דברים שכדאי לדעת על חוק סיעודי

דברים שחשוב לדעת על חוק הסיעוד

אדם שנמצא במצב סיעודי זקוק לעזרה רבה וסיוע בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות. במצב כזה הוא חייב להיעזר בגורמים חיצוניים שישהו לצדו וידאגו לכל צרכיו. וזאת על מנת להבטיח לו חיים נעימים ככל האפשר, וניהול תקין של סדר היום חרף המצב המוגבל שלו. על מנת להגיש סיוע למוגבלים במצב סיעודי נחקק חוק הסעד. חוק זה מגדיר מיהו הזכאי לקבלת עזרה סיעודית ומהי העזרה אותה ניתן לקבל.

מהו מצב סיעודי?

חוק סיעוד דן על אנשים שמוגדרים כסיעודיים. מדובר על אדם אשר אין לו את היכולת לבצע בכוחותיו הוא חלק מפעולות הבסיס. כמו כן מי שזקוק להשגחה צמודה בגין תשישות נפשית. על מנת לקבל את הזכאות לקבלת קצבה יעבור האדם הערכת תפקוד על ידי גוף המוסמך לכך. אמנם בכל גיל עלול אדם להפוך לסיעודי, אבל מרבית המקרים מתרחשים בגיל זקנה. 

מהי העלות של הטיפול באדם סיעודי?

טיפול סיעודי הוא סיפור יקר. כמובן שהוא משתנה בהתאם למצבו של המטופל ולפי קריטריונים נוספים. אבל לכל הדעות מדובר על סכום משמעותי שמתקרב לעשרת אלפים ₪ בחודש. ההוצאה המרכזית היא העסקת מטפל זר על בסיס קבוע שיגור עם הקשיש ויהיה המלווה הצמוד שלו. לכך יש להוסיף הוצאות נוספות כמו תרופות, מוצרי ספיגה והוצאות מחיה עבור המטפל. 

לשפר את איכות החיים של הקשיש

כולנו רואים בעיניים כלות את המצב הפיסי שהולך ומדרדר, כולנו מבינים את רגישות המצב ואת המורכבות של החיים כאשר הגוף הולך ונחלש. מה גם שהנפש אף היא חווה שינויים מטלטלים וצוברת במהלך השנים חוויות מסוגים שונים. חוק הסעד נועד לענות על הצורך של הקשישים הללו שאין להם יכולת כספית לממן לעצמם את הטיפול הנדרש, וכך לאפשר להם להזדקן בכבוד בהתאם לנסיבות האישיות שלהם. 

למצות את הזכויות ולקבל את מה שמגיע לנו

חשוב לדעת כי לא פעם קשישים זכאים לקבלת קצבה ועונים על הקריטריונים של חוק הסעד. אבל הגורמים הרלוונטיים מתחמקים מהמחויבות שלהם. כאן צריך בתמונה עורך דין מנוסה שיוכל להלחם על הזכויות האלמנטריות של הקשיש.

צרו קשר עכשיו עם עו"ד תביעות סיעוד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחיר תמלול
אנשים רבים מתעניינים היום בתחום של מחיר תמלול, מכיוון שכל אחד עלול להזדקק לשירותי תמלול מקצועיים...
קרא עוד »
ינו 11, 2022
סמינריון דיני עבודה
דיני עבודה הם חקיקה המפרטת את כל האחריות וזכויות במקום עבודה, במיוחד אחריות המעסיק וזכויות העובד....
קרא עוד »
פבר 20, 2021
דרכון ספרדי ללא עורך דין, אומרים שאפשרי
לא מעט יהודים מכל רחבי הארץ בוחרים להוציא דרכון ספרדי בשנים האחרונות בשל העובדה כי חל שינוי משמעותי...
קרא עוד »
דצמ 05, 2019