הסכם ממון בין ידועים בציבור

הסכם ממון ידועים בציבור נועד לפרט בכתב את ההסכמות בין השותפים לו. ידועים בציבור מוגדרים ככאלו אשר אינם נשואים אבל מקיימים חיי משפחה ויחסי אישות, וכן, משק בית משותף. סיטואציה זאת יותר מורכבת ורגישה מאשר נישואין רשמיים כי חובת ההוכחה במצבים אלו היא קשה יותר ויש לעמוד במספר קריטריונים חשובים.  לכן, חשיבותו של הסכם ממון כאן עולה ואפילו חיונית. למרות אי הנעימות הכרוכה בדיונים סביב נושאים כספיים כדאי להתגבר עליהם ולהכינו בצורה נכונה.

נסיבות לצורך בהסכם כזה

הסכם ממון כזה נעשה בנסיבות שונות. לעיתים, כאשר צד אחד מגיע עם רכוש, כסף ונכסים, בנוסף, במערכות יחסים בפעם השנייה כאשר יש מטענים אישיים קודמים ועוד. הסכם כתוב וחתום קשה לפרש אחרת ויש קושי להתווכח על סעיפים בו. כל צד להסכם רוכש ביטחון עצמי  ושקט נפשי כאשר זכויותיו וחובותיו ידועים וברורים וניתן לצאת לדרך משותפת ללא חששות מיותרים. יש לערוך את ההסכם בצורה מסודרת ועל פי החוק. הוא, למעשה, מהווה מסמך משפטי שניתן לממשו או לתקוף אותו כאשר הוא מופר.

צרו קשר עם עורך דין אורי גנור >>>

תוכן חשוב

הנושאים החשובים המוזכרים הם הסדרת וחלוקת תשלומי משכנתא קיימים, הסדרים לבן זוג חדש המגיע במסגרת פרק ב'. הסדרת נושאי רכוש כגון נדל"ן, קניין רוחני, מוניטין עסקי ועוד. בכל הסכם כזה יש סעיפי קנסות ועונשים על הפרות, על הצגת מצג שווא ועוד. רצוי (אין חובה) להציגו בבית דין רבני או בבית דין לענייני משפחה לקבלת תוקף מחייב. כך גם לא יהיה ניתן לבטל אותו באופן חד צדדי אלא רק לאחר פסיקת בית המשפט. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין בתחום. שירותיו כוללים ייעוץ, עריכת הסכם, ייצוג, ליווי ככל הנדרש ועוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין בזכרון יעקב – איך לבחור נכון עו"ד נדל"ן?
לא מעט אנשים מוצאים את עצמם נבוכים אל מול עסקאות נדל"ן שונות שהם נאלצים לעשות. הידע הנדרש בתחום זה...
קרא עוד »
פבר 20, 2020
תביעות נפוצות ברשלנות רפואית
בשנים האחרונות נדמה כאילו יש עלייה במקרי הרשלנות הרפואית. ממחקרים וסקרים עולה כי הדבר אינו נכון, אולם...
קרא עוד »
יול 23, 2019
עורך דין גירושין – אל תתפשרו על בינוניות
בכדי שאתם תוכלו לעבור את תקופת הגירושין בצורה הטובה ביותר ומבלי לסבך את עצמכם יותר מידי, יהיה כדאי...
קרא עוד »
דצמ 04, 2018