הדרכים לפתור סכסוכי שכנים

ישנן דרכים רבות לפתירת סכסוכי שכנים ומצבים לא נעימים בין שכנים. אחת מאלו, הינה השכרה של חברות ניהול ואחזקה. חברות אלו, חוסכות רבות מדייר מרכזי בבניין שאחראי על ועד הבית לרדוף אחר דיירים עבור בקשת לכספים, בקשות לשיפוצים ועוד, מה שגורם להרבה לוותר מראש על תפקיד זה. חברות אלו, תורמים להדדיות משותפת ולחיים טובים ונעימים יותר בין דיירי הבניין. שירותים אלו ניתנים בהמון בניינים חדשים בישראל.

חברות ניהול ואחזקה

בין שתי אלו, ישנם הבדלים רבים. חברות אחזקה הן אלו שמטפלות בכל תחום התחזוקה בבניין ונבחרות על ידי ועד הבית, חלק מתפקידן הוא ביצוע עבודות הניקיון, גינון ועוד. חברות ניהול ואחזקה מציעות טיפול בתחזוקת הבניין וגם ניהול שלו. זהו תחליף לוועד הבית בבניין, וטיפול בכל ענייני הבית, מתחזוקה ועד תשלומים שונים. חברות ניהול הן בעלות הכשרה מיוחדת עבור שירותים אלו, הן מנוסות בניהול הבית וגורמות אף לעליית הערך של הדירות בבניין. הן ידועות בשירותן האיכותי והייחודי, כמובן ששירות זה כרוך בתשלום. בדרך כלל וועד בית היה מנהל את כל הקשור לתחומי הבניין, אך ניהול זה לא היה מחזיק היטב ולא היה משמר את הבניין וסביבתו.

אי תשלום וועד בית

במקרה בו יש דייר שלא שילם דמי וועד בית, ניתן באופן מוחלט לתבוע אותו במוסד שיפוטי מיוחד שהוא המפקח על המקרקעין. הסמכתו היא לדון בתחומים אלו. לפי חוק המקרקעין, כל בעל דירה, חייב לשלם את דמי וועד הבית, מי שלא ישלם יכול להיתבע.

דרכי טיפול בסכסוכי שכנים

המפקח על המקרקעין הוא גוף שתפקידו לטפל בסכסוכי שכנים ובתביעות של נציגות הבית בנוגע לאי תשלום וועד הבית. מי שמוסמך להגיש תביעה נגד בעל דירה שהוא סרבן, הינה נציגות הבית משותף או וועד הבית. תפקידה לשמש כנציגה של בעלי הדירות בכל הקשור להחזקת הרכוש המשותף, גבייה וכדומה. אם האדם שמסרב לשלם את וועד הבית הוא השוכר, אזי אפשר לגבות מבעל הדירה. בעל הדירה חייב לשלם את וועד הבית לפי חוק המקרקעין. במידה ונקלעתם לסיטואציה לא נעימה עם השכנים או דיירי הבניין אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין עוז כהן. עורך דין עוז כהן בעל ניסיון רב בתחום וישמח לסייע לכם

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תמלול משפטי – אין מה להסתבך יותר מידי
כדאי לדעת שאם אתם רוצים לעשות תמלול משפטי, הדרך הקלה והמהירה ביותר לעשות זאת תהיה על ידי הזמנת השירות...
קרא עוד »
אוק 03, 2021
תאונות עבודה, תביעות נזיקין
תאונות עבודה אינן עניין נדיר, היות ואנשים רבים מצאו את עצמם בסיטואציה מסוג זה. מדובר על כל סוג של...
קרא עוד »
יונ 09, 2020
מחיר צו ירושה
צו ירושה הוא צו שמסדיר מבחינה משפטית את האופן שבו יחולק הרכוש של אדם שנפטר ולא השאיר צוואה. מדובר על...
קרא עוד »
נוב 18, 2021