מהו מספר SSN?

אזרחים רבים בארץ ובעולם, אשר עומדים בקריטריונים מסוימים, מחויבים בהגשת דוחות מס מידי שנה לרשויות המס האמריקאיות. אזרחים אלה, הם כאלו שיש להם השקעות או מסחר בארה"ב, אזרחי ארה"ב שסוחרים בחו"ל וכיוצא בזה.

אנשים רבים מסתבכים ומתבלבלים בכל התהליך הזה והם לא תמיד יודעים אל מי לגשת ואיך להגיש את הדוחות. אם אתם גם מחויבים בהגשת דוחות מס ותשלום לרשויות המס האמריקניות כדאי לכם לדעת על מספר SSN.

בכדי שתכלו להתמודד מול רשויות המס, אתם צריכים מספר SSN. מה זה? מה החשיבות הגדולה של המספר? ובכן מספר SSN או בשמו הארוך Social Security Number, הוא מספר שמקבלים מהביטוח הלאומי של ארה"ב. בדומה למספר זהות גם הוא בן 9 ספרות. כמובן שלא כולם זכאים לקבל את המספר, אלא אנשים שהם אזרחי ארה"ב, עובדים זמניים, סטודנטים ותושבי קבע.

אמנם מדובר במספר מקביל למספר זהות, אך יש להגיש בקשה מיוחדת לקבלת המספר באמצעות טופס SSN.

מהם השימושים של המספר?

למספר SSN יש כמה שימושים, השימוש העיקרי שלו הוא זיהוי, בדומה למספר זהות, איתו עליכם להזדהות בפני הרשויות. כמו כן, ניתן לקבל בעזרתו את הקצבאות המגיעות לכם, זכויות סוציאליות כמו דמי אבטלה וכדומה.

בנוסף, אזרח ישראלי שרוצה לפתוח חשבון בנק אמריקאי, יצטרך להזדהות עם המספר, כמו גם, אזרח אמריקאי שירצה לפתוח חשבון בנק בישראל, יעשה שימוש במספר SSN. עבור קבלת זיכויי מס, משכורות, או בכדי לחדש את הדרכון האמריקאי שלכם, גם כן תצטרכו מספר SSN.

למה זה כל כך חשוב?

  1. הסיבה הראשונה היא בכדי לאפשר לכם העברת מידע פיננסי.

והשנייה על מנת שתקבלו את החזרי מס וזיכויים במידה שתהיו זכאים. ךמידע נוסף Americandocs

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?