ייצוג מעסיקים – כל מה שצריך לדעת

מעסיק הוא מישהו שמעסיק אנשים לעבודה. אדם יכול להיות מעסיק בדרכים הבאות:

– הם בעלי חברה ומעסיקים אנשים שיעבדו אצלם.

– הם מועסקים בחברה ואינם הבעלים.

– הם מעסיקים עצמאים או פרילנסרים שיעבדו עבורם באופן זמני.

– הם רשאים להעסיק גם מי שאינו עצמאי אך עובד אצלם באופן קבוע, כגון שכיר במשק ביתם.

ייצוג מעסיקים – מה חשוב להבין?

ייצוג מעסיקים הוא נושא חשוב. לעתים קרובות זה נתפס כשיקוף של האופן שבו החברה תופסת אותם. ניתן לראות זאת באופן שבו הם מוצגים בספרות, בקולנוע ובטלוויזיה. במקרים מסוימים מעסיקים מיוצגים כמנוולים או בעלי מניעים נסתרים למעשיהם. לעתים קרובות הם מתוארים כחמדנים ושומרים רק על עצמם. עם זאת, ישנם גם מקרים שבהם הוכח שהם אכפתיים וחומלים כלפי עובדיהם או אפילו דמויות הרואיות הנלחמות נגד אי צדק.

ייצוג המעסיקים בתקשורת מוטה לרוב. בתקשורת, הם מוצגים לעתים קרובות כחמדנים, אנוכיים וחסרי אכפתיות. עם זאת, זה לא תמיד המצב. יש כמה מעסיקים שהם אדיבים ונדיבים עם העובדים שלהם. לחלק מהמעסיקים יש גם השפעה חיובית על החברה כולה. הם עשויים להיות מעורבים בעבודת צדקה או התנדבות למשל.

היבטים נוספים על האופן בו הם מוצגים

ייצוג המעסיקים בתקשורת מוטה לרוב על ידי התקשורת. לעתים קרובות הם מראים את המעסיקים בתור הרעים, והרבה אנשים מתרשמים שככה זה בעצם. במציאות, מעסיקים הם לא תמיד אנשים רעים. למעסיקים אכפת מהעובדים שלהם והם רוצים לוודא שהם מקבלים יחס הוגן.

ייצוג המעסיקים בתקשורת הוא לרוב חד צדדי ואינו מייצג במדויק את המציאות. הסיבה לכך היא שיש הרבה סוגים שונים של חברות ולכולן יש תרבויות שונות. בחלק זה, נחקור היבטים שונים של ייצוג מעסיקים בתקשורת. נבחן כיצד ניתן להטות ייצוגים אלו, על מה הם מבוססים והאם הם ייצוגים מדויקים או לא. ישנם סטריאוטיפים רבים לגבי מעסיקים, כמו כולם גברים מבוגרים ולבנים. הסטריאוטיפים הללו אינם נכונים ואין סוג אחד של מעסיק.

 

צרו קשר עם משה בן בסט משרד עו"ד >>>

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?

חוק אשראי הוגן

הלוואה היא עסקה פיננסית המאפשרת לצד אחד ללוות כסף מאחר ובדרך כלל מוחזרת בריבית. עם הפופולריות הגוברת של פלטפורמות מימון המונים והלוואות עמית לעמית, חשוב

קרא עוד »

עורך דין הוצאה לפועל

להלן היתרונות העיקריים של שימוש באיש מקצוע כמו עו"ד הוצאה לפועל שיכול להסיר את הדאגות הפיננסיות שלך מעיקולים ממתינים: איש מקצוע שיוכל להסיר את הדאגות

קרא עוד »