ארנונה של בתי תוכנה – איך אפשר ליהנות מארנונה מופחתת?

המדינה ורשויות מקומיות מנסות  באופן טבעי לעודד פעילות עסקית. זה נכון לגבי עסקים מקומיים וזה נכון גם לגבי הרצון לעודד חברות מחו"ל להגיע ארצה, לפתוח מרכזים שיהיו מוקדי פרנסה עבור תושבים מקומיים. 

אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות הטבות, מענקים והנחות בצורות שונות, בהיבטים מסוימים הקשורים למיסוי או לדברים אחרים שהמדינה והרשות המקומית גובות. דוגמא טובה לכך היא ארנונה. מס אותו כל רשות מקומית גובה, גם מתושבים פרטיים המתגוררים בשטחה וגם מכל מי שמחליט לפתוח בית עסק ביישוב. באופן טבעי כל רשות מקומית היתה רוצה למשוך אליה בתי עסק איכותיים ורציניים שיכולים לייצר מקורות פרנסה רבים ולעודד מחקר, פיתוח וייצור לאורך שנים ארוכות. 

אחת הדוגמאות לכך הם בתי תוכנה אשר עובדים עם חברות בישראל או חברות בחו"ל. לשם כך, הרבה מאוד רשויות מקומיות מעניקות הנחות והטבות בתשלומי ארנונה עבור בעלי עסקים של בתי תוכנה. לכן חשוב לדעת איך אפשר לקבל הנחה ולשלם ארנונה תחת הגדרה של בית תוכנה. 

כיצד ניתן לעשות זאת?

בשביל לעשות זאת בצורה נכונה, מסודרת ומקצועית, מוטב לפנות לאיש מקצוע, דוגמא עורך דין המתמחה בדיני ארנונה של בתי תוכנה והוא ידע כיצד ליצור מצב שהעסק יסווג בתור בית תוכנה ועל כן יוכל ליהנות מהנחות בכל מה שקשור לארנונה. חשוב גם לבדוק מה בדיוק הרשות המקומית מציעה, כמה היא גובה, ומה ההבדל בין רשויות שונות, מבחינת העלויות ומבחינת אופי וטיב השירות שהן מעניקות. 

בשביל להיות מסווג כבית תוכנה, יש ללמוד את החוק ומה בדיוק דורשים משרד האוצר ומשרד הפנים, אשר קובעים את ההגדרות, בשביל לדעת איך אפשר לעמוד בהן ולקבל את ההנחה המובטחת. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תעבורה בדרום
להיות מעורב בתאונת דרכים או לקבל דוח על משהו שעשית זה לא דבר נעים. יחד עם זאת, זה קורה לרבים מאתנו, שכן...
קרא עוד »
אוג 09, 2022
עו"ד גירושין – האם הם יכולים למנוע את הגירושים?
בני זוג אשר נישאים זה לזה, לא עושים את זה על סמך גירושים עתידיים. אך המציאות היא כי כיום עומדים אחוזי...
קרא עוד »
יול 30, 2019
מה הן אשרות הומניטאריות?
החוק הישראלי מגדיר כללים שונים לקבלת אזרחות. השהייה בישראל מותרת לאזרחים (ללא סייג) וכן למי שאינם...
קרא עוד »
אוק 21, 2021