עו

עו"ד רכישת דירה בשומרון

ההתנהלות החוקית והמנהלית ביהודה ושומרון שנמצאים מחוץ לקו הירוק מול ההתנהלות המקבילה בתוך הקו הירוק היא שונה לחלוטין. כדי לבצע עסקה באזורים הללו יש להיעזר בעורך דין מומחה בביצוע עסקאות נדל"ן באזורים הספציפיים הללו, לאור הבקיאות והידע הנחוצים.

רישם נכס מקרקעין 

בתחומי ישראל כל נכס שנרכש נרשם בלשכת המקרקעין האזורית. על פי שלבי החוזה והסיכום בין המוכר לקונה, בשלב הראשון נרשמת בספרי הטאבו הערת אזהרה וזאת כדי לציין שאדם מסוים רכש את הנכס ונמצא בתהליכים מנהליים על פי החוזה שנחתם.

לעומת זאת בשטחי יהודה ושומרון פועלים על פי החוקים הירדניים אשר מבוססים על החוק העותומאני וזאת לאור העובדה שירדן שלטה בשטחים הללו עד מלחמת ששת הימים.

לכן לצורך רישום של רכישת דירה מקבלן בשומרון באחד הישובים בשטחים הללו, מבצעים רישום במנהל האזרחי בבית אל שמרכז את כל הרישומים של הרכוש הנטוש, או במשרדי ההסתדרות הציונית בבנימין. 

בנוסף לכך קיימות חברות משכנות אשר מנהלות חלק מהנכסים ולכן לפני רכישת דירה בשומרון יש לבדוק את היתכנות העסקה עם החברה המשכנת הרלוונטית ורק אם הכול תקין אפשר לקדם את התהליך.

רשם המשכונות 

לאור העובדה שאי אפשר לרשום הערת אזהרה בטאבו אך מצד שני הרוכש חייב לבצע רישום כלשהו כדי להבטיח את הנכס שרכש, הפתרון הוא לבצע רישום של הרכישה במשרדי רשם המשכונות. בדרך זו פועלים עד השלמת עסקת הנדל"ן ובמועד זה רושמים את הנכס באופן מלא במנהל האזרחי או בהסתדרות הציונית.

עורך דין ייעודי לנושא נדל"ן בשומרון 

לאור הנושא הסבוך, ההמלצה בנושא רכישת דירה בשומרון, היא להיעזר רק באיש מקצוע כמו עורך דין רכישת דירה מקבלן שמבצע מעת לעת עסקאות בשומרון ומכיר היטב את כל החוקים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

דיני מקרקעין

דיני מקרקעין

אם אתם מחפשים עורך דין מקרקעין מומלץ מקצוען ואיכותי, נראה שהגעתם למאמר הנכון בנושא. כאן, נברר טוב יותר על האופציות העומדות לרשותכם ונבין, כיצד תוכלו

קרא עוד »