איך לקבל אשרת כניסה לישראל?

אשרת כניסה לישראל

מדינת ישראל, כמו כל מדינה אחרת בעולם, מבקשת לשמור על הגבולות שלה ולכן מאשרת כניסתם של תיירים על פי חוקים וכללים מסוימים בלבד וזאת בעזרת ויזת תייר מיוחדת. מטרתה של ויזת הכניסה או אשרת הכניסה היא למנוע את כניסתם של אנשים זרים שאינם רצויים בגבולותיה של המדינה. בנושא זה מטפלת רשות ההגירה שהינה חלק ממשרד הפנים.

כל מה שצריך לדעת על אשרת כניסה לישראל

מידי שנה מבקרים בישראל מספר רב של תיירים, על מנת לקבל אשרת כניסה לארץ יש לבצע מספר פעולות חשובות.
תחילה יש להגיש בקשה מסודרת לקבלת אשרת כניסה לישראל . במקרים מסוימים בהם לא קיים קונסול במדינה או בעקבות בעיה ספציפית לא תתאפשר הגשת בקשה במקום המגורים, במקרים מעין אלו ניתן להגיש את הבקשה לא בישראל אלא בארצו של התייר.

את הבקשה יבחנו במשרד ההגירה והאוכלוסין בהתאם לעמידה במספר תנאים חשובים. במקרים בהם יתגלה כי התייר שהה במדינה באופן לא חוקי בעבר לא תתאפשר חזרתו ארצה. אל הבקשה יש לצרף מספר מסמכים רלוונטיים כגון צילום תעודת זהות, דרכון וכן כתב התחייבות על כך שהמזמין אכן יצא מהארץ בתאריך המיועד. רק עמידה בכל התנאים ההכרחיים תאפשר את קבלת האשרה המיוחלת לזמן קצוב. האישור יעבור אל הקונסוליה הישראלית אשר יעדכנו כי המזמין אכן יכול להיכנס ארצה.

תהליך קבלת אשרה

תהליך קבלת אשרת כניסה אינו תהליך פשוט והוא דורש מסמכים רבים וסבלנות רבה. חושב מאוד להמציא את כל המסמכים הנדרשים ולבצע את כל שלבי התהליך בצורה המדויקת ביותר שכן כל טעות עלולה להשפיע על החלטת הוועדה. במקרים מעין אלו מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין משרד הפנים המתמחה בנושא אשר יאפשר לתהליך לעבור ללא קשיים מיותרים.

> קראו על תפקידו של עורך דין הסדרת מעמד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם הדפסת פנקס צ'קים מחוץ לבנק היא חוקית?
הדפסת פנקס צ'קים נעשית בדרך כלל על ידי הבנק. ברוב הבנקים באתר הבנק יש לשונית מיוחדת להזמנת צ'קים הבנק...
קרא עוד »
ינו 13, 2021
עורך דין ביטוח לאומי – למה אתם צריכים אותו?
אזרחים רבים במדינת ישראל מקבלים בקביעות או לעיתים קצבה מהביטוח הלאומי. קצבאות אלו נועדו לספק לאנשים...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
תאונות עבודה
אף פעם אי אפשר לדעת מתי זה יבוא; תאונות עבודה מתרחשות יום יום ואי אפשר להימנע מכך. ועדיין, חשוב לדעת מה...
קרא עוד »
מרץ 26, 2021