החזרי מס

החזרי מס

מתי נקבל החזרי מס? למי זה מגיע? ואיך בודקים זכאות להחזרים? תושבים ישראלים כבר יודעים כי קיימים מיליארדי שקלים(!) הנמצאים בקופות המדינה – חלקם כספים שנוצרו מהפרשים ותשלומי מס גבוהים מידי. אבל מה צריך לדעת על החזרי מס? הנה מספר פרטים:

מתי אני זכאי להחזר?

בין אם אתם עצמאיים או שכירים בישראל, ייתכן שמגיעים לכם כספים אותם שילמתם לרשויות בשנים קודמות. על פי החוק בישראל כל תושב ואדם שעובד ומרוויח כסף למחייתו עליו לשלם מיסים על פי ההכנסות ומדרגות המס. מלבד זאת, יש נקודות זכות שמורידות את אחוזי המס, כמו מקום מגורים, מצב משפחתי, נכות, או כול סיבה אחרת, כאשר שכלול של כל הנתונים האלה מייצרים את תשלום המס הקבוע על פי חוק המותאם לכל אדם. את המס מורידים באופן אוטומטי מהמשכורת או בכול חודשיים בהתאם להכנסות העסק, כאשר לעיתים עלולים להיווצר הפרשים שיולידו החזר מס.

הפרשים בתשלומים ששולמו לרשויות

במידה ושילמתם יותר מידי מס בשנה קודמת לרשויות כמו מס ההכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ וכו' – ייתכן כי מגיעים לכם החזרי מס. למשל: אם המס המחושב לעסק שלכם מחושב על פי הכנסות של שנת 2019 ובשנת 2020 הרווחתם פחות אבל שילמתם את המס על פי ההכנסות הגבוהות יותר של שנת 2019 – כנראה שמיגעים לכם החזרים. כך גם בנוגע לביטוח לאומי ושאר מוסדות.

אם תרמתם כסף, אם עשיתם תואר, אם לא עבדתם מספר חודשים – כנראה שמגיעים לכם החזרים שישולמו על פי חישוב הסכום ששילמתם בקיזוז החודשים שהרווחתכם פחות/ הוצאתם יותר או לא עבדתם. את כל הנתונים האלה יכול לחשב רואה חשבון מומלץ באתר https://www.shemesh.org.il שמבין מיסוי ויכול לבצע עבורכם בדיקת החזרי מס מקיפה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי זכאי להחזר מס?
לא כל כך בטוחים האם מגיע לכם לקבל החזר מס ורוצים לדעת מי זכאי להחזר מס? אפשר לומר שאם אתם רוצים לקבל...
קרא עוד »
יול 25, 2021
עורך דין הוצאה לפועל
עורכי דין הוצאה לפועל הם עורכי דין אשר נשכרים לסייע לחברות לבצע ולנהל ביעילות את ההיבטים המשפטיים של...
קרא עוד »
יול 02, 2022
שליח מהיום להיום
לא מעט חברות, ארגונים ואפילו אנשים פרטיים, זקוקים לשירותיו של שליח מהיום להיום. הדבר נוגע בעיקר...
קרא עוד »
נוב 18, 2020