צו מבנה מסוכן

צו מבנה מסוכן

אף פעם לא כדאי לקחת סיכון כאשר ישנו מבנה מסוכן בסמיכות לאזור בו מתגוררים אנשים. ברוב המקרים, מבנה זה יקבל צו מבנה מסוכן המורה על אי עמידתו של המבנה באופן חוקי או כזה שמהווה בעיה לציבור.

צו מבנה מסוכן 

אז מה זה בעצם צו מבנה מסוכן ואיך בכלל ניתן להתמודד איתו? ראשית, חשוב שנבין שישנם כמה דרכים איתם תוכלו להתמודד במצבים של קבלת צו המורה על פינוי אחד או יותר מהמבנה המעורער.

איך שלא נביט על זה, נבין שמדובר בסכנה של ממש שאותה תצטרכו לגדוע בהקדם האפשרי. מעבר לזה, תוכלו להתמודד עם צו שכזה אם אתם חושבים שאין באמת ייתכנות לפירוקו או שהצו בא באופן שאינו תקין מנהלתית.

הגשת צו מבנה רעוע 

לפני הגשת הצו, הרשות המקומית רשאית לכתוב לבעלים על הכוונה למסור הודעה על מנת להסיר את הסכנה לצמיתות, וכן היא עשויה להתקשר לקביעת פגישה על כך, אם היא נחשבת למועילה.

הודעת צו מבנה מסוכן מכילה את המידע הבא:

  • שם וכתובת הבעלים
  • כתובת הבניין המסוכן
  • רשימה של כל הבעלים המשותפים וכתובותיהם
  • מועדי התחלה והשלמה לעבודות תיקון הבנייה (לוחות זמנים מתאימים שיקבעו על ידי הרשות)

מהו מבנה מסוכן? 

במקרים בהם לא קיימת פעולה מיידית הכרחית שמצריכה את פינוי בניין רעוע אך הבניין עדיין נחשב למסוכן, הרשות המקומית רשאית להגיש הודעה על צו בניין מסוכן. אין צורך בצו זה, אם עבודות חירום מסירות את הסכנה לחלוטין, אולם אם חלק מהבניין עדיין מסוכן יש להגיש הודעה כזו. 

אולם כאשר הבניין כבר אינו נשאר לקוי לאחר עבודות החירום שבוצעו בו, ייתכן שתיפסק הודעת בנייה לקויה מהרשות המקומית, קראו בהרחבה על הסרת צו מבנה מסוכן.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?