מהו הליך מחיקת חובות?

אדם שצובר חובות ואין לו יכולת לשלם אותם, צריך לעבור הליך מיוחד שנועד להגיש לו יד וסיוע. כי אובדן כלכלי עלול להיות לרועץ לאדם ולסתום את הגולל על ההצלחה שלו בייצוב המצב הכלכלי שלו. לשם כך נוצר ההליך המדובר. הוא חותר לעזור לאדם למחוק את החובות שהוא צבר בעברו על מנת לפתוח לו פתח לחיים כלכליים חדשים ויציבים יותר. בלי שחובות העבר יעיקו עליו בכל אשר ילך. מדובר על הליך רשמי שמתבצע מול הנושים ומול בית המשפט בעזרת עורך דין להליך מחיקת חובות.

חוק חדלות פרעון למחיקת חובות

למעשה אין הליך של מחיקת חובות בשפה המקצועית, זהו ביטוי שהשתרבב לשפת ההמונים והוא קשור בצורה ישירה לחוק חדלות פרעון. חוק זה נוגע לאנשים שצברו חובות ואין להם יכולת להחזיר אותם. במצב כזה הם יוכרו כחדלי פרעון. כלומר, המצב הכלכלי שלהם ייבדק בצורה יסודית על מנת לזהות מהם ההכנסות שלהם ועד כמה הם כן מסוגלים להחזיר באופן קבוע אחת לחודש. בנוסף ייבדקו את ההוצאות שלהם ואת גובה החובות שיש להם. ההליך יסכם את כלל החובות ויגדיר מהו ההחזר החודשי שבו מסוגל החייב לעמוד. במקרים מסוימים חלק מהחובות יימחקו על מנת לאפשר לו לעמוד בכבוד בהחזרים שהוא כן מסוגל להחזיר. למעשה ההסדר הזה נועד לספק לחייב את השלווה ואת השפיות על מנת לבנות מחדש מקור הכנסה ולייצב את עצמו מבחינה כלכלית.

בתהליך כזה צריך איש מקצוע – עורך דין לפשיטת רגל אביתר כהן שמייצג את החייב מול הנושים ומול הגורמים המשפטיים שהוא צריך לעמוד מולם. כך הוא יוכל לצלוח את ההליך באופן הנכון והיעיל ביותר, לשמור על הזכויות שלו ככל האפשר ולהגן על עצמו מפני הפסדים ונזקים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין צוואות – תקבלו עזרה במצב שלכם
אם אתם רוצים לקבל מענה מקצועי בנושא של צוואות, זה יהיה חכם מצדכם לפנות אל עורך דין צוואות אשר מתמחה...
קרא עוד »
דצמ 04, 2021
פינוי דייר – עשו זאת בקלות
אם נקלעתם לסיטואציה בה דיירים הגרים בדירה בבעלותכם החליטו להשתלט עליה ולעכב את דמי השכירות, אל ייאוש!...
קרא עוד »
ינו 22, 2019
מתי תצטרכו עורך דין מקרקעין?
הידעתם כי פעולות במקרקעין זו אחת הפעולות הסבוכות ביותר שעורך דין מבצע? כאשר אדם מן היישוב חושב על...
קרא עוד »
נוב 15, 2018