תאונות דרכים – כל בן אדם יחווה תאונת דרכים איך להתמודד

אף אחד לא יכול באמת להתכונן לתאונת דרכים. בזמן שאנחנו נוהגים, אנחנו אומנם עושים את המירב כדי לא להקל לסיטואציה מסכנת חיים, אך החפזון או חוסר תשומת הלב של נהגים אחרים, כמו גם החפזון שלנו להגיע לנקודת הסיום – הופכים את הנהיגה ואת המצב בכבישים למסוכן יותר. 

מדינת ישראל נמצאת במקום ה20 במדינות המערב בכול הנוגע לכמות תאונות הדרכים ביחס לאוכלוסייה ולגודל המדינה – מה שדורש הקפדה יתרה על בטיחות בעת נהיגה. אבל מה עושים בזמן תאונת דרכים עם נפגעים? המידע על ההתמודדות, בהמשך. 

על פי חוקי מדינת ישראל ובהתאם לחוק פיצויי תאונות הדרכים משנת 1975 – כל אדם שנפגע בעת תאונה, זכאי לפיצויים עבור נזקים שנגרמו לגוף או לנפש. הפיצויים ניתנים גם על ידי המוסד לביטוח הלאומי וגם על ידי חברות הביטוח הפרטיות של המבוטח שנפגע. זאת במידה והוא אכן ביטח עצמו בביטוח תאונות אישיות, ביטוח רכב (חובה ומקיף) ובשאר פוליסות רלוונטיות. 

כיצד מתנהלים בעת תאונת דרכים? 

במידה ואתם מעורבים בתאונה, חשוב לפני הכול להזעיק כמה שיותר מהר את כוחות ההצלה, משמע: את מגן דוד אדום ואת המשטרה. במקרים של רכב עולה באש – יש להתקשר למכבי האש ולפנות פצועים באופן מידי. במידה והדבר מתאפשר – יש להעמיד את הרכבים בצידי הכביש עם הצבת תמרור משולש שמזהיר נהגים אחרים במקום, תוך לבישת האפוד הצהוב שעוזר לבלוט בכביש. 

בזמן הפינוי לבית החולים יש לבקש בדיקות גופניות ומוטוריות מקיפות. לאחר קבלת הטיפול, יש לקחת מבית החולים העתקים מדוח הפינוי של מגון דוד וצוותי ההצלה, כמו גם צילומים רפואיים, דוחות רפואיים וסיכום אשפוז. במידה ויש עדים לתאונה, קחו מהם את מספרי הטלפון  שלהם- העדות תשמש אתכם בהמון אפיקים בהמשך התביעה והחקירה של נסיבות התאונה. 

חשוב לא לשכוח להגיש תביעה

לאחר תאונת דרכים שיש בה נזקי גוף , נפש או רכוש, מומלץ להיעזר בעורך דין תביעות נזיקין מוסמך שיכווין אתכם לדרך לקבל פיצוי וכיסויים מתאימים. באמצעות אנשי מקצוע כאלה, ניתן לצלוח את הבירוקרטיה של חברות הביטוח הפרטיות ושל המוסד לביטוח לאומי, ובכך לקבל את הפיצוי הנכון ביותר שיספק לכם חזרה לחיים, טיפול רפואי הולם  וחזרה אל השגרה המבורכת. 

צריך מידע על תביעות משרד הביטחון? לפרטים לחצו כאן!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכירו את ספק האינטרנט החדש שלכם – ITC
חיבור האינטרנט הוא כיום שרות נפוץ וחיוני ביותר. אין כמעט אדם או בית עסק, אשר לא משתמשים בכך. אחת...
קרא עוד »
אפר 27, 2022
נהיגה ללא מלווה – מהי המשמעות?
נהיגה ללא מלווה הוא מונח המשמש לתיאור תהליך נהיגה ברכב ללא אדם נוסף ברכב. סוג זה של נהיגה מבוצע לרוב...
קרא עוד »
אפר 19, 2023
עורך דין מומחה לדיני אינטרנט – באילו מקרים יוכל לסייע?
מקרים כדוגמת הפרת זכויות יוצרים, תביעה בגין לשון הרע ואף ביצוע של פעולות זדוניות דרך המחשב יכולים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020