עורך דין ביטוח לאומי – איך הוא יכול לעזור לי?

עורך דין ביטוח לאומי

כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל מחוייבים לשלם מידי חודש אחוז מסוים ממשכורתם למוסד הביטוח הלאומי, אפילו אם הם שוהים בחו"ל ובפרט שהם שוהים פחות משנה. ביטוח לאומי הוא מערכת גדולה ולעיתים מסובכת לאזרח הפשוט שלא פעם מוצא את עצמו הולך לאיבוד במסדרונות הבירוקרטיה הישראלית שעלולה להטביע בים של ניירת גם את המיומנים שביניכם. להוציא כספי פיצויים, לא פעם נמשל כמו להוציא מים מן הסלע, אם משה לא קיבל פיצויים אז מה עניין שמיטה להר סיני. אבל אם נדבר גלויות, ביטוח לאומי לא ששים לחלק את כספי הפיצויים לכל מאן דהוא, על כן, חשוב להיעזר בעו"ד. כשם שאדם שאינו יודע לשחות הולך לים עם מצופים או גלגל הצלה כך גם בנושא בו אנו עסקינן.

חלית? נפצעת?, לעיתים זו לא עוד סיסמת פרסומת שחוקה, אלא ישנם מקרים שזה אכן המצב בו אנו שרויים ולכן כל הבירוקרטיה והסחבת עלולים להכביד עלינו עד מאד בייחוד אם אנו לאחר תאונה או מצבנו הבריאותי התדרדר עד לכדי אי יכולת לכלכל את עצמנו. לביטוח הלאומי ישנם קריטריונים לקביעת נכות מסוימים מאד והנציגים שלהם לא פעם מביאים אנשים לכדי ייאוש וויתור על הכספים המגיעים להם ולו רק מפאת חוסר הרצון להיכנס לסחבת והליכים מיותרים.

למה לי לשכור עו"ד?

אז למה לנו בעצם לשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח לאומי? ראשית, אין חכם כבעל ניסיון וככזה עורך דין ביטוח לאומי ראה לא פעם תביעות לדמי פיצויים מביטוח לאומי שצלחו וגם כאלו שהעלו חרס. עורך הדין ידע כיצד להתנסח בצורה הטובה ביותר בכדי לגרום לביטוח הלאומי לפתוח את ליבם אליכם. בנוסף עורך הדין מכיר את גוף האדם כמו את כף ידו השמאלית והוא כבר כמעט ראה ושמע כל פציעות ותחלואי הגוף לסוגיו.

עורך הדין שלכם ידע על פי פציעתכם או מצבכם אילו פעולות אתם לא מסוגלים לעשות כעת ואילו פעולות לא תוכלו לעשות גם בעתיד הנראה לעין וכך לעזור לכם לקבל יותר פיצויים מהביטוח הלאומי. בנוסף כאשר מגיע לביתיכם נציג של ביטוח לאומי המגיע לבדוק את רמת הנכות שלכם, ידע עורך הדין אילו פעולות אסור בתכלית האיסור לנציג לבקש ממכם לעשות ואילו פעולות הן לגיטימיות.

באיזה שלב עלינו לפנות לעו"ד?

רצוי שהפנייה לעו"ד תיעשה בהקדם האפשרי עוד בטרם התחלתם את ההליך מול הביטוח הלאומי, מכיוון שעו"ד יעזור לכם לנסח את כוונותיכם על הצד הטוב ביותר. בנוסף עורך הדין מורשה להיות נוכח בוועדות השונות לפניהן אתם אמורים להשמיע את טיעוניכם וכמו בבית המשפט גם כאן, נוכחותו של העו"ד נחוצה.

לעיתים אנשים עלולים למצוא עצמם נופלים בין הכיסאות ולו רק בגלל חוסר הבנתם את ניסוחי הפקידים בביטוח הלאומי ועל כן חשיבותו של עו"ד ביטוח לאומי הכרחית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בקשה לאזרחות ישראלית – איך מגישים?
בזמן שלא מעט מדינות בעולם, בפרט מדינות אירופה, מאפשרות להרבה מאוד אנשים זרים שמעולם לא ביקרו בהן...
קרא עוד »
נוב 16, 2021
מהי הטרדה מינית בעבודה – איך מתנהלים מולה
אחת העבירות הנפוצות ביותר במקומות עבודה, לצערנו הרב, היא עבירה של הטרדה מינית. אף על פי שחוקקו חוקים...
קרא עוד »
פבר 10, 2020
גירושין ברבנות – מה צריך לדעת על פתיחת תיק גירושין
אחד הרגעים הקשים ביותר בחייהם של כל בני זוג, הוא הרגע בו הם מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש. אף זוג נשוי...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021