מהם דיני צבא ומתי שווה להתייעץ עם מומחה בתחום

מהם דיני צבא

הדינים הצבאיים הם חמורים הרבה יותר מאשר הדינים בשיפוט האזרחי. לאור זאת גם העונשים הם כבדים הרבה יותר והחיילים נכנסים לא אחת למאסר על עבירות שונות שהם ביצעו.

התייעצות עם עו"ד צבאי 

כאשר חייל נקלע לסיטואציות בעייתיות עקב עבירה שביצע במהלך השירות הצבאי והוא חושש לעתידו הן הצבאי והן האזרחי עקב ההשלכות של המשפט הצבאי, ההמלצה היא להתייעץ עם אבי פינרסקי עורך דין לבית דין צבאי שהמומחיות שלו היא המישור הצבאי והוא עוסק בכך בחיי היום יום שלו מול גורמים בפרקליטות הצבאית ובבתי הדין הצבאיים.

לאור הניסיון רב השנים שלו באין ספור סיטואציות הוא יוכל לייעץ לחייל מהי הדרך הנכונה כדי להתמודד עם המצב שאליו הוא נקלע. אם מדובר במשפט, עורך דין זה ייצג אותו מול הגורמים הצבאיים ויעשה כל שניתן כדי לדבר על נקודות הזכות של החייל, אם מדובר במקרה חריג מול התנהגותו הערכית והנורמטיבית לאורך כל חייו וגם בשירות הצבאי עד שקרה המקרה המיוחד.

מהלכים משפטיים מול הצבא 

בין המקרים שכדאי לחיילים בשירות סדיר להתייעץ עם עורך דין הם נושאים כמו שימוש בסמים, גניבה, השתמטות, עריקות ועוד. גם חיילים בשירות קבע, בשירות מילואים ואזרחים עובדי צה"ל נקלעים לסיטואציות קשות שמצריכות תכנון אסטרטגי כדי לצאת מהפלונטר.

קיים חשש גדול בנושא של רישום פלילי שבעקבותיו החיילים ייכנסו למאסר, או יקבלו מאסר על תנאי בהתאם לחומרת המקרה. כתב האישום הזה עלול ללוות אותם גם באזרחות לאחר השחרור מהשירות הצבאי ולהגביל אותם בנושאים שונים כמו מועמדות למכרזים, למקום עבודה, רישיון נהיגה וקבלת ויזה לטיסה ליעדים רחוקים.

במקרים הללו הכרחי להגיע למשפט עם ליווי משפטי שיסייע לחייל בהקלת העונשים.

> קראו על מעצר צבאי באתר עו"ד אבי פינרסקי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ: מה חשוב לדעת
ההחלטה על מתן צו עיכוב יציאה מהארץ יכולה להינתן בנסיבות שונות והיא ניתנת לאחר בדיקה ושקילה מעמיקים....
קרא עוד »
יול 05, 2019
איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה
ישנן שלוש דרכים להתחיל הליך גירושין בהסכמה. הראשון הוא בהסכמה הדדית, כלומר על שני הצדדים להסכים על...
קרא עוד »
אפר 28, 2023
עליית ריבית? איך זה משפיע עליכם?
שיעורי הריבית הם גורם משמעותי בכסף שלך. הם יכולים להשפיע על החסכונות, ההשקעות וההלוואות שלך. כאשר בנק...
קרא עוד »
דצמ 25, 2022