דוויק ברנט

אי ציות לרמזור אדום – מה העונש הצפוי על כך

המאמר באדיבות דוויק ברנט

למרות שמעבר ברמזור אדום זוהי עבירה חמורה אשר עלולה לסכן משמעותית את הנהג, כח הנמצא ברכבו וכמובן כל העובר בקרבת מקום, במקרים מסויימים העונש הניתן אינו מספיק חמור ומרתיע. במידה ומעבר ברמזור אדום גרם לתאונה קטלנית או הריגה בתאונת דרכים, כמובן שהנהג יזומן לדיונים משפטיים אשר יחייבו אותו בעונש כבד במיוחד. אל במידה והמעבר ברמזור אדום עבר ללא תאונה או פגיעה כלשהי, ייתכן שהנהג יחוייב ב 1500 שקלים ו 10 נקודות בלבד. כך או אך חשוב להבהיר כי מעבר ברמזור אדום פירושו כניסה לכביש בו זכות הקדימה שייכת לנהג אחר. כל שצריך לקרות על מנת ליצור תאונה מסוכנת במצבים אלה זה המשך תנועה רציפה לנהגים בעלי זכות האור הירוק. 

מעבירות התנועה המסוכנות ביותר – מעבר באור אדום!

על אף מסוכנות עבירה זו, כיום יש לא מעט נהגים שעברו יותר מפעם אחת באור אדום מלא. מעבר מעין זה מעמיד בסיכון רב את כל הנמצאים בקרבת מקום מה שהביא את גורמי אכיפת החוק לנסות לאתר את כל הנהגים הללו במגוון דרכים. כיום כבישים רבים בישראל מצולמים 24 שעות ביממה כך שיכולים לתעד נהגים שעוברים באור אדום. תיעוד כזה יחייב את הנהג בקנס של 1500 שקלים וצבירה של 10 נקודות במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב כאמור, הוא יזומן לדיונים משפטיים שידונו בעונש המגיע לו. 

העונש הצפוי לעובר באור אדום הוא קנס כספי גבוה ולא מעט נקודות

אל לכם להקל ראש ברמזור אדום, כל מעבר כזה עלול לסכן את חייכם וחייהם של רבים נוספים ממש. לא מעט תאונות אשר נגרמות מידי שנה בישראל היו יכולות להימנע לו הנהגים היו מצייתים לרמזורים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?