איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה

ישנן שלוש דרכים להתחיל הליך גירושין בהסכמה. הראשון הוא בהסכמה הדדית, כלומר על שני הצדדים להסכים על הגירושין ולחתום על מסמך כדי להפוך אותו לרשמי. השני הוא בהסכמה, כאשר צד אחד מסכים לסיים את נישואיהם והשני מסכים לא לערער עליו. הדרך השלישית היא בהליכים משפטיים, כאשר צד אחד מגיש תביעת גירושין נגד בן זוגו בתביעה משפטית.

ניתן לפתור את הגירושין בצורה יפה

גירושין הוא תהליך שעלול להיות קשה וסוחט רגשית. כדי להתחיל בהליך הגירושין, תצטרכו לקבל הסכמה מבני הזוג ולהגיש בקשה לגירושין. על מנת להבין איך להתגרש בהסכמה ולהתחיל את ההליך, תצטרכו לאסוף את כל המסמכים הדרושים כגון שם בן הזוג, כתובת ומספר טלפון. מומלץ גם לשקול לערב עורך דין או מגשר כמו מוטי הופריכטר בתהליך זה.

אם אתם עוברים תהליך זה עם ילדים בכל אחד ממשקי הבית שלכם, חשוב שתדאגו לצרכיהם בתקופה קשה זו. גירושין זה דבר שקשה לעבור, במיוחד כשאתה עובר את זה לבד. אם תחליט לעבור את התהליך בעצמך, ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להבטיח שהוא יעבור בצורה חלקה.

ניתן להגיע להסכמה עם הליך גישור

הצעד הראשון הוא לברר אם בן הזוג מוכן להסכים לגירושין. אתה זקוק להסכמתם על מנת שהתהליך יהיה מחייב מבחינה משפטית. אם הם לא רוצים להתגרש, אז אולי יהיו לך כמה אפשרויות זמינות שיכולות לעזור לך לשמור על מערכת היחסים שלך ולהציל את הנישואים שלך.

אם הם אכן מסכימים לגירושין, השלב הבא יהיה ניסוח הסכם פרידה או הסכם פשרה אשר יפרט את כל התנאים של הסדר הגירושין שלך. זה יכלול גם את אופן חלוקת זכויות המשמורת והביקור בין שני הצדדים ומה קורה אם אחד מהם מת במהלך פרק זמן זה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי דין בירושלים
כאשר יש צורך בעורך דין מקרקעין לנושא של חתימה על חוזה לרכישת או לקניית דירה, או בעורך דין לנושא תביעת...
קרא עוד »
פבר 08, 2021
עורך דין תאונות דרכים
עורך דין תאונות דרכים הינו עורך דין המתמחה בייצוג לקוחות במקרים של תאונות דרכים. עורך דין תאונות...
קרא עוד »
אוק 28, 2022
מהם דיני צבא ומתי שווה להתייעץ עם מומחה בתחום
הדינים הצבאיים הם חמורים הרבה יותר מאשר הדינים בשיפוט האזרחי. לאור זאת גם העונשים הם כבדים הרבה יותר...
קרא עוד »
נוב 22, 2020