חקירת מצח

חקירת מצח

חקירת מצח הינה חקריה פלילית שוות ערך לחקירה במשטרה. ההבדל היחידי הוא שחקירת מצח מתנהלת בהתאם לדין הצבאי, בעוד חקירה במשטרה מתנהלת בהתאם לדין האזרחי. אך בשני המקרים, מומלץ להגיע רק לאחר ייעוץ מקצועי מעורך דין שמתמחה בתחום. עבור חיילים שמואשמים בעבירות פליליות שונות, יש צורך להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדין הצבאי. חשוב לזכור כי רק עורך דין מסוג זה, יהיה בקיא בכל הנהלים ובכל התקנות של החוק הצבאי, ולכן הוא הכתובת שאליה יש לפנות במקרה של זימון לחקירה. אין שום טעם להתייעץ עם עורך דין אזרחי, היות והוא לא יוכל להכיר את כל הניואנסים של החוק הצבאי, את פסקי הדין החדשים ביותר ואת כל הנהלים השונים. חשוב להבין כי ללא ייעוץ משפטי מתאים, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם כתב אישום ביד. לכן על מנת להימנע מכתב אישום ואף מכלא, חשוב לקבל ייעוץ משפטי.

חקירת מצח – כיצד לצלוח אותה בהצלחה?

קודם כל, חשוב לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום הצבאי כבר ברגע הזימון לחקירה. חיילים רבים מהססים ומתעכבים עם הפנייה לעורך הדין, אך למעשה מדובר על טעות חמורה. אין שום צורך לחכות שהעניינים יסתבכו, היות וכל דבר שתגידו במהלך החקירה יכול לשמש נגדכם. לכן מומלץ לפנות לעורך הדין עוד בטרם ההגעה לחקירה, על מנת לדעת בדיוק כיצד לנהוג וממנה להימנע. בכל מקרה, חשוב לא לחתום על שום טופס ולא להסכים לשום בדיקה, מבלי לקבל לכך אישור מעורך הדין. כמו כן, כדאי לדעת כי חוקרים רבים עלולים ללחוץ על החיילים לוותר על הייעוץ המשפטי המגיע לכם מתוקף החוק, בטענה שחפים מפשע אינם זקוקים לעורך דין. אך חשוב להיוועץ בעורך דין בכל מקרה, היות ולא ניתן לדעת כיצד החקירה עלולה להתפתח. בכל מקרה, ייעוץ משפטי אינו מהווה הודאה באשמה, לכן כדאי לזכור זאת ולא לתת לאף אחד להפחיד אתכם.

לסיכום, כל מי שמוזמן לחקירת מצח בגין שימוש בסמים או כל עבירה פלילית אחרת, חייב להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי שמתמחה בדין הצבאי כמו עו"ד לימור ברמלי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליח מהיום להיום
לא מעט חברות, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים, זקוקים לשירותיו של שליח מהיום להיום. הדבר נוגע בעיקר...
קרא עוד »
נוב 18, 2020
תביעות קטנות – שאלות ותשובות
אנשים רבים מתעניינים בתחום של תביעות קטנות, מאחר וברוב המקרים ניתן לפתור לא מעט סכסוכים משפטיים...
קרא עוד »
מרץ 17, 2021
במה יכול לסייע לנו עו"ד הוצאה לפועל?
להסתבך עם הוצאה לפועל זה מעורר חששות כבדים. אולם יש מי שיכול לסייע. נסביר במה עו"ד הוצאה לפועל יוכל...
קרא עוד »
אוק 30, 2022