עורך דין הטרדה מינית – איך הוא יכול לעזור?

לצערנו הרב, אנחנו שומעים בשנים האחרונות יותר ויותר על מקרים של הטרדות מיניות, בדגש על מקרים בהם גברים מטרידים נשים, כשלרוב מדובר על הטרדות מיניות במקום עבודה, ארגונים ועמותות שונות. 

צריך לומר, העובדה שאנחנו שומעים יותר ויותר על מקרים כאלה, לא נובעת בהכרח מהסיבה שיש יותר הטרדות מאשר בעבר. הגידול חל מסיבות אחרות. למשל, חוקים שקובעים בצורה ברורה וחד משמעית מהי הטרדה מינית, עצם העובדה שנשים מוכנות לדווח ולהתלונן על כך יותר מאשר בעבר, עצם זה שמקומות עבודה רבים מעודדים נשים ובכלל עובדים לדווח על הטרדות וכן התקשורת עצמה מתעסקת בכך יותר. 

מי שאמור ללוות מתלוננות או מתלוננים במקרים של הטרדה מינית, הוא עורך דין שמתעסק בתחום כמו חן משרד עורכי דין. למרות שעבירה של הטרדה מינית יכולה להפוך לעניין פלילי, אזי שעורך דין הטרדה מינית הוא חיוני בתהליך, מאחר והוא מייצג את המתלוננת או המתלונן, בין אם זה בתהליכי החקירה, בקשר מול הרשויות וכן במקרים בהם יש צורך להגיש תביעה אזרחית, הן נגד המטריד והן נגד מקום העבודה או המקום בו התרחשה ההטרדה. 

איך בוחרים עורך דין הטרדה מינית

חשוב להדגיש, כשמדברים על עורך דין הטרדה מינית לא בהכרח מדברים על גבר או אישה, כלומר שני המינים יכולים לייצג בצורה טובה, אמינה ומכובדת מתלוננים ומתלוננות בהקשר של הטרדות מיניות. באופן טבעי, כל אחד ואחת יבחרו עם מי מתאים להם לעבוד ומי הם מעדיפים שייצג אותם. 

בשביל לבחור עורך דין הטרדה מינית בצורה נכונה יש לבחון את היכולות האישיות שלו וכן את היכולות המקצועיות שלו. בצורה כזו יהיה קל יותר להגיע לתוצאות איכותיות כפי שאנחנו רוצים וליהנות מייצוג ברמה גבוהה. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהו ייפוי כוח מתמשך?
ייפוי כוח מתמשך (DPOA) הוא מסמך משפטי המעניק למישהו את הסמכות לפעול בשמכם במקרה בו תהיו חסרי יכולת או לא...
קרא עוד »
מאי 03, 2023
ייעוץ בחקירה – למה זה יכול להיות הכרחי עבורנו?
מרבית האנשים, בוודאי אנשים נורמטיביים שמעולם לא באו במגע עם עולם הפשע או עם המשטרה, יתקשו מאוד להסתדר...
קרא עוד »
אפר 11, 2022
באילו מקרים נצטרך עורך דין תעבורה
ישנם כל כך הרבה מצבים שבהם נצטרך עורך דין תעבורה. בין אם זה בגלל דו"ח חניה שלא באמת הגיע לנו, או חלילה...
קרא עוד »
אוג 10, 2020