הסדרת מעמד בן זוג

בכל העולם וגם בישראל יש זוגות מעורבים, זאת אומרת בני זוג שאחד מבני הזוג הוא אזרח מדינה והשני איננו. בני הזוג גרים יחד, לעיתים מתחתנים, מקימים משפחה ויש חשיבות מאוד גדולה להסדרת המעמד החוקי של בן הזוג שאיננו אזרח ישראל, קבלו מידע נוסף באתר עו"ד ג'ני קליין.

למה חשוב להסדיר את מעמדו של בן הזוג

כמו במרבית המדינות בעולם ובעיקר המדינות המערביות, יש חוקים המגבילים שהות של זרים שלא קיבלו לכך אישור. לא סתם עבור עובדים זרים יש צורך להוציא אישורים, יש תיירים ממדינות שונות אשר צריכים להוציא ויזה טרם הגעתם לישראל ולכן בן זוג שהוא אזרח זר חייב להסדיר את מעמדו בארץ וזאת כדי שלא יתייחסו אליו כאל שוהה בלתי חוקי ויגרשו אותו. חשוב לדעת שנישואים אינם מהווים דרך לקבלת מעמד באופן אוטומטי.

מה הפרוצדורה בתהליך הסדרת מעמד של בן זוג

תהליך הסדרת מעמד בני זוג הוא ארוך ומלא בירוקרטיה וכולל הליכים המתבצעים מול משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה בין היתר:

  • הגשת בקשה מסודרת אשר עוברת בדיקה.
  • במידה ואושרה הבקשה מונפק אישור ישיבה ארעי ומתחיל תהליך של תושבות קבע/ קבלת אזרחות.

מה חשוב לדעת בנוגע לתהליך הסדרת מעמד בן זוג

חשוב לדעת שהתהליך לוקח זמן ויכול להגיע אפילו לתקופה של 5 שנים. במשך התהליך מונפקת אשרת שהייה וויזת עבודה זמנית אותן יש לחדש אחת לתקופה. התהליך יכול להיפסק במידה ומתגלה שנמסר מידע חלקי או מסולף או שלא הייתה עמידה בנהלים. במשך התהליך יש חובת נוכחות של בני הזוג אם שניהם בארץ, ולבקשה יש לצרף מסמכים המעידים על חיים משותפים כמו למשל תעודת נישואין אם יש, מכתב המסביר את מהות הקשר ועוד, וכמובן מסמכים ותעודות כמו תעודת זהות, דרכון, תעודת לידה, תעודת יושר ועוד.

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?