הסכם ממון

הסכם ממון בין ידועים בציבור

לאחרונה ישנה תופעה שהפכה להיות ידועה מאד בקרב הציבור הישראלי, תופעה של שני אנשים בעל ואישה, המנהלים משק בית משותף אך לא נישאים מסיבות שונות. 

הם מעוניינים להגן על הזכויות שלהם ברכוש המשותף, ולכן הם זקוקים להסכם ממון ידועים בציבור, ובמאמר זה נלמד על הסכם ממון ידועים בציבור. 

מהו הסכם ממון ידועים בציבור? 

הדרך המשפטית הקלה ביותר להסדרת המעמד של בני זוג שחיים יחד, ואינם נשואים הוא על ידי הסכם ממון בין ידועים בציבור. תוקפו של הסכם זה הוא לכל אורך החיים המשותפים כולל לאחר פרידה, והסכם זה מעגן את הזכויות של כל אחד מהם.

המטרה העיקרית של ההסכם היא בעצם להגן על הרכוש המשותף, אך הוא גם כולל הגנה גם בעניינים אחרים. ההסכם יכול לתת פתרון וראיה יותר פשוטה בהקשר הזוגי, ביחס לרכוש המשותף, כמו במקרה שהבעל, לדוגמא, צבר כסף רב לפני הנישואים, והוא מעוניין להגן עליו. 

מה כולל הסכם ממון ידועים בציבור? 

כמו כל חוזה הבסיס, החוזה מתחיל עם הגדרת הקשר בין האנשים החתומים בו. 

הגדרת רכוש נפרד 

במסגרת ההסכם ישנה חובה להגדיר מהו רכוש נפרד, כמו חשבונות בנק או תשואה מרווחים שונים. חשוב להגדיר זאת כי בהמשך השנים גם אם אין כוונה ברורה לכך ישנו ערבוב של רכוש משותף עם רכוש נפרד.  על ההסכם גם לתת דעת על פתיחת חשבון משותף, ועל ההסכם לשקף את כל התמורות החלים ברכוש משותף כמו חובות תשואות, וכדומה. 

יתרונות של הסכם ממון בין ידועים בציבור 

  • חוסך כסף רב ומשאבים בבתי משפט כי הכל מסודר וברור
  • שקט נפשי ביטחון ויציבות כלכלית.
  • הסכם ממון בעצם ממסד את הקשר בין ידועים בציבור. 

> למידע נוסף על הסכמי ממון כנסו לאתר http://levylaw.co.il/

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

החזרי מס

החזרי מס

מתי נקבל החזרי מס? למי זה מגיע? ואיך בודקים זכאות להחזרים? תושבים ישראלים כבר יודעים כי קיימים מיליארדי שקלים(!) הנמצאים בקופות המדינה – חלקם כספים

קרא עוד »
שליח מהיום להיום

שליח מהיום להיום

לא מעט חברות, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים, זקוקים לשירותיו של שליח מהיום להיום. הדבר נוגע בעיקר לשליחויות בתחום המשפטי, היות וברוב הפעמים יש צורך להעביר

קרא עוד »