מה צריך לדעת לפני שחותמים על בקשת רכישה של קבלן

ברוב הפרויקטים נוהגים המשווקים/קבלנים/יזמים לדרוש מרוכשי דירות פוטנציאליים לחתום על טופס בקשת רכישה/הצעה.

מסמך זה מהווה שלב מקדים בהתקשרות בין הצדדים, והוא מעגן את עקרונות התנאים המסחריים שיוטמעו בהמשך הסכם המכר.

בין היתר, חשוב לוודא שהמסמך מנוסח במתכונת של פניה/פנייה מכם לקבלן, על מנת למנוע הכרה כהסכם מכר מחייב בין הצדדים.

לכן, כבר בשלב זה, כדאי מאוד להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום ואשר יוכל לייעץ לכם לשים לב לנושאים מסוימים בבקשה.

תיאור הדירה – בטופס הבקשה יש לציין את סוג הדירה, הסיפור, גודלה והאם היא כוללת אביזרים כגון חניה, מחסן וכדומה. אנו ממליצים לנהל משא ומתן על נקודות אלו כבר ב- שלב זה, מאחר שכל תוספת מאוחרת יותר לתנאים אלה תהיה כרוכה ככל הנראה בעלויות נוספות.

מחיר – חשוב להטיל ספק ולוודא בדיוק מה כולל מחיר הדירה, האם ייגרמו לכם הוצאות נוספות (כגון שכר טרחת עורך דין או הוצאות רישום נכס), והאם כל סכום כולל מע"מ.

תנאי תשלום – גם תנאי התשלום עבור הדירה מפורטים בדרך כלל בטופס הבקשה עליו תתבקשו לחתום. בהקשר זה חשוב לברר האם בנק מעניק מימון לפרויקט ולשלב בניית הפרויקט. במידה והפרויקט נמצא בשלב ראשוני, אנו ממליצים לקבוע כי התשלומים יהיו מותנים בהשלמת אבני דרך בשלבי הבנייה.

חובת ביצוע תשלומים במועד היא ההתחייבות העיקרית והחשובה ביותר שתחול עליך בהסכם המכר החתום. לפיכך, עליך לתכנן את פריסת התשלומים הפוטנציאלית בכל הרצינות והזהירות הראויה.

הצמדת מדד – בעת רכישת דירה מקבלן, מחיר הרכישה לרוב צמוד למדד תשומות הבנייה. ברוב המקרים, בקשת הרכישה מציינת את מדד הבסיס אליו יוצמד מחיר הרכישה, למרות שעד לחתימת הסכם המכר בפועל, המדד עשוי לעלות באופן שמעלה את מחיר הרכישה באלפי שקלים. לפיכך, אנו ממליצים לנהל משא ומתן על תנאי ההצמדה כבר בשלב זה.

צרו קשר עם עורך דין אלעד ויסטוךעורך דין קניית דירה מקבלן >>>>

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?

חוק אשראי הוגן

הלוואה היא עסקה פיננסית המאפשרת לצד אחד ללוות כסף מאחר ובדרך כלל מוחזרת בריבית. עם הפופולריות הגוברת של פלטפורמות מימון המונים והלוואות עמית לעמית, חשוב

קרא עוד »

עורך דין הוצאה לפועל

להלן היתרונות העיקריים של שימוש באיש מקצוע כמו עו"ד הוצאה לפועל שיכול להסיר את הדאגות הפיננסיות שלך מעיקולים ממתינים: איש מקצוע שיוכל להסיר את הדאגות

קרא עוד »