עורכת דין מיה קורדובה – שומרת על סטנדרטים אתיים מחמירים

כל אנשי מקצוע משפטיים, עורכי דין ולא עורכי דין כאחד, צפויים לשמור על סטנדרטים אתיים מחמירים – להגנה על עמיתים, לקוחות, בית המשפט וכל מי שפונה אי פעם למערכת בתי המשפט. כללי האתיקה מנחים את עורכי הדין בכל ההיבטים של ייצוג הלקוחות שלהם. הם חלק בלתי נפרד מכל היבט של החוק והפרקטיקה שלו – בין אם עורך הדין עובד על תיק הקשור לדיני הגבלים עסקיים, דיני אישות או דיני איכות הסביבה. אין ספק כי עבור עורכת דין מיה קורדובה, הקוד האתי הוא הבסיס האיתן לעבודתה כעורכת דין.

משקלו של הקוד האתי על פעילותם של עורכי דין

בתי המשפט, הרשות המחוקקת והלשכות של המדינה לוקחים כולם חלק בניהול פרקטיקת החוק. המחוקק חוקק חוקים שאנשי מקצוע משפטיים חייבים לקיים. בתי המשפט מכריעים תיקים באמצעות החלת עובדות על החוק. בדרך כלל הם גם אחראים למינוי חברים בוועדות האתיקה של לשכת עורכי הדין השומעים תלונות. עונשים על הפרות של כללי אתיקה יכולים לנוע במגוון רחב של מדרגות הענישה, ויכולים אפילו להגיע לעונשים פליליים כגון קנסות כבדים או מאסר, בהתאם לחומרת ההפרה.

כיצד קוד אתי בא לידי ביטוי בעבודה של מיה קורדובה?

סודיות: עורך דין צריך לשמור על אמון הלקוח. המשמעות היא שעורך הדין לעולם לא יוכל להשתמש באמון הלקוח לטובתו האישית או לרווח אישי מכל סוג שהוא. בדרך כלל, עורך דין יכול לחשוף את אמון הלקוח רק בהסכמתו ורק לאחר שעורך הדין נותן גילוי מלא באשר להשלכות של גילוי זה.

כשירות: על עורך דין להיות בעל כשירות מירבית בעת ייצוגו של לקוח. כמו כן, עורך דין לא צריך לטפל בתיק משפטי ללא היערכות מתאימה.

שיקול דעת מקצועי: עורך דין צריך להפעיל שיקול דעת מקצועי עצמאי בשם לקוח. הם לא יכולים לקבל עבודה מלקוח כאשר קיים ניגוד עניינים. כמו כן, על עורך דין להימנע מהחלטות בעניין כספי בתיקים המשפטיים.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הורות משותפת לטובת הילד – כי טובת הילד קודמת לכל
הורות משותפת היא מגמה גוברת בחברה. בעבר, ילדים גודלו רק על ידי הוריהם. בעתיד נוכל לחלוק הורות עם אנשים...
קרא עוד »
יול 25, 2022
רשלנות רפואית בניתוח קיסרי – במה היא יכולה להתבטא?
ניתוח קיסרי הוא פעולה כירורגית רווחת אשר נועדה להציל את המצב של אישה ועוברה במידה ואין אפשרות ללידה...
קרא עוד »
יול 19, 2021
אשרות הומניטריות – מה חשוב לדעת?
כשמתחילים לברר על האשרות השונות הקיימות למשרד הפנים, חשוב מאוד להכיר את המושג אשרות הומניטריות. זו...
קרא עוד »
מאי 09, 2020