תביעה לפינוי מושכר

תביעה לפינוי מושכר

אדם או עסק אשר שכרו דירה, מחסן, מפעל או כל נכס אחר, מחויבים למלא את כל תנאי החוזה כמו לדוגמה ביצוע תשלומי שכר הדירה במועד, בהתאם לעלות הכספית הרשומה בחוזה.

שוכר אשר מפר את החוזה ולא משלם את שכר הדירה או מבצע פעולות אחרות אשר מסבות נזק לרכוש, מתבקש לתקן את הליקויים הללו, כדי שיוכל להמשיך ולשכור את המקום. אם השוכר אינו משלם את שכר הדירה, אין לבעל הנכס ברירה אלא להוציא נגדו תביעה לפינוי המושכר.

תביעה לפינוי מושכר

בעל הנכס ניזוק מהעובדה שדמי השכירות לא משולמים בזמן. לרבים מבעלי הנכסים יש מחויבויות כספיות הקשורות לנכס כמו משכנתה ואי קבלת הכספים יוצרת עבורם בעיה תזרימית. מעבר לכך השוכרים הנוכחיים נשארים בדירה ולא מפנים אותה ונוצר מצב שבעל הנכס לא יכול להשכיר אותו לגורם אחר, אשר כן ישלם את העלויות החודשיות. 

במקרים רבים עקב מצבו הפיננסי של השוכר, הוא מפסיק לשלם את שכר הדירה ואת העלויות הנלוות כמו חשמל, ארנונה וגז ויוצר חובות גבוהים בכל הרשויות הללו.

בעל הנכס פונה לעורך דין העוסק בתחום המקרקעין מטעם משרד עורכי דין כבהה עדי ושות' ומבקש בשלב ראשון לשלוח לשוכר מכתב התראה כך שישלם תוך מספר ימים את חובותיו.

אם הדבר לא מתבצע, על המשכיר להגיש תביעה בבית המשפט לפינוי המושכר לאלתר. לאור ההשלכות והנזקים הכספיים אשר נגרמו לבעל הנכס הוא מממש את הבטוחות שקיבל מהשוכר. 

תביעה זו היא הליך מזורז של צו פינוי ועל פיה, על השוכר לפנות את הנכס תוך שישים יום לאור ההפרות המהותיות של החוזה. כמו לדוגמה, אי תשלום דמי שכירות, ביצוע שינויים במושכר ללא אישור, שימוש בנכס למטרות אחרות מייעודו, מטרד לשכנים ועוד. 

> קראו גם על ליקויי בנייה בלינק

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רשלנות רפואית בניתוח קיסרי – במה היא יכולה להתבטא?
ניתוח קיסרי הוא פעולה כירורגית רווחת אשר נועדה להציל את המצב של אישה ועוברה במידה ואין אפשרות ללידה...
קרא עוד »
יול 19, 2021
תביעה לתאונת דרכים – לבד או עם עורך דין?
פוליסת הרכב שלכם יכולה להיות מקיפה או חלקית, בעוד שבמדינת ישראל כל נהג חייב ביטוח רכב חובה, ביטוח צד ג'...
קרא עוד »
נוב 02, 2019
למה שנזדקק לחוקר פרטי
היום ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים שנעזרים בשירותיו של חוקר פרטי. למעשה, ניתן למצוא לא מעט סיבות ולא...
קרא עוד »
מאי 10, 2020