ייעוץ בחקירה – למה זה יכול להיות הכרחי עבורנו?

מרבית האנשים, בוודאי אנשים נורמטיביים שמעולם לא באו במגע עם עולם הפשע או עם המשטרה, יתקשו מאוד להסתדר בחקירות משטרה ללא שירות ייעוץ משפטי בחקירה. הם יתקשו מאוד לדעת כיצד להתנהל, מה נכון להם לעשות ולומר ומה מוטב שלא יאמרו, כיצד עליהם לפעול כשמציגים להם ראיות ועדויות מסוימות, ואיך הם צריכים להתנהג כשהשוטרים מאיימים עליהם בצורה מסוימת. 

מי שיכול לעזור להם במצבים כאלה הוא עורך דין שמתמחה בתחום. מדובר על עורך דין פלילי שליווה בעבר לקוחות שונים שלו לחקירות משטרה ועזר להם לעבור אותן בשלום. במקרים מסוימים הוא הציע להם לבחור בזכות השתיקה, במקרים אחרים הוא הציע להם לדבר על מנת שיוכלו לספר את הצד שלהם ואולי להקל על אופי האישום. 

כאמור, עורך דין פלילי יכול לעזור במקרים של חקירה משטרתית ולייעץ למי שפונה אליו כיצד להתנהל. לשם כך, יהיה נכון לפנות אליו כמה שיותר מהר על מנת שהוא יוכל ללוות אותנו לאורך כל החקירה. 

איך בוחרים עורך דין בצורה נכונה?

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד עורכי דין שמתמחים בתחום הפלילי ויכולים לעזור ולייעץ במקרים של חקירות משטרה. אנחנו צריכים לפנות אליהם מיד כשהמשטרה עוצרת אותנו או מזמינה אותנו לחקירה משטרתית. כך הם ייכנסו איתנו לחדר החקירות וכך הם גם יוכלו לספק לנו את כל המידע כיצד להתנהל בחקירה, עוד לפני שניכנס לחדר. 

יכול להיות מצב בו עורכי דין יספקו לנו את כל המידע, וכן יקבלו את הסכמתנו לפנות אל החוקרים בהצעות שונות, מתוך כוונה שאנחנו נספק את המידע הרלוונטי עבורם ולא נואשם בדבר. זה תלוי בסוג העבירה ועד כמה החלק שלנו מהותי, ואיזה מידע אנחנו יכולים לספק. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת לפני הרשמה לקורס אבטחת מידע?
בחלק זה, נדון בקורס אבטחת מידע (ISC) ובאופן השימוש בו במקום העבודה. אנו נדון בקורס אבטחת IT, שהוא חלק חשוב...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
השקעות בנדלן
השקעה בנדל"ן היא דרך מצוינת לבנות עושר. הבעיה היא שיכול להיות קשה למצוא את הנכסים הנכונים ואולי אין...
קרא עוד »
נוב 02, 2022
פריצת דיסק בצבא – למה מדובר בפציעה השכיחה ביותר?
רבים הם החיילים וגם החיילות המשרתים ביחידה קרבית שסובלים מכאבי גב תחתון או פריצת דיסק. אולם פריצת...
קרא עוד »
ספט 25, 2021