ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

לא מעט מאזרחי ישראל, אשר באופן טבעי מחזיקים ברשותם דרכון ישראלי, מעצם היותם אזרחי המדינה, בוחרים בשנים האחרונות לפנות אל שגרירויות זרות במטרה לעשות דרכון של מדינה נוספת, בדרך כלל מדובר על דרכון אירופאי. 

אחד הדרכונים האירופאים הפופולאריים ביותר הוא דרכון פולני. כל מי שהוריו או  הורי הוריו נולדו בפולין, יכול לפנות אל השגרירותאו אל עו"ד זילברברג ולברר האם הוא זכאי להוציא דרכון פולני. במקרים רבים זה אכן המצב. חשוב להדגיש, שלא מדובר אך ורק על מי שנולד בשטחי פולין הנוכחיים, אלא גם בשטחים שהיו בעבר בידיי פולין, זאת מאחר ובמשך השנים, כידוע, שטחיהן וגבולותיהן של מדינות אירופה השתנו. 

ישנן סיבות שונות מדוע פולין מאפשרת לישראלים, צאצאים של פולנים, לקבל דרכון פולני, בין היתר זה נובע מהעובדה שהאוכלוסייה המקומית מזדקנת וכן מסיבות כלכליות, הרצון למשוך משקיעים וכוח עבודה איכותי. השאלה היא, למה ישראלים ירצו לעשות דרכון פולני. 

למה משתלם לעשות דרכון פולני?

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. פולין שייכת לאיחוד האירופי. ברגע שאנחנו פועלים לדרכון פולני, זה אומר שאנחנו תושבי האיחוד. כל הזכויות והאפשרויות אשר עומדות לרשות אזרחי האיחוד, עומדים גם לרשותנו. זה נכון לא רק בפולין אלא גם במדינות אחרות. למשל, אם אנחנו רוצים להתגורר באוסטריה, הולנד, צרפת או כל מדינה אחרת, אזי שבזכות הדרכון הפולני נוכל לעשות זאת בקלות. 

הדרכון מאפשר לנו גם ליהנות מאפשרות מגורים מבלי שניחשב למהגרים לא חוקיים, כמו כן הוא מאפשר לנו ללמוד, לעבוד, ליהנות ממלגות ומענקים ועוד שלל אפשרויות שונות. הדרכון עוזר לנו לקבל תנאים ואפשרויות שאי אפשר ליהנות מהם בעזרת דרכון ישראלי ומכאן ההבדל הגדול בין השניים ומדוע משתלם לעשות דרכון פולני. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין הוצאה לפועל
להלן היתרונות העיקריים של שימוש באיש מקצוע כמו עו"ד הוצאה לפועל שיכול להסיר את הדאגות הפיננסיות שלך...
קרא עוד »
ינו 07, 2023
חשיפת עובדות על פיצויי קורבנות השואה בגרמניה
הפיצוי שמעניקה גרמניה לקורבנות השואה הוא נושא אפוף היסטוריה, מורכבות ומשמעות רגשית עמוקה. למרות...
קרא עוד »
נוב 22, 2023
פירוק האניגמה: תובנות על מקצועו של עורך דין גירושין
ניווט במבוך של דיני גירושין יכול להיות מרתיע עבור כל מי שלא מכיר את המורכבות שלו. עם זאת, עורך דין...
קרא עוד »
יול 18, 2023