים ברחבי המדינות אשר על פני...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
עו"ד מיסים – מה הופך אותו למומחה
כנראה שכל אדם שלישי בארץ, איפשהו באחת הצמתים בחיים שלו יצטרך את שירותיו של עו"ד מיסים כזה או אחר. זה...
קרא עוד »
יונ 24, 2020
עורך דין לפירוק חברות – איך נדע שאנחנו נמצאים בידיים טובות?
בנוף העסקי הנוכחי, חברות רבות נמצאות בסכנת חיסול. ההשלכות של כניסת חברה לפירוק עלולות להיות הרות...
קרא עוד »
יול 16, 2022