ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

לא מעט מאזרחי ישראל, אשר באופן טבעי מחזיקים ברשותם דרכון ישראלי, מעצם היותם אזרחי המדינה, בוחרים בשנים האחרונות לפנות אל שגרירויות זרות במטרה לעשות דרכון של מדינה נוספת, בדרך כלל מדובר על דרכון אירופאי. 

אחד הדרכונים האירופאים הפופולאריים ביותר הוא דרכון פולני. כל מי שהוריו או  הורי הוריו נולדו בפולין, יכול לפנות אל השגרירותאו אל עו"ד זילברברג ולברר האם הוא זכאי להוציא דרכון פולני. במקרים רבים זה אכן המצב. חשוב להדגיש, שלא מדובר אך ורק על מי שנולד בשטחי פולין הנוכחיים, אלא גם בשטחים שהיו בעבר בידיי פולין, זאת מאחר ובמשך השנים, כידוע, שטחיהן וגבולותיהן של מדינות אירופה השתנו. 

ישנן סיבות שונות מדוע פולין מאפשרת לישראלים, צאצאים של פולנים, לקבל דרכון פולני, בין היתר זה נובע מהעובדה שהאוכלוסייה המקומית מזדקנת וכן מסיבות כלכליות, הרצון למשוך משקיעים וכוח עבודה איכותי. השאלה היא, למה ישראלים ירצו לעשות דרכון פולני. 

למה משתלם לעשות דרכון פולני?

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. פולין שייכת לאיחוד האירופי. ברגע שאנחנו פועלים לדרכון פולני, זה אומר שאנחנו תושבי האיחוד. כל הזכויות והאפשרויות אשר עומדות לרשות אזרחי האיחוד, עומדים גם לרשותנו. זה נכון לא רק בפולין אלא גם במדינות אחרות. למשל, אם אנחנו רוצים להתגורר באוסטריה, הולנד, צרפת או כל מדינה אחרת, אזי שבזכות הדרכון הפולני נוכל לעשות זאת בקלות. 

הדרכון מאפשר לנו גם ליהנות מאפשרות מגורים מבלי שניחשב למהגרים לא חוקיים, כמו כן הוא מאפשר לנו ללמוד, לעבוד, ליהנות ממלגות ומענקים ועוד שלל אפשרויות שונות. הדרכון עוזר לנו לקבל תנאים ואפשרויות שאי אפשר ליהנות מהם בעזרת דרכון ישראלי ומכאן ההבדל הגדול בין השניים ומדוע משתלם לעשות דרכון פולני. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד ביטוח סיעודי – קווים לדמותו
עומדים לבחור בשירותיו של עו"ד ביטוח סיעודי ורוצים לדעת שיהיה מדובר באחד מקצוען שיוכל לייצג אתכם על...
קרא עוד »
פבר 28, 2021
תרגום מסמכים עושים רק עם המומחים
תרגום הוא תהליך של המרת שפה אחת לאחרת. התרגום חשוב כי הוא מאפשר לנו לתקשר עם אנשים שאינם דוברים את שפת...
קרא עוד »
יול 07, 2022
כל היתרונות של לקחת עורך דין לגביית חובות
כל בעל עסק וגם אנשים פרטיים עלולים למצוא את עצמם בסיטואציה בה חייבים להם כסף. וככל שמדובר על סכומים...
קרא עוד »
יול 16, 2019