ייפוי כוח מתמשך: מה זה ולמי פונים

ייפוי כוח מתמשך

מה עושים במקרה שאדם קרוב מאבד את הצלילות ואת כושר השיפוט שלו? מה יקרה אם אנו, נאבד את היכולות הקוגניטיביות והמנטליות שלנו? ברגעים בהם מאבדים את הצלילות או את היכולת לקבל החלטות עצמאיות נכונות – חשוב שיהיה מישהו שיוכל לנהל את ההחלטות החשובות עבורנו.

ייפוי כוח מתמשך – כל מה שצריך לדעת

מי שדואג לגבי עתיד יקיריו או לעתידו שלו, חשוב שיבין, שבמדינת חוק כמו ישראל, יש דרך להגן על החיים ועל הרכוש, גם לאחר מחלה קשה, תאונה או התדרדרות כללית ביכולות פיזיות ומוטוריות. הגנה על הרכוש, תנאי המחייה ועל נכסים: מתרחשת על ידי הענקת הרשאה לאדם קרוב, אשר יהיה אמון על צרכיו של מי שמצבו הרפואי התדרדר. ייפוי הכוח הוא הדרך בה יכול אותו אדם לנהל את חייו בצורה מטיבה. עוד פרטים על ייפוי כוח מתמשך באתר של אלמוג שפירא, לצד מידע מקצועי נוסף.

מתי צריך ייפוי כוח מתמשך?

בני אדם, הם כאלה שהחל מגיל 35 מתחילים לאבד מן היכולות הפיזיות והמנטליות שלהם במידה מועטה. בגיל זה, הגוף הופך כבד יותר, ישנן לעיתים חרדות ושינויים פיזיים וגופניים, כאשר השינויים מחלחלים אט אט אל הגוף ואל תודעה.

עם הזמן בגילאים מופלגים כמו 70 או 80 וכן הלאה, ייתכנו מחלות פיזיות ונפשיות שעלולות לפקוד אנשים בגילים מבוגרים מאד. מה שעלול לפגום בכושר השיפוט ויצריך אדם שיהיה ממונה על מעשיו והחלטותיו של הממנה. מלבד זאת, גם עבור צעירים שלקו במחלה, נכות תאונה (או כל מצב אחר שהפך אותם לפחות מסוגלים לבצע החלטות) – תידרש עם הזמן הקניית ייפוי כוח מתמשך.

ייפוי זה, ניתן לאדם קרוב על ידי בית המשפט, בעוד שמי שיקבל את ייפוי הכוח, יהיה אמון על ביצוע כלל ההחלטות החשובות עבור מי שאיבד את יכולתו לעשות אותן בעצמו. ייפוי הכוח, מקנה למי שמקבל אותו את היכולת לנהל את ענייניו של האדם עליו הוא אחראי, בעוד שמדובר בסוג של אפוטרופסות שמקנה יכולות לניהול כספים, החלטות, רכוש, חוזים, ביטוחים, קצבאות וכל מה שיש להתמודד עמו בגילאים מבוגרים.

מי יכול להיות מיופה כוח

בכל הנוגע לאנשים אשר יכולים לקבל מבית המשפט את ייפוי הכוח, מדובר בדרך כלל בקרוב משפחה של הממנה, כמו בן או בת זוג, הורה, ילד, אח וכל מי שקרוב אליו. לעומת זאת, מטפלים סיעודיים או סוציאליים אינם יכולים לקבל את ייפוי הכוח. בכך את הכוח להחליט, מקבלים רק מי שקרובים קרבת דם או קרבה של נישואין אל הממנה.

מתי יש לפנות אל עורך דין לסיוע בקבלת ייפוי כוח מתמשך?

בעולם אוטופי, חשוב שמי שיהיה ממונה על אדם חסר יכולות כאלה ואחרות, יהיה כזה שכוונותיו טהורות. ובכל זאת, בעולם שלנו, ישנם מקרים בהם מי שדורש את ייפוי הכוח, עושה זה כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלו. זאת בנוגע לרכוש, נכסים, ושאר סיבות. במקרים כאלה, חשוב לפנות אל פרקליט מיומן שיוכל לסייע לכם להשיג את ייפוי הכוח עבור מי שכוונותיו טהורות, ועבור מי שיכול לנהל את הכוח שיש לו לטובת הממנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי הדרך היעילה ביותר להגשת תביעה לפיצויים מגרמניה?
מציאות שבה ניצולי שואה לא מתקיימים בכבוד (בחלקם כמובן), זו מציאות עגומה. אבל חשוב לדעת שאפילו כיום, שנת...
קרא עוד »
יונ 23, 2022
עורך דין פשיטת רגל – תקבלו ליווי משפטי הולם
לא רוצים למצוא את עצמכם מתמודדים לבד מבחינה משפטית עם הליך של פשיטת רגל? תעשו לעצמכם טובה ופנו בהקדם...
קרא עוד »
ינו 11, 2022
הסודות של עורכי דין מקרקעין בבעלות משפחה: המדריך האולטימטיבי
המורכבות של עניינים משפטיים סביב קרקע ונדל"ן מחייבת פעמים רבות גישה ניואנסית המבוססת על מומחיות...
קרא עוד »
ספט 13, 2023