דיני מקרקעין

דיני מקרקעין

אם אתם מחפשים עורך דין מקרקעין מומלץ מקצוען ואיכותי, נראה שהגעתם למאמר הנכון בנושא. כאן, נברר טוב יותר על האופציות העומדות לרשותכם ונבין, כיצד תוכלו למצוא את עורך הדין הטוב ביותר לדיני מקרקעין.

דיני מקרקעין 

בין אם אתם הולכים למכור נכס או לקנות קרקע מסוימת, תצטרכו לעשות זאת יחד עם עורך דין מיומן לנושא זה. דיני מקרקעין אלא דינים אשר באים לשולחנו של בית המשפט על בסיס יומיומי ואנשים מתדיינים בהם סביב נשאים חשובים של קנייה ומכירה של נכסים.

הגדרת דיני מקרקעין ונדל"ן 

ההגדרה החוקית של מקרקעין, היא באה בדמות קרקע והמבנים שעליה. חוק המקרקעין קובע מי רשאי להחזיק את הקרקע ולהשתמש בה.

מושג פשוט זה, כולל מגוון רחב של תחומי משפט שונים. ראשית, נדל"ן עשוי להיות מקום ושטח למגורים או למסחרי. זה יכול להיות בבעלות אדם אחד, אך אם קיים משתמש אחר, הוא נעשה בעלים זמניים עליו באמצעות הסדרי שכירות.

קניית ומכירת קרקע 

ניתן לקנות קרקע או למכור קרקעות, ובשל ערכן הגבוה, ישנם חוקים מקומיים רבים המבטיחים כי עסקאות נדל"ן יבוצעו ויירשמו כראוי. אדמות עשויות לעבור גם בין בני משפחה באמצעות תכנון עזבון או להיות בבעלותם של יותר מאדם אחד.

לבסוף, לממשלה יש כללים שלה הנוגעים למטרות שניתן להשתמש בהן בקרקעות – למשל, יש להשתמש בכל חלקת אדמה על פי חוקי הייעוד המקומיים, ובעלי קרקעות אינם רשאים לפגוע בסביבתה.

עלויות 

עלות שכר טרחה של עורך דין מקרקעין משתנה כמובן מאדם לאדם ובעיקר ממקרה למקרה (קראו בהרחבה באתר משרד עורכי דין אהוד גבאי וליגל אלון). ברוב המקרים, לא מדובר בסכומים קטנים אך אלה, כפופים בעיקר לשווי הקרקע עליה מתדיינים בבית המשפט וגם לזה, יש שינויים מעטים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

סחיטה באיומים

סחיטה באיומים

עבירות של סחיטה באיומים הן לצערנו עבירות נפוצות בישראל. אנשים מכל גווני האוכלוסייה, מאנשים פשוטים ורגילים ועד מפורסמים נופלים לסחיטה מסוגים שונים, כאשר המטרות הן

קרא עוד »