עו

עורך דין תמ"א 38 – למה בכלל צריך אותו?

תוכנית תמ"א 38 תורמת רבות להתחדשות עירונית. בין אם באמצעות תמ"א 38 סוג 1 ובין אם באמצעות תמ"א 38 סוג 2, הופכים מבנים ישנים שנבנו בתקן ישן, למבנים חדישים יותר, יציבים יותר ומודרניים. לצורך קידום תמ"א 38 בצורה טובה וללא תקלות, נדרש עורך דין תמ"א 38 ונציג את הסיבות המרכזיות.

ייצוג הדיירים מול היזם

עורך דין תמ"א 38 נדרש מכיוון שבכל פרויקט שכזה עומדים מצד אחד הדיירים ומצד שני היזם. צריך גורם משפטי ומנוסה שייצג בצורה הגונה ואובייקטיבית את הדיירים, שהינם בעלי ידע שאיננו משתווה לזה של יזם נדל"ן מקצועי. עורך הדין יכול לאזן בין שיקולים שונים, כגון זכויות בנכס מצד אחד וכדאיות כלכלית מצד שני.

פתרון היבטים שונים מול הרשויות

עורך דין תמ"א 38 נדרש גם על מנת להתגבר על מחלוקות או עניינים לא פתורים מול הרשויות. על מנת להשיג אישור לחיזוק מבנה ובכדי לזרז את הבירוקרטיות השונות, יש צורך בעורך דין שמתמחה בתחום זה על רבדיו השונים. ראו לדוגמה עו"ד תמ"א 38 בירושלים!

פתרונות במקרים של דיירים סרבנים

לצד סיוע במשא ומתן והתנהלות מול בירוקרטיות תכנוניות וועדות עירוניות, עורך דין תמ"א 38 יכול לסייע בפתרון בעיות של דיירים סרבנים. הדבר יכול להיעשות הן בצורת גישור ושיתוף פעולה והן בצורות אחרות, ברמה משפטית.

ניסוח חוזים וסגירת קצוות משפטיים

ברקע של כל מה שצוין עד כה עומד כמובן הצורך בעורך דין כדי לסגור את החוזים ואת כל הקצוות המשפטיים שצצים בדרך. החוזים נועדו לשמור על האינטרסים של הדיירים וכן בכדי לעמוד בדרישות החוק השונות. החוזים יבטיחו בטחונות ראויים וקבלת תמורה ברורה וידועה מראש, עבור הסכמת הדיירים לביצוע תמ"א 38.

> קראו גם על עורך דין לתובענה ייצוגית!

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

מהי תביעה נגזרת?

מהי תביעה נגזרת?

תביעה נגזרת היא תביעה בעלת מאפיינים מיוחדים, הדומים בחלקם לתביעה ייצוגית, אם כי יש גם לא מעט הבדלים. הבדל מרכזי הוא שבתביעה ייצוגית מגיש התביעה

קרא עוד »