ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

ההבדלים בין דרכון פולני לדרכון ישראלי

לא מעט מאזרחי ישראל, אשר באופן טבעי מחזיקים ברשותם דרכון ישראלי, מעצם היותם אזרחי המדינה, בוחרים בשנים האחרונות לפנות אל שגרירויות זרות במטרה לעשות דרכון של מדינה נוספת, בדרך כלל מדובר על דרכון אירופאי. 

אחד הדרכונים האירופאים הפופולאריים ביותר הוא דרכון פולני. כל מי שהוריו או  הורי הוריו נולדו בפולין, יכול לפנות אל השגרירותאו אל עו"ד זילברברג ולברר האם הוא זכאי להוציא דרכון פולני. במקרים רבים זה אכן המצב. חשוב להדגיש, שלא מדובר אך ורק על מי שנולד בשטחי פולין הנוכחיים, אלא גם בשטחים שהיו בעבר בידיי פולין, זאת מאחר ובמשך השנים, כידוע, שטחיהן וגבולותיהן של מדינות אירופה השתנו. 

ישנן סיבות שונות מדוע פולין מאפשרת לישראלים, צאצאים של פולנים, לקבל דרכון פולני, בין היתר זה נובע מהעובדה שהאוכלוסייה המקומית מזדקנת וכן מסיבות כלכליות, הרצון למשוך משקיעים וכוח עבודה איכותי. השאלה היא, למה ישראלים ירצו לעשות דרכון פולני. 

למה משתלם לעשות דרכון פולני?

הסיבה לכך היא מאוד פשוטה. פולין שייכת לאיחוד האירופי. ברגע שאנחנו פועלים לדרכון פולני, זה אומר שאנחנו תושבי האיחוד. כל הזכויות והאפשרויות אשר עומדות לרשות אזרחי האיחוד, עומדים גם לרשותנו. זה נכון לא רק בפולין אלא גם במדינות אחרות. למשל, אם אנחנו רוצים להתגורר באוסטריה, הולנד, צרפת או כל מדינה אחרת, אזי שבזכות הדרכון הפולני נוכל לעשות זאת בקלות. 

הדרכון מאפשר לנו גם ליהנות מאפשרות מגורים מבלי שניחשב למהגרים לא חוקיים, כמו כן הוא מאפשר לנו ללמוד, לעבוד, ליהנות ממלגות ומענקים ועוד שלל אפשרויות שונות. הדרכון עוזר לנו לקבל תנאים ואפשרויות שאי אפשר ליהנות מהם בעזרת דרכון ישראלי ומכאן ההבדל הגדול בין השניים ומדוע משתלם לעשות דרכון פולני. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אל תוותרו לביטוח הסיעודי – הגישו תביעה למימוש זכויותיכם
רוצים לממש את הזכויות שלכם ולדעת שאתם עושים את זה בדרך הנכונה וכך שיתאפשר לכם למצות את הזכויות שלכם...
קרא עוד »
ספט 16, 2021
מחפשים עורך דין תאונות דרכים? הגעתם למקום הנכון
אף אדם לא ממש מצפה כי יום בהיר אחד הוא ייגש אל מקום העבודה ויגלה כי הוא כבר אינו יכול לעשות את כל מה...
קרא עוד »
נוב 07, 2018
למה צריך ייפוי כח מתמשך
לא מעט אנשים חוששים כי ביום מן הימים הם לא יצליחו לקבל החלטות שנוגעות לרכוש שלהם ולגוף שלהם. חשוב מאוד...
קרא עוד »
מאי 18, 2021