מהו הסכם בוררות?

מהו הסכם בוררות?

כשאנו שומעים את המילה 'בוררות' אנו מיד נסחפים לפנטזיה אודות סרטי מאפיה ופשע, או אולי חושבים על העולם התחתון כשבדמיון אנו רואים איש זקן ומצולק שעוטה חליפת 5 חלקים אדומה ומבצע בירורים, מיישב סכסוכים וכותב הסכמים בין שני חברי מאפיה שהתקוטטו. 

בפועל, שירות בוררות במרכז הישראלי לבוררות ולגישור הוא לגיטימי מאד ואינו שייך לשום ארגון פשע, אלא דווקא למומחים בפתרון מחלוקות וקונפליקטים שלמדו והוציאו תואר בלימודי דיפלומטיה ויישוב סכסוכים. אותם אנשי מקצוע יודעים כיצד לגשר באופן חוקי בין צדדים, כך שניתן יהיה לבצע עסקאות, שיתופי פעולה ואפילו לנהל מדינות בצורה נכונה יותר. בין היתר המומחים יודעים לנפק הסכם בוררות שיהיה קביל בבית המשפט וישרת את הצדדים שיש לבצע עבורם את ההסכם. 

אז מה זה הסכם בוררות?

הסכם כזה נועד ליישב סכסוכים בין צדדים שונים שנקלעו לחוסר הסכמה. ההסכם נחתם באופן חוקי ומטרתו לגשר בין צדדים ולנסח הסכם חוקי שיהיה מקובל על כל צד בסכסוך. 

עו"ד בוררות עסקית כמו בלינק ומומחים בתחום שמנסחים הסכם בוררות עושים זאת תוך הסמכה משפטית בעוד שבכך נמנעים הצדדים מלנהל את הסכסוך בבית המשפט – מה שיגזול זמן כסף והוצאות גבוהות. מי שיבחר בבורר שינסח הסכם בוררות, יצטרך לעמוד בתנאים ובהחלטות שלו. במידה וירצה אחד מהצדדים לערער עליו, אז יצטרך לפנות אל כתלי בית המשפט. 

חשוב לדעת כי הסכם בוררות מנוסח בדרך כלל על ידי עורכי דין מומחים שפועלים כדי ליישב קונפליקט עסקי, מדיני, אישי או כל קונפליקט אחר. תהליך זה שבסופו נחתם בהסכם מסודר, מחייב את הצדדים לפעול על פיו ובכך שם קץ לסכסוכים ואי הסכמות. 

לסיכום, אם יש לכם סכסוך, קונפליקט, בעיה מסוימת בכל תחום שדורשת התערבות מקצועית – פנו למומחים ביישוב סכסוכים ולכאלה שעוסקים בניסוח הסכם בוררות. 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה

מחפשים עורך דין ירושה? ישנם עורכי דין רבים וטובים בשוק ולא תמיד יהיה לכם פשוט למצוא את זה המתאים ביותר. עורך דין ירושה מתמחה בכל

קרא עוד »