מהו הסכם שיתוף במקרקעין?

הסכם שיתוף במקרקעין הוא הסכם בין שני צדדים או יותר החולקים את השימוש והבעלות על חלקת קרקע. ההסכם יכול להיות בכתב או בעל פה, אך מקובל יותר לקיים אותו בכתב.

הסכמי שיתוף קרקע משמשים לעתים קרובות כאשר ישנם מספר בעלים של חלקת קרקע, כגון במקרים בהם החבילות מחולקות ובבעלות אנשים שונים. הם עשויים לשמש גם לחלוקת חלקות קרקע למכירה למשפחות שונות.

הסכם שיתוף בקרקע הוא חוזה בין יזם לממשלה לשיתוף השימוש בקרקע לפיתוח. הסכם שיתוף בקרקע הוא הסכם בין יזם לממשלה לחלוק את השימוש בקרקע לפיתוח. היזם משלם בדרך כלל תשלום בתמורה להרשאה לפיתוח, תוך שהוא מסכים לספק שירותים ציבוריים כגון פארקים או בתי ספר.

הסכם זה משמש בדרך כלל כאשר שני אנשים או יותר מחזיקים באותו נכס, אך יש להם צרכים שונים לשימוש בו. לדוגמה, צד אחד עשוי לרצות להשתמש בנכס למטרות מגורים בעוד שצד אחר ירצה להשתמש בו למטרות מסחריות.

מה זה בדיוק? 

הסכם שיתוף בקרקע הוא חוזה בין שני אנשים או גופים שיש להם רכוש שהם חולקים. בהסכם מצוינים התנאים בהם יחלקו את הנכס וכיצד ישמשו. הסכם זה חשוב מכיוון שהוא מגן על שני הצדדים מכל מחלוקת משפטית בעתיד.

הסכם שיתוף בקרקע הוא מסמך המתאר את הזכויות והחובות של שני צדדים או יותר בכל הנוגע לשימוש בחלקת קרקע. זהו מסמך חשוב עבור אנשים העוסקים בפיתוח קרקע. הסכם זה יסייע למנוע כל מחלוקת לגבי בעלות או נושאים אחרים שעלולים לנבוע משימוש משותף בחלקת קרקע.

ניתן להשתמש בהסכם שיתוף קרקע כדי להגדיר כיצד יש להשתמש בנכס ומה קורה אם צד אחד נפטר. זה יכול לכלול גם הוראות כיצד ישולמו מסים ומה קורה אם צד אחד רוצה למכור את חלקו בנכס. למידע נוסף עורך דין אלעד ויסטוך

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לא ידעת שהחשבונית מזויפת? תשלם בכל זאת!
הנפקת חשבונית מס פיקטיבית היא עבירת מס. היא עבירה מהותית אם הנפקתה נעשתה במזיד, ביודעין, בניסיון...
קרא עוד »
דצמ 22, 2019
עו"ד רכישת דירה בשומרון
ההתנהלות החוקית והמנהלית ביהודה ושומרון שנמצאים מחוץ לקו הירוק מול ההתנהלות המקבילה בתוך הקו הירוק...
קרא עוד »
פבר 22, 2021
הסכמי משפחה – מונעים סכסוכים מיותרים
באמצעות הסכמי משפחה שמנוסים על ידי עורך דין שמלווה את כל התהליך, ניתן להסדיר את היחסים בין בני הזוג...
קרא עוד »
יול 11, 2021