החשיבות ברישום סימן מסחרי לפטנט

רישום סימן מסחרי לפטנט

כל בעל עסק או יוצר מעוניין ליצור בידול וייחודיות בינו לבין המתחרים שלו. והוא חותר להציג בפני קהל הלקוחות המתעניין בו ובמוצרים שלו את נקודת הייחודיות ואת היתרונות שיש לו על פני המתחרים הפעילים בתחום המדובר. אחת הפעולות הפופולאריות עבור השגת מטרה זו היא סימן מסחר מיוחד לבית העסק. מטרת סימן הזיהוי היא לשמש לייצוג המוצרים, ולהדגשת הייחודיות בפני הלקוחות המתעניינים – כי מדובר במוצר מתוצרת של חברה מסוימת. הסימן הזה מהווה כלי שיווקי יעיל שמשמש את מרבית היצרנים והמשווקים בארץ ובעולם.

המיתוג והיוקרה

כמובן שככל שמדובר בחברה מוכרת ובעלת מוניטין רב יותר, ככל שהמוצרים ידועים ומוכרים יותר כך והחברה ממותגת היטב בין קהל לקוחותיה, כך עולה החשיבות של השימוש בסימן המסחרי והתועלת רבה ומודגשת יותר, קראו על כך באתר https://www.patents-il.co.il. כאשר הופעת הסימן המסחרי על המוצר מגדיל את הרושם שלו, ומציג בפני הלקוחות את המוניטין של החברה. היות ויש חשיבות כה רבה בסימנים מסחריים נקבעו בחוק פרטים שונים הנוגעים לעניין. פרטים אלו נועדו להגן על היוצר ולספק לו את ההגנה החוקית שמגנה על הזכויות שלו. היות שכך נודעת חשיבות רבה לרישום הסימן המסחרי. כך שרק בעלי זכויות היוצרים יוכלו לעשות שימוש ביצירה.

כיצד מבצעים את הרישום?

אמנם כל אדם יכול להמציא לעצמו סימן מסחרי משלו. אבל כדי להביא למצב בו החוק מכיר בזכויות שלו, ומגן על הסימן מפני שימוש של אחרים חלה עליו חובה לרשום את הסימן שלו בפנקס המיועד לרישום סימני מסחר. פעולה זו דומה לפעולת רישום פטנטים, ויש לבצע אותה כנדרש על גבי טופס בקשה ייעודי. טופס זה ניתן להוריד באתר של משרד המשפטים. הרישום כרוך בתשלום אגרת טיפול. לאחר שהגשתם את הבקשה היא מועברת לבחינה על ידי גורמים מוסמכים מטעם משרד המשפטים. הללו בוחנים האם מדובר בסימן מקורי שאינו מועתק כולו או בחלקו מסימן מסחר אחר. כמו כן נועדה הבדיקה להבטיח כי הסימן ייחודי ושונה מכל הסימנים האחרים הקיימים, וזאת במטרה למנוע בלבול בקרב הלקוחות בין סימנים מסחריים דומים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על המוסר של ייצוג פליטים בבתי משפט
פליטים מגיעים אל ישראל לאחר מסע ארוך שמתחיל במנוסה להצלת חייהם. תנאי המחייה במולדתם מעמידים אותם...
קרא עוד »
נוב 04, 2021
עו"ד מיסים – מה הופך אותו למומחה
כנראה שכל אדם שלישי בארץ, איפשהו באחת הצמתים בחיים שלו יצטרך את שירותיו של עו"ד מיסים כזה או אחר. זה...
קרא עוד »
יונ 24, 2020
מה חשוב שתדעו על העסקת עובדים זרים
בין אם אתם מעוניינים להעסיק עובדים זרים או מומחים זרים, הדרך שלכם תצטרך לעבור דרך עורך הדין שלכם....
קרא עוד »
יול 21, 2021