עורך דין ביטוח לאומי – איך הוא יכול לעזור לי?

עורך דין ביטוח לאומי

כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל מחוייבים לשלם מידי חודש אחוז מסוים ממשכורתם למוסד הביטוח הלאומי, אפילו אם הם שוהים בחו"ל ובפרט שהם שוהים פחות משנה. ביטוח לאומי הוא מערכת גדולה ולעיתים מסובכת לאזרח הפשוט שלא פעם מוצא את עצמו הולך לאיבוד במסדרונות הבירוקרטיה הישראלית שעלולה להטביע בים של ניירת גם את המיומנים שביניכם. להוציא כספי פיצויים, לא פעם נמשל כמו להוציא מים מן הסלע, אם משה לא קיבל פיצויים אז מה עניין שמיטה להר סיני. אבל אם נדבר גלויות, ביטוח לאומי לא ששים לחלק את כספי הפיצויים לכל מאן דהוא, על כן, חשוב להיעזר בעו"ד. כשם שאדם שאינו יודע לשחות הולך לים עם מצופים או גלגל הצלה כך גם בנושא בו אנו עסקינן.

חלית? נפצעת?, לעיתים זו לא עוד סיסמת פרסומת שחוקה, אלא ישנם מקרים שזה אכן המצב בו אנו שרויים ולכן כל הבירוקרטיה והסחבת עלולים להכביד עלינו עד מאד בייחוד אם אנו לאחר תאונה או מצבנו הבריאותי התדרדר עד לכדי אי יכולת לכלכל את עצמנו. לביטוח הלאומי ישנם קריטריונים לקביעת נכות מסוימים מאד והנציגים שלהם לא פעם מביאים אנשים לכדי ייאוש וויתור על הכספים המגיעים להם ולו רק מפאת חוסר הרצון להיכנס לסחבת והליכים מיותרים.

למה לי לשכור עו"ד?

אז למה לנו בעצם לשכור את שירותיו של עו"ד ביטוח לאומי? ראשית, אין חכם כבעל ניסיון וככזה עורך דין ביטוח לאומי ראה לא פעם תביעות לדמי פיצויים מביטוח לאומי שצלחו וגם כאלו שהעלו חרס. עורך הדין ידע כיצד להתנסח בצורה הטובה ביותר בכדי לגרום לביטוח הלאומי לפתוח את ליבם אליכם. בנוסף עורך הדין מכיר את גוף האדם כמו את כף ידו השמאלית והוא כבר כמעט ראה ושמע כל פציעות ותחלואי הגוף לסוגיו.

עורך הדין שלכם ידע על פי פציעתכם או מצבכם אילו פעולות אתם לא מסוגלים לעשות כעת ואילו פעולות לא תוכלו לעשות גם בעתיד הנראה לעין וכך לעזור לכם לקבל יותר פיצויים מהביטוח הלאומי. בנוסף כאשר מגיע לביתיכם נציג של ביטוח לאומי המגיע לבדוק את רמת הנכות שלכם, ידע עורך הדין אילו פעולות אסור בתכלית האיסור לנציג לבקש ממכם לעשות ואילו פעולות הן לגיטימיות.

באיזה שלב עלינו לפנות לעו"ד?

רצוי שהפנייה לעו"ד תיעשה בהקדם האפשרי עוד בטרם התחלתם את ההליך מול הביטוח הלאומי, מכיוון שעו"ד יעזור לכם לנסח את כוונותיכם על הצד הטוב ביותר. בנוסף עורך הדין מורשה להיות נוכח בוועדות השונות לפניהן אתם אמורים להשמיע את טיעוניכם וכמו בבית המשפט גם כאן, נוכחותו של העו"ד נחוצה.

לעיתים אנשים עלולים למצוא עצמם נופלים בין הכיסאות ולו רק בגלל חוסר הבנתם את ניסוחי הפקידים בביטוח הלאומי ועל כן חשיבותו של עו"ד ביטוח לאומי הכרחית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי ניתן להגיש תביעה על לשון הרע בפייסבוק
אם אדם פגע בכם או הוציא את לרעה מידע הנוגע אליכם בטענה שביצעתם אותה, הרי שתביעת לשון הרע הוא אחד...
קרא עוד »
ינו 20, 2020
הורות משותפת – איך מתחילים עם זה?
הורות משותפת היא צורה של הורות משותפת שבה לשני ההורים יש זכויות וחובות שוות עבור הילדים. זוהי דרך...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
דרכון ספרדי ללא עורך דין, אומרים שאפשרי
לא מעט יהודים מכל רחבי הארץ בוחרים להוציא דרכון ספרדי בשנים האחרונות בשל העובדה כי חל שינוי משמעותי...
קרא עוד »
דצמ 05, 2019