גישור ירושות

גישור ירושות – הסכם בין יורשים

כשהורה נפטר זה קשה ולא נעים, אך כשלאחר פטירת ההורים האחים והמשפחה מתחילים לשלוף ציפורניים ולריב ביניהם על ענייני ממון, זה דבר שקשה מאד לראות, ואין צד שלא יוצא מופסד מאירוע שכזה. זו בדיוק הסיבה מדוע כדאי לעשות הסכם בין יורשים.

העיקר לשמור את האחווה במשפחה

על פי חוק במדינת ישראל, במידה ואין צוואה, אז העיזבון של הנפטר מתחלק בין יורשיו, כמקובל בחוק. למרבה הפלא, מחקרים מראים שרק אחוז אחד מגיע לבית המשפט על מנת לפתור סכסוכים הנוגעים לענייני ירושה וממון. למרות זאת, אחוז היורשים שאינם מרוצים מהצוואה הוא מתקרב ל20% מכלל היורשים בארץ. עוד נתון מעניין, שרוב ככל הסכסוכים שהגיעו עד לבית משפט, היו דווקא במשפחות שבהם ההורים כתבו צוואה! וההסבר הפשוט הוא, שכל עוד לא נכתב צוואה, אז פשוט מחלקים את הסכום כמו שכתוב בחוק, ואין שום טענות רגשיות של אחד הילדים. לעומת זאת, כאשר ההורה מפעיל שיקול דעת, ובוחר למי לתת יותר ולמי לתת פחות – קשה מאד שאחד מן הצדדים לא יפגע באופן כזה או אחר. באופן, שגם אם לא יילכו לבית משפט – בסופו של דבר האחווה, איכות החיים, וכמובן כיבוד ההורים (שמסתמא היו רוצים לראות את בניהם מאוחדים) – נפגע אנושות. זה בדיוק הסיבה שכשיש איזשהו מריבה או סכסוך גלוי או נסתר ביחס לעיזבון  – מומלץ ללכת לגישור אצל עו"ד עפרה זיו ולעשות הסכם כתוב בין היורשים, מתוך הידברות, כבוד הדדי ועין טובה.

הסכם להצלה מתשלום מיסים גבוהים על נכסים

לעיתים הנפטר השאיר כמה נכסים, והמס שיצטרכו לשלם היורשים על נכסים אלו הוא גבוה, ואילו על ידי הסכם חלוקה בין יורשים ,
ניתן להציל את כספי המיסים הללו, להשאיר אותם בתוך המשפחה, ולהגיע למצב בו כולם יוצאים מרוצים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

מהי תביעה נגזרת?

מהי תביעה נגזרת?

תביעה נגזרת היא תביעה בעלת מאפיינים מיוחדים, הדומים בחלקם לתביעה ייצוגית, אם כי יש גם לא מעט הבדלים. הבדל מרכזי הוא שבתביעה ייצוגית מגיש התביעה

קרא עוד »