מחיר צו ירושה

מחיר צו ירושה

צו ירושה הוא צו שמסדיר מבחינה משפטית את האופן שבו יחולק הרכוש של אדם שנפטר ולא השאיר צוואה. מדובר על צו שקובע את האופן של חלוקת העיזבון של הנפטר בין היורשים שלו. בכדי לקבל את הצו המדובר יש צורך להגיש בקשה מסודרת לצו ירושה לאחת מהלשכות של הרשם לענייני ירושה או לאחד מבתי הדין הרבניים.

מהי ירושה על פי דין?

כאשר אדם שנפטר משאיר אחריו צוואה, הרי שהעיזבון שלו יחולק בהתאם לצוואה שלו במידה והיא חוקית. אולם, כאשר אדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה, היורשים שלו יקבעו בהתאם לחוק הירושה. יורשים על פי דין יכולים להיות: בן הזוג או בת הזוג, אחיו של המוריש, הוריו של המוריש, הילדים שלו ועוד.

אם אתם חלק מהיורשים של אדם שנפטר, בכדי לקבל את החלק שלכם בעיזבון, יש צורך שיהיה צו ירושה שכן, הצו המדובר קובע באופן רשמי וחוקי מי היורשים של האדם ומהו החלק של כל אחד מהיורשים בעיזבון. לאחר שמקבלים צו ירושה ניתן להעביר בצורה פורמלית את הרכוש של האדם שנפטר על שמם של היורשים.

כמה עולה צו ירושה?

מהו מחיר צו ירושה? על פי התעריף הנמוך ביותר של לשכת עורכי הדין, כיום עלות הטיפול בכל מה שקשור לצו ירושה עומדת על 3652 ₪. הסכום לא כולל מע"מ. יחד עם זאת, ישנם עורכי דין אשר ידרשו שכר טרחה נמוך יותר או גבוה יותר תמורת הטיפול בהוצאת צו ירושה וזאת בהתאם לכמה מורכב המקרה ועד כמה הטיפול בו מורכב. חשוב להבין כי הליך קבלת צו ירושה הוא לא תמיד תהליך פשוט. מדובר על תהליך שדורש ידע משפטי רחב היקף בתחום וכן, ניסיון מקצועי ועל כן, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום זה כמו עורך דין יניב אור.

 

 

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?