עורכת דין מיה קורדובה – שומרת על סטנדרטים אתיים מחמירים

כל אנשי מקצוע משפטיים, עורכי דין ולא עורכי דין כאחד, צפויים לשמור על סטנדרטים אתיים מחמירים – להגנה על עמיתים, לקוחות, בית המשפט וכל מי שפונה אי פעם למערכת בתי המשפט. כללי האתיקה מנחים את עורכי הדין בכל ההיבטים של ייצוג הלקוחות שלהם. הם חלק בלתי נפרד מכל היבט של החוק והפרקטיקה שלו – בין אם עורך הדין עובד על תיק הקשור לדיני הגבלים עסקיים, דיני אישות או דיני איכות הסביבה. אין ספק כי עבור עורכת דין מיה קורדובה, הקוד האתי הוא הבסיס האיתן לעבודתה כעורכת דין.

משקלו של הקוד האתי על פעילותם של עורכי דין

בתי המשפט, הרשות המחוקקת והלשכות של המדינה לוקחים כולם חלק בניהול פרקטיקת החוק. המחוקק חוקק חוקים שאנשי מקצוע משפטיים חייבים לקיים. בתי המשפט מכריעים תיקים באמצעות החלת עובדות על החוק. בדרך כלל הם גם אחראים למינוי חברים בוועדות האתיקה של לשכת עורכי הדין השומעים תלונות. עונשים על הפרות של כללי אתיקה יכולים לנוע במגוון רחב של מדרגות הענישה, ויכולים אפילו להגיע לעונשים פליליים כגון קנסות כבדים או מאסר, בהתאם לחומרת ההפרה.

כיצד קוד אתי בא לידי ביטוי בעבודה של מיה קורדובה?

סודיות: עורך דין צריך לשמור על אמון הלקוח. המשמעות היא שעורך הדין לעולם לא יוכל להשתמש באמון הלקוח לטובתו האישית או לרווח אישי מכל סוג שהוא. בדרך כלל, עורך דין יכול לחשוף את אמון הלקוח רק בהסכמתו ורק לאחר שעורך הדין נותן גילוי מלא באשר להשלכות של גילוי זה.

כשירות: על עורך דין להיות בעל כשירות מירבית בעת ייצוגו של לקוח. כמו כן, עורך דין לא צריך לטפל בתיק משפטי ללא היערכות מתאימה.

שיקול דעת מקצועי: עורך דין צריך להפעיל שיקול דעת מקצועי עצמאי בשם לקוח. הם לא יכולים לקבל עבודה מלקוח כאשר קיים ניגוד עניינים. כמו כן, על עורך דין להימנע מהחלטות בעניין כספי בתיקים המשפטיים.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין ברמת גן
לקוחות רבים מעוניינים לשכור את שירותיו של עורך דין שמשרדו ממוקם בסמוך לביתם או למשרדם כדי ליצור...
קרא עוד »
אוק 11, 2019
הכוונה משפטית – תקבלו את העזרה שאתם צריכים
אתם לא צריכים להתמודד עם קושי משפטי בעצמכם בלבד. הדבר הנכון לעשות יהיה להיעזר בעורך דין שבקיא בתיק...
קרא עוד »
נוב 14, 2021
מה הן אשרות הומניטאריות?
החוק הישראלי מגדיר כללים שונים לקבלת אזרחות. השהייה בישראל מותרת לאזרחים (ללא סייג) וכן למי שאינם...
קרא עוד »
אוק 21, 2021