דברים שחשוב לדעת על חוק הסיעוד

דברים שחשוב לדעת על חוק הסיעוד

חוק הסיעוד נועד להקל על אנשים אשר הגיעו למצב אשר בו הם זקוקים לסיוע לצורך ביצוע הפעולות השגרתיות והיומיומית או שהם במצב אשר בו הם זקוקים להשגחה בגלל מצבם הפיזי או המנטלי.

לא כל אחד נעשה זכאי באופן אוטומטי לקבלת גמלת סיעוד. ישנם תנאים שונים אשר אלו מגדירים את תנאי הזכאות של הביטוח הלאומי. נמנה להלן את התנאים הבולטים מביניהם.

לפרטים וסיוע משפטי, היכנסו לאתר של עו"ד גלעד רמתי:

https://www.siud-law.co.il

מקום מגורים

הגמלה מועדת עבור קשישים אשר מתגוררים בביתם והם חייבים את הסיוע לצורך שמירה על איכות החיים תוך סיוע במהלך השגרה. גם אנשים אשר זקוקים לדיור מוגן והם מתגוררים בבית אבות ורוב ההוצאות שלהם אינו מוטל על גוף כלשהו עשויים גם כן להיעזר בגמלה מטעם הביטוח הלאומי לצורך מימון השהות שלהם במקום.

מבחן הכנסות

את שיעור הגמלה קובעים בהתאם למבחן ההכנסה של האדם הסיעודי. אדם שההכנסות שלו הם מעל התקרה שהביטוח הלאומי קבע, לא יקבל את הגמלה המלאה. מנגד אנשים אשר בן הזוג שלהם מרוויח ויש לו הכנסות בגובה מוגדר, הרי שהוא יוכל לקבל גמלה בהתאם למבחן ההכנסה.

התחשבות בקצבאות נוספות

ישנם קשישים אשר הם נהנים מקצבאות נוספות. גמלת הסיעוד מחושבת בהתאם לשאר הגמלאות או הקצבאות אשר מהם הם כבר נהנים.

מבחן תלות

כל הקצבאות נקבעות על פי רוב בהתאם לתוצאות של מבחן תלות אותו יעבר הקשיש או האדם המבקש לקבל את גמל הסיעוד. ישנם מצבים אשר בהם מדובר באדם שהוא מוגבל באופן זמני מבחינת התפקוד ובמקרים מסויימים הוא יהיה גם כן זכאי לקבל גמלת סיעוד למשך אותה תקופה מסוימת. גמלה זו נקבעת גם כן בהתאם למבחן תלות.

את המבחן מבצעם על פי רוב בביתו של הקשיש או ש האדם המבקש א הסיעוד. הבדיקה נעשית על ידי פיזיותרפיסט או אחות הנשלחים מטעם הביטוח הלאומי.

נעזרים בעורך דין סיעוד

ישנם מקרים רבים אשר בהם יהיה קשה לקבל את הגמלה הרצויה על ידי הפנייה המקובלת בדרכים הרגילות. באותם המקרים אפשר יהיה להיעזר באיש מקצוע כמו עורך דין וכדומה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גירושין ברבנות – מה צריך לדעת על פתיחת תיק גירושין
אחד הרגעים הקשים ביותר בחייהם של כל בני זוג, הוא הרגע בו הם מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש. אף זוג נשוי...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
מהי ליטיגציה מסחרית ואזרחית?
בישראל של היום, כמעט ואין אדם שאינו נזקק בשלב כזה או אחר לשירותיו של עורך דין. בין אם מדובר באדם פרטי,...
קרא עוד »
ספט 16, 2019
הדרכים לפתור סכסוכי שכנים
ישנן דרכים רבות לפתירת סכסוכי שכנים ומצבים לא נעימים בין שכנים. אחת מאלו, הינה השכרה של חברות ניהול...
קרא עוד »
ספט 02, 2019