דברים שחשוב לדעת על חוק הסיעוד

דברים שחשוב לדעת על חוק הסיעוד

חוק הסיעוד נועד להקל על אנשים אשר הגיעו למצב אשר בו הם זקוקים לסיוע לצורך ביצוע הפעולות השגרתיות והיומיומית או שהם במצב אשר בו הם זקוקים להשגחה בגלל מצבם הפיזי או המנטלי.

לא כל אחד נעשה זכאי באופן אוטומטי לקבלת גמלת סיעוד. ישנם תנאים שונים אשר אלו מגדירים את תנאי הזכאות של הביטוח הלאומי. נמנה להלן את התנאים הבולטים מביניהם.

לפרטים וסיוע משפטי, היכנסו לאתר של עו"ד גלעד רמתי:

https://www.siud-law.co.il

מקום מגורים

הגמלה מועדת עבור קשישים אשר מתגוררים בביתם והם חייבים את הסיוע לצורך שמירה על איכות החיים תוך סיוע במהלך השגרה. גם אנשים אשר זקוקים לדיור מוגן והם מתגוררים בבית אבות ורוב ההוצאות שלהם אינו מוטל על גוף כלשהו עשויים גם כן להיעזר בגמלה מטעם הביטוח הלאומי לצורך מימון השהות שלהם במקום.

מבחן הכנסות

את שיעור הגמלה קובעים בהתאם למבחן ההכנסה של האדם הסיעודי. אדם שההכנסות שלו הם מעל התקרה שהביטוח הלאומי קבע, לא יקבל את הגמלה המלאה. מנגד אנשים אשר בן הזוג שלהם מרוויח ויש לו הכנסות בגובה מוגדר, הרי שהוא יוכל לקבל גמלה בהתאם למבחן ההכנסה.

התחשבות בקצבאות נוספות

ישנם קשישים אשר הם נהנים מקצבאות נוספות. גמלת הסיעוד מחושבת בהתאם לשאר הגמלאות או הקצבאות אשר מהם הם כבר נהנים.

מבחן תלות

כל הקצבאות נקבעות על פי רוב בהתאם לתוצאות של מבחן תלות אותו יעבר הקשיש או האדם המבקש לקבל את גמל הסיעוד. ישנם מצבים אשר בהם מדובר באדם שהוא מוגבל באופן זמני מבחינת התפקוד ובמקרים מסויימים הוא יהיה גם כן זכאי לקבל גמלת סיעוד למשך אותה תקופה מסוימת. גמלה זו נקבעת גם כן בהתאם למבחן תלות.

את המבחן מבצעם על פי רוב בביתו של הקשיש או ש האדם המבקש א הסיעוד. הבדיקה נעשית על ידי פיזיותרפיסט או אחות הנשלחים מטעם הביטוח הלאומי.

נעזרים בעורך דין סיעוד

ישנם מקרים רבים אשר בהם יהיה קשה לקבל את הגמלה הרצויה על ידי הפנייה המקובלת בדרכים הרגילות. באותם המקרים אפשר יהיה להיעזר באיש מקצוע כמו עורך דין וכדומה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין ביטוח לאומי – למה אתם צריכים אותו?
אזרחים רבים במדינת ישראל מקבלים בקביעות או לעיתים קצבה מהביטוח הלאומי. קצבאות אלו נועדו לספק לאנשים...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
5 מקרים של רשלנות רפואית ברפואת שיניים
  אם אתם נאלצים להתמודד עם מקרה של רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים או שאתם חוששים שמא התנהלו...
קרא עוד »
נוב 13, 2019
מהי הדרך היעילה ביותר להגשת תביעה לפיצויים מגרמניה?
מציאות שבה ניצולי שואה לא מתקיימים בכבוד (בחלקם כמובן), זו מציאות עגומה. אבל חשוב לדעת שאפילו כיום, שנת...
קרא עוד »
יונ 23, 2022