חקירת מצח

חקירת מצח

חקירת מצח הינה חקריה פלילית שוות ערך לחקירה במשטרה. ההבדל היחידי הוא שחקירת מצח מתנהלת בהתאם לדין הצבאי, בעוד חקירה במשטרה מתנהלת בהתאם לדין האזרחי. אך בשני המקרים, מומלץ להגיע רק לאחר ייעוץ מקצועי מעורך דין שמתמחה בתחום. עבור חיילים שמואשמים בעבירות פליליות שונות, יש צורך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדין הצבאי. חשוב לזכור כי רק עורך דין מסוג זה, יהיה בקיא בכל הנהלים ובכל התקנות של החוק הצבאי, ולכן הוא הכתובת שאליה יש לפנות במקרה של זימון לחקירה. אין שום טעם להתייעץ עם עורך דין אזרחי, היות והוא לא יוכל להכיר את כל הניואנסים של החוק הצבאי, את פסקי הדין החדשים ביותר ואת כל הנהלים השונים. חשוב להבין כי ללא ייעוץ משפטי מתאים, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם כתב אישום ביד. לכן על מנת להימנע מכתב אישום ואף מכלא, חשוב לקבל ייעוץ משפטי.

חקירת מצח – כיצד לצלוח אותה בהצלחה?

קודם כל, חשוב לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום הצבאי כבר ברגע הזימון לחקירה. חיילים רבים מהססים ומתעכבים עם הפנייה לעורך הדין, אך למעשה מדובר על טעות חמורה. אין שום צורך לחכות שהעניינים יסתבכו, היות וכל דבר שתגידו במהלך החקירה יכול לשמש נגדכם. לכן מומלץ לפנות לעורך הדין עוד בטרם ההגעה לחקירה, על מנת לדעת בדיוק כיצד לנהוג וממנה להימנע. בכל מקרה, חשוב לא לחתום על שום טופס ולא להסכים לשום בדיקה, מבלי לקבל לכך אישור מעורך הדין. כמו כן, כדאי לדעת כי חוקרים רבים עלולים ללחוץ על החיילים לוותר על הייעוץ המשפטי המגיע לכם מתוקף החוק, בטענה שחפים מפשע אינם זקוקים לעורך דין. אך חשוב להיוועץ בעורך דין בכל מקרה, היות ולא ניתן לדעת כיצד החקירה עלולה להתפתח. בכל מקרה, ייעוץ משפטי אינו מהווה הודאה באשמה, לכן כדאי לזכור זאת ולא לתת לאף אחד להפחיד אתכם.

לסיכום, כל מי שמוזמן לחקירת מצח בגין שימוש בסמים או כל עבירה פלילית אחרת, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי שמתמחה בדין הצבאי כמו עו"ד לימור ברמלי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסכם ידועים בציבור באינטרנט
בעתיד נוכל לראות הרבה אנשים שלא ירצו להתחתן מתוך בחירה, אך מהלך כזה עשוי להיות מעט יותר מורכב עבור...
קרא עוד »
יונ 28, 2022
חקירות מצ"ח
לא מעט חיילים מוצאים את עצמם באמצע חקירות מצ"ח, או במילים אחרות- חקירות המתבצעות על ידי המשטרה הצבאית...
קרא עוד »
יונ 30, 2020
5 מרכיבים חיוניים של קורס נדל"ן ברמה גבוהה
נדל"ן, מגזר עצום ומסובך, דורש מערך מדויק של מיומנויות וידע לניווט מוצלח. בין אם אתה סוכן שואף, משקיע או...
קרא עוד »
אוג 11, 2023