עורך דין תאונות עבודה – מתי צריך אותו

עורך דין תאונות עבודה

תאונת עבודה יכולה להתרחש בכול מקום. היא יכולה לקרות במרחבים שבו מנהלים עסקים, או בעת ביצוע פעולה כזאת או אחרת. תאונות עלולות להתרחש בגובה, או בזמן נהיגה ממקום אחד לשני, כמו גם בעת יציאה ממקום העסקים אל הבית או לכל מקום אחר. מי שחווה מצב כזה, כדאי שיבין כי יש מספר זכויות שהוא יכול למצות שמוענקות עבור מי שאיבד את מקור פרנסתו ואינו יכול לעבוד באופן מלא או חלקי. אז מהן הזכויות? ומתי מומלץ להיעזר בעורך דין מתאים? הכול בהמשך.

נפילה מגובה, התחשמלות, שבר באיברי הגוף, מחלת מקצוע שהתפתחה עם הזמן, פגיעה בגוף בעת ביצוע משימות וכדומה – כולן מוגדרות על פי החוק כתאונות עבודה. על פי החוק תאונת עבודה יכולה להתרחש במגוון רחב של תרחישים, החל מאדם שחקה בהתקף לב בזמן העבודה עד למי שמעד ברחוב בדרך אל מקום העבודה. לכן חשוב לבדוק כל מקרה באופן ספציפי. כדי לבדוק האם מדובר במקרה שדורש פיצוי, מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה בדיני נזיקין כמו חיים הקמן

מה מקבלים בתאונות עבודה?

פגיעה בסיטואציה כזאת תזכה את הנפגע בקצבת נכות (זמנית או קבועה), בפיצוי כספי מחברות הביטוח ובדמי אבטלה וגמלאות מהמסד לביטוח לאומי. יש מקרים בהם ניתן יהיה להגיש תביעה גם מול חברת הביטוח של המעסיק או מול חברת הביטוח שממנה רכשתם ביטוח תאונות אישיות. כדי לברר ולהבין את הזכויות שלכם, מומלץ להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה שיוכל לבחון את הזכאות שלכם, להילחם עבורכם על הזכויות מול הגופים השונים ולברר מהן הפוליסות הקיימות עד לקבלת הפיצוי המתאים. בהצלחה! 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חקירות מצ"ח
לא מעט חיילים מוצאים את עצמם באמצע חקירות מצ"ח, או במילים אחרות- חקירות המתבצעות על ידי המשטרה הצבאית...
קרא עוד »
יונ 30, 2020
כל מה שרצית לדעת על קניין רוחני וזכויות יוצרים
האם קניין רוחני הוא רק יצירת אומנות? בהחלט לא. נסביר מה יכול להיחשב לקניין רוחני ואיך ניתן לשמור על...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020
מה זה רשם הקבלנים והאם זה חובה לכל קבלן?
רשם הקבלנים הוא הגוף שאחראי לאחד את כל הקבלנים המורשים במדינה. מה זה קבלן מורשה ולמה הוא בכלל צריך...
קרא עוד »
ינו 24, 2021