הסכם ממון בין ידועים בציבור

הסכם ממון ידועים בציבור נועד לפרט בכתב את ההסכמות בין השותפים לו. ידועים בציבור מוגדרים ככאלו אשר אינם נשואים אבל מקיימים חיי משפחה ויחסי אישות, וכן, משק בית משותף. סיטואציה זאת יותר מורכבת ורגישה מאשר נישואין רשמיים כי חובת ההוכחה במצבים אלו היא קשה יותר ויש לעמוד במספר קריטריונים חשובים.  לכן, חשיבותו של הסכם ממון כאן עולה ואפילו חיונית. למרות אי הנעימות הכרוכה בדיונים סביב נושאים כספיים כדאי להתגבר עליהם ולהכינו בצורה נכונה.

נסיבות לצורך בהסכם כזה

הסכם ממון כזה נעשה בנסיבות שונות. לעיתים, כאשר צד אחד מגיע עם רכוש, כסף ונכסים, בנוסף, במערכות יחסים בפעם השנייה כאשר יש מטענים אישיים קודמים ועוד. הסכם כתוב וחתום קשה לפרש אחרת ויש קושי להתווכח על סעיפים בו. כל צד להסכם רוכש ביטחון עצמי  ושקט נפשי כאשר זכויותיו וחובותיו ידועים וברורים וניתן לצאת לדרך משותפת ללא חששות מיותרים. יש לערוך את ההסכם בצורה מסודרת ועל פי החוק. הוא, למעשה, מהווה מסמך משפטי שניתן לממשו או לתקוף אותו כאשר הוא מופר.

צרו קשר עם עורך דין אורי גנור >>>

תוכן חשוב

הנושאים החשובים המוזכרים הם הסדרת וחלוקת תשלומי משכנתא קיימים, הסדרים לבן זוג חדש המגיע במסגרת פרק ב'. הסדרת נושאי רכוש כגון נדל"ן, קניין רוחני, מוניטין עסקי ועוד. בכל הסכם כזה יש סעיפי קנסות ועונשים על הפרות, על הצגת מצג שווא ועוד. רצוי (אין חובה) להציגו בבית דין רבני או בבית דין לענייני משפחה לקבלת תוקף מחייב. כך גם לא יהיה ניתן לבטל אותו באופן חד צדדי אלא רק לאחר פסיקת בית המשפט. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין בתחום. שירותיו כוללים ייעוץ, עריכת הסכם, ייצוג, ליווי ככל הנדרש ועוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה צריך ייפוי כח מתמשך
לא מעט אנשים חוששים כי ביום מן הימים הם לא יצליחו לקבל החלטות שנוגעות לרכוש שלהם ולגוף שלהם. חשוב מאוד...
קרא עוד »
מאי 18, 2021
מהו גישור עסקי
גישור עסקי הוא תהליך שבו צד שלישי ניטרלי עוזר לשני צדדים או יותר לפתור את המחלוקת ביניהם. המגשר אינו...
קרא עוד »
אוק 18, 2022
איך תאתרו עורך דין צבאי מומלץ
כל חייל אשר מוצא את עצמו אל מול המערכת, בין אם זה בהיבטים שקשורים להתנהלות שלו, קרי חשדות לביצוע...
קרא עוד »
ספט 05, 2022