ארנונה של בתי תוכנה – איך אפשר ליהנות מארנונה מופחתת?

המדינה ורשויות מקומיות מנסות  באופן טבעי לעודד פעילות עסקית. זה נכון לגבי עסקים מקומיים וזה נכון גם לגבי הרצון לעודד חברות מחו"ל להגיע ארצה, לפתוח מרכזים שיהיו מוקדי פרנסה עבור תושבים מקומיים. 

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הטבות, מענקים והנחות בצורות שונות, בהיבטים מסוימים הקשורים למיסוי או לדברים אחרים שהמדינה והרשות המקומית גובות. דוגמא טובה לכך היא ארנונה. מס אותו כל רשות מקומית גובה, גם מתושבים פרטיים המתגוררים בשטחה וגם מכל מי שמחליט לפתוח בית עסק ביישוב. באופן טבעי כל רשות מקומית היתה רוצה למשוך אליה בתי עסק איכותיים ורציניים שיכולים לייצר מקורות פרנסה רבים ולעודד מחקר, פיתוח וייצור לאורך שנים ארוכות. 

אחת הדוגמאות לכך הם בתי תוכנה אשר עובדים עם חברות בישראל או חברות בחו"ל. לשם כך, הרבה מאוד רשויות מקומיות מעניקות הנחות והטבות בתשלומי ארנונה עבור בעלי עסקים של בתי תוכנה. לכן חשוב לדעת איך אפשר לקבל הנחה ולשלם ארנונה תחת הגדרה של בית תוכנה. 

כיצד ניתן לעשות זאת?

בשביל לעשות זאת בצורה נכונה, מסודרת ומקצועית, מוטב לפנות לאיש מקצוע, דוגמא עורך דין המתמחה בדיני ארנונה של בתי תוכנה והוא ידע כיצד ליצור מצב שהעסק יסווג בתור בית תוכנה ועל כן יוכל ליהנות מהנחות בכל מה שקשור לארנונה. חשוב גם לבדוק מה בדיוק הרשות המקומית מציעה, כמה היא גובה, ומה ההבדל בין רשויות שונות, מבחינת העלויות ומבחינת אופי וטיב השירות שהן מעניקות. 

בשביל להיות מסווג כבית תוכנה, יש ללמוד את החוק ומה בדיוק דורשים משרד האוצר ומשרד הפנים, אשר קובעים את ההגדרות, בשביל לדעת איך אפשר לעמוד בהן ולקבל את ההנחה המובטחת. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה לדמי פגיעה
היום ניתן לשמוע על יותר ויותר עובדים, אשר נפגעו בתאונת עבודה. חשוב להבין כי תאונת עבודה לא חייבת להיות...
קרא עוד »
אוק 22, 2020
לשון הרע – הוצאת דיבה
לשון הרע והוצאת דיבה הם תחום של חוק המספק הגנה אזרחית על מי ששמו הטוב נפגע, כאשר דבריו של מישהו גרמו...
קרא עוד »
יונ 30, 2020
עו"ד ביטוח סיעודי – קווים לדמותו
עומדים לבחור בשירותיו של עו"ד ביטוח סיעודי ורוצים לדעת שיהיה מדובר באחד מקצוען שיוכל לייצג אתכם על...
קרא עוד »
פבר 28, 2021