המדינה חייבת לך כסף: כך תקבל החזר מס מהמדינה

לא הרבה אזרחים מודעים לכך, אבל אזרחים רבים זכאים לכך. המדינה חייבת להרבה אנשים סכומים של כסף. במה דברים אמורים?  בהחזרי מס. כל אזרח יכול לבדוק מול רשות המיסים את הנושא, ובמידת האפשר לקבל החזרי מס בהתאם למה שמגיע לו לפי כל הנתונים שלו. אז איך באמת יודעים אם מגיע לי לקבל החזרי מס? מה עושים כדי לקבל את הכסף חזרה? אל מי פונים? כל זה להלן.

 

לפתוח תיק עבור החזר מס

העובדה שאנחנו משלמים מיסים בשיטת החישוב המקובלת בארץ, מביאה לא פעם למצב בו אנחנו משלמים מעבר לחבות המס שלנו. כלומר, החישוב מתבצע לפי נתונים מסוימים ולא פעם נוצר מצב בו שלמנו יותר ממה שהיינו חייבים בפועל. לדוגמה, לאחר סיום שירות לאומי לא עדכן האזרח את זיכוי נקודות המס שמגיע לו, והוא שילם מס מעבר לחובתו. אישה ילדה והמשיכה לשלם מיסים כפי ששילמה עד כה בלי לעדכן את התיק במס הכנסה. כל הכסף הזה ששולם מעבר לחובה המוגדרת ברשות המיסים הינו כסף ששייך לאזרח. דהיינו, הכסף הזה יכול להגיע אליו חזרה אם הוא רק ידע מה ואיך לעשות. הפעולה הנדרשת היא לפתוח תיק להחזר מס מול הרשות.

 

אך פותחים תיק לקבלת החזר ממס הכנסה?

אם אתם סבורים שקיים סכום שמגיע לכם לקבל חזרה מהמדינה, כל מה שאתם צריכים זה להגיש את הבקשה הרלוונטית. אתם צריכים לדעת אילו מסמכים נדרשים, מה עליכם להציג, וכיצד תוכלו לקבל את הכסף אליכם במהירות מקסימלית. לחילופין, ניתן להיעזר בחברה מקצועית לשם קבלת הכסף שלכם חזרה. אתרו חברה מומלצת, וראו כמה מהר וקל יהיה לקבל את הכסף שלכם חזרה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דמי מזונות
דמי מזונות מתייחסים לתשלומים שהוגשו על ידי בית המשפט שניתנו לבן או בת זוג לשעבר, זאת במסגרת הסכם...
קרא עוד »
נוב 03, 2020
ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ: מה חשוב לדעת
ההחלטה על מתן צו עיכוב יציאה מהארץ יכולה להינתן בנסיבות שונות והיא ניתנת לאחר בדיקה ושקילה מעמיקים....
קרא עוד »
יול 05, 2019
מה אומר חוק מעבר חצייה להולכי רגל?
על פי חוק מעבר חצייה להולכי רגל נהגים צריכים לתת את זכות הקדמה להולכי רגל. החוק מדבר על אפשרות לחצייה...
קרא עוד »
יול 18, 2021