אי ציות לרמזור אדום – מה העונש הצפוי על כך

דוויק ברנט

המאמר באדיבות דוויק ברנט

למרות שמעבר ברמזור אדום זוהי עבירה חמורה אשר עלולה לסכן משמעותית את הנהג, כח הנמצא ברכבו וכמובן כל העובר בקרבת מקום, במקרים מסויימים העונש הניתן אינו מספיק חמור ומרתיע. במידה ומעבר ברמזור אדום גרם לתאונה קטלנית או הריגה בתאונת דרכים, כמובן שהנהג יזומן לדיונים משפטיים אשר יחייבו אותו בעונש כבד במיוחד. אל במידה והמעבר ברמזור אדום עבר ללא תאונה או פגיעה כלשהי, ייתכן שהנהג יחוייב ב 1500 שקלים ו 10 נקודות בלבד. כך או אך חשוב להבהיר כי מעבר ברמזור אדום פירושו כניסה לכביש בו זכות הקדימה שייכת לנהג אחר. כל שצריך לקרות על מנת ליצור תאונה מסוכנת במצבים אלה זה המשך תנועה רציפה לנהגים בעלי זכות האור הירוק. 

מעבירות התנועה המסוכנות ביותר – מעבר באור אדום!

על אף מסוכנות עבירה זו, כיום יש לא מעט נהגים שעברו יותר מפעם אחת באור אדום מלא. מעבר מעין זה מעמיד בסיכון רב את כל הנמצאים בקרבת מקום מה שהביא את גורמי אכיפת החוק לנסות לאתר את כל הנהגים הללו במגוון דרכים. כיום כבישים רבים בישראל מצולמים 24 שעות ביממה כך שיכולים לתעד נהגים שעוברים באור אדום. תיעוד כזה יחייב את הנהג בקנס של 1500 שקלים וצבירה של 10 נקודות במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב כאמור, הוא יזומן לדיונים משפטיים שידונו בעונש המגיע לו. 

העונש הצפוי לעובר באור אדום הוא קנס כספי גבוה ולא מעט נקודות

אל לכם להקל ראש ברמזור אדום, כל מעבר כזה עלול לסכן את חייכם וחייהם של רבים נוספים ממש. לא מעט תאונות אשר נגרמות מידי שנה בישראל היו יכולות להימנע לו הנהגים היו מצייתים לרמזורים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייפוי כוח מתמשך: מה זה ולמי פונים
מה עושים במקרה שאדם קרוב מאבד את הצלילות ואת כושר השיפוט שלו? מה יקרה אם אנו, נאבד את היכולות...
קרא עוד »
יול 15, 2019
הורות משותפת – איך מתחילים עם זה?
הורות משותפת היא צורה של הורות משותפת שבה לשני ההורים יש זכויות וחובות שוות עבור הילדים. זוהי דרך...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
אל תוותרו לביטוח הסיעודי – הגישו תביעה למימוש זכויותיכם
רוצים לממש את הזכויות שלכם ולדעת שאתם עושים את זה בדרך הנכונה וכך שיתאפשר לכם למצות את הזכויות שלכם...
קרא עוד »
ספט 16, 2021