איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה

ישנן שלוש דרכים להתחיל הליך גירושין בהסכמה. הראשון הוא בהסכמה הדדית, כלומר על שני הצדדים להסכים על הגירושין ולחתום על מסמך כדי להפוך אותו לרשמי. השני הוא בהסכמה, כאשר צד אחד מסכים לסיים את נישואיהם והשני מסכים לא לערער עליו. הדרך השלישית היא בהליכים משפטיים, כאשר צד אחד מגיש תביעת גירושין נגד בן זוגו בתביעה משפטית.

ניתן לפתור את הגירושין בצורה יפה

גירושין הוא תהליך שעלול להיות קשה וסוחט רגשית. כדי להתחיל בהליך הגירושין, תצטרכו לקבל הסכמה מבני הזוג ולהגיש בקשה לגירושין. על מנת להבין איך להתגרש בהסכמה ולהתחיל את ההליך, תצטרכו לאסוף את כל המסמכים הדרושים כגון שם בן הזוג, כתובת ומספר טלפון. מומלץ גם לשקול לערב עורך דין או מגשר כמו מוטי הופריכטר בתהליך זה.

אם אתם עוברים תהליך זה עם ילדים בכל אחד ממשקי הבית שלכם, חשוב שתדאגו לצרכיהם בתקופה קשה זו. גירושין זה דבר שקשה לעבור, במיוחד כשאתה עובר את זה לבד. אם תחליט לעבור את התהליך בעצמך, ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להבטיח שהוא יעבור בצורה חלקה.

ניתן להגיע להסכמה עם הליך גישור

הצעד הראשון הוא לברר אם בן הזוג מוכן להסכים לגירושין. אתה זקוק להסכמתם על מנת שהתהליך יהיה מחייב מבחינה משפטית. אם הם לא רוצים להתגרש, אז אולי יהיו לך כמה אפשרויות זמינות שיכולות לעזור לך לשמור על מערכת היחסים שלך ולהציל את הנישואים שלך.

אם הם אכן מסכימים לגירושין, השלב הבא יהיה ניסוח הסכם פרידה או הסכם פשרה אשר יפרט את כל התנאים של הסדר הגירושין שלך. זה יכלול גם את אופן חלוקת זכויות המשמורת והביקור בין שני הצדדים ומה קורה אם אחד מהם מת במהלך פרק זמן זה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צו הריסה מנהלי – אפשר לבטל אותו
דעו לכם כי גם לאחר שהוגש צו הריסה מנהלי, יש דרך לבטל אותו. כל שצריך לעשות זה לפנות אל בית המשפט בעזרת...
קרא עוד »
מאי 04, 2022
עורך דין פלילי בבאר שבע סיוע משפטי קרוב לבית
עורך דין פלילי בבאר שבע יכול להיות שימושי במיוחד עבור לא מעט אנשים. רוב האנשים מניחים כי לא יהיה להם...
קרא עוד »
נוב 12, 2018
הסכם ממון בין ידועים בציבור
לאחרונה ישנה תופעה שהפכה להיות ידועה מאד בקרב הציבור הישראלי, תופעה של שני אנשים בעל ואישה, המנהלים...
קרא עוד »
ספט 29, 2020