תאונות אופניים חשמליים – מי אשם

בנוסף לפופולריות ההולכת וגורת של רוכבי האופניים ויחד אתה גם השכיחות בתאונות הנגרמות עם ולרוכבי אופניים, ישנה פופולריות עצומה גם בקרב רוכבי האופניים החשמליות, שגם בענף זה התאונות המתרחשות לא מעטות. ואז נשאלת השאלה תאונת דרכים אופניים חשמליים – מי אשם. הביקוש עבור השימוש באופניים חשמליות הינו משום שהוא משמש בקרב צעירים ככלי תחבורה חסכוני אתו אפשר להתנייד לכל מקום וגם להעלות ולהוריד בקלות כאשר גומעים מרחקים ארוכים יותר בתחבורה הציבורית של אוטובוסים ורכבות. עד כמה שהכלי הזה הוא חסכוני וגמיש בנסיעתו תרתי משמע, הוא צבר ברבות הימים גל תאונות שהתרחש בקר רוכבי האופניים החשמליים, כך שאם נשאלה השאלה לעניין תאונות אופניים חשמליים- מי אשם, נחקקו מאז כמה חוקים המבהירים בעקבות אותן תאונות את תנאי השימוש המדויקים, עליהם נרחיב בהמשך מאמר זה.

כמה הדגשים לעניין תאונות אופניים חשמליים ומי אשם 

כאמור, מאז התרחשו תאונות אופניים לא פשוטות, החליט המחוקק לחקוק מספר חוקים המבהירים לכלל הציבור מהם התנאים לרכיבה באופניים חשמליים ולמי הן מיועדות כגון: מאיזה גיל מותרת הרכיבה על גבי אופניים חשמליים, חובה על חבישת קסדה כמו גם אפוד זוהר. מה עוד חשוב לדעת במקרה של תאונות אופניים חשמליים:

  • אומנם מדובר על אופניים הממונעות באמצעות חשמל אך אין הן מוגדות בחוק לרכב מנועי ועל כן אינם חייבים בביטוח חובה
  • במקרה של תאונת דרכים בין רוכב אופניים חשמליים לבין רכב, יפוצה נהג האופניים החשמליים על ידי חברת הביטוח של הרכב, אם לנהג הרכב אין ביטוח או שפגע וברח יפוצה רוכב האופניים באמצעות קרן קרנית
  • מקרים בהם רוכב האופניים החשמליות אשם בתאונה שקרתה, אין זה משנה מבחינת החוק האם התאונה התרחשה בגלל רוכב האופניים , זאת כל עוד ישנו נזק גוף שנגרם לרוכב האופניים, שאלת הטלת האשמה איננה רלוונטית, ורוכב האופניים יפוצה בכל מקרה על נזיקי גוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה

סיכום דבר

כמו הפופולריות הצוברת תאוצה אצל רוכבי האופניים הרגילים, כך גם אצל רוכבי האופניים החשמליים, אך יחד עם עליית הפופולריות והביקוש לאופניים החשמליים , כך החלו להתרחש השקם והערב גם תאונות בהן היו מעורבים רוכבי אופניים חשמליים, עד אשר החליט המחוקק לחוקק חוקים המבהירים מאיזה גיל ניתן לרכב על האופניים החשמליים, וכיצד יש להצטייד באבזור ביגוד נכון בנסיעה על אופניים חשמליים. יחד עם זאת כאשר מתרחשות תאונות דרכים המעורבות בהן אופניים חשמליים ורכב מנועי, עניין הטלת האשמה איננו רלוונטי משום נזיקי גוף שקרו לנפגע, זאת על פי חוק, קראו באתר עורך דין תאונות דרכים מידע מקצועי. כך שתאונות אופניים חשמליות- מי אשם, במקרה זה איננה רלוונטית. יחד עם זאת כאמור חשוב לבדוק ולעיין בכל מקרה לגופו בדרך משפטית טהורה. 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?