ייעוץ בחקירה – למה זה יכול להיות הכרחי עבורנו?

מרבית האנשים, בוודאי אנשים נורמטיביים שמעולם לא באו במגע עם עולם הפשע או עם המשטרה, יתקשו מאוד להסתדר בחקירות משטרה ללא שירות ייעוץ משפטי בחקירה. הם יתקשו מאוד לדעת כיצד להתנהל, מה נכון להם לעשות ולומר ומה מוטב שלא יאמרו, כיצד עליהם לפעול כשמציגים להם ראיות ועדויות מסוימות, ואיך הם צריכים להתנהג כשהשוטרים מאיימים עליהם בצורה מסוימת. 

מי שיכול לעזור להם במצבים כאלה הוא עורך דין שמתמחה בתחום. מדובר על עורך דין פלילי שליווה בעבר לקוחות שונים שלו לחקירות משטרה ועזר להם לעבור אותן בשלום. במקרים מסוימים הוא הציע להם לבחור בזכות השתיקה, במקרים אחרים הוא הציע להם לדבר על מנת שיוכלו לספר את הצד שלהם ואולי להקל על אופי האישום. 

כאמור, עורך דין פלילי יכול לעזור במקרים של חקירה משטרתית ולייעץ למי שפונה אליו כיצד להתנהל. לשם כך, יהיה נכון לפנות אליו כמה שיותר מהר על מנת שהוא יוכל ללוות אותנו לאורך כל החקירה. 

איך בוחרים עורך דין בצורה נכונה?

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד עורכי דין שמתמחים בתחום הפלילי ויכולים לעזור ולייעץ במקרים של חקירות משטרה. אנחנו צריכים לפנות אליהם מיד כשהמשטרה עוצרת אותנו או מזמינה אותנו לחקירה משטרתית. כך הם ייכנסו איתנו לחדר החקירות וכך הם גם יוכלו לספק לנו את כל המידע כיצד להתנהל בחקירה, עוד לפני שניכנס לחדר. 

יכול להיות מצב בו עורכי דין יספקו לנו את כל המידע, וכן יקבלו את הסכמתנו לפנות אל החוקרים בהצעות שונות, מתוך כוונה שאנחנו נספק את המידע הרלוונטי עבורם ולא נואשם בדבר. זה תלוי בסוג העבירה ועד כמה החלק שלנו מהותי, ואיזה מידע אנחנו יכולים לספק. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון בתל אביב
תרגום נוטריוני מהווה מסמך פורמלי, אשר מקובל על מוסדות ציבוריים וממשלתיים ברחבי המדינות אשר על פני...
קרא עוד »
אוק 01, 2020
מהי הטרדה מינית בעבודה – איך מתנהלים מולה
אחת העבירות הנפוצות ביותר במקומות עבודה, לצערנו הרב, היא עבירה של הטרדה מינית. אף על פי שחוקקו חוקים...
קרא עוד »
פבר 10, 2020
עורך דין פלילי בבאר שבע סיוע משפטי קרוב לבית
עורך דין פלילי בבאר שבע יכול להיות שימושי במיוחד עבור לא מעט אנשים. רוב האנשים מניחים כי לא יהיה להם...
קרא עוד »
נוב 12, 2018