תביעה על לשון הרע בפייסבוק

מתי ניתן להגיש תביעה על לשון הרע בפייסבוק

אם אדם פגע בכם או הוציא את לרעה מידע הנוגע אליכם בטענה שביצעתם אותה, הרי שתביעת לשון הרע הוא אחד מהדברים הראשונים שעליכם לעשות. כדאי כמובן לעשות זאת במהירות ולתעד את הלשון הרע שהוציא עליכם אדם.

מתי ניתן להגיש תביעה על לשון הרע בפייסבוק

לשאלה מתי להעסיק עורך דין לסיוע עם תביעת לשון הרע בפייסבוק אין תמיד תשובה פשוטה. ישנם נסיבות מסוימות בהן התשובה היא "כן" בלתי מוסמך, אך לעיתים קרובות מדובר בהערכת מספר גורמים. ישנם כמה מצבים שבהם שכירת עורך דין היא חיונית.

ניתן לומר שזו יותר החלטה רגשית, המבוססת על התחושה שלא נוח לך לייצג את עצמך מאשר סיבה אחרת.

רמת הנוחות משתנה מאדם לאדם, תלוי בגורמים כמו כמה אתה יודע על תחום המשפט, כמה מידע זמין לך, כמה מאמץ אתה מוכן להשקיע בחינוך של עצמך, עד כמה אתה מבין תנאים ומושגים משפטיים (כגון חוזים, מסמכי בית משפט, חוקים, תקנות בית משפט ודעות בית משפט), וכמה אתה בטוח ביכולתך לבטא את עצמך באנגלית, הן בעל פה והן בכתב (במיוחד אם אתה צריך להופיע בבית משפט). אם תחליט ש "אינני יכול להרשות לעצמי להפסיד את המשפט הזה", כנראה שהגיע הזמן לחפש עורך דין.

מתי לקחת עורך דין?

אם אתה מואשם בפשע, כולל אלימות במשפחה, הונאת מס או אפילו עבירות רכב מנועי (כגון נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, רצח, או כל כך הרבה כרטיסי חניה שלא שולמו עד אשר הוצא צו מעצר נגדך..), כנראה שהגיע הזמן לשכור עורך דין.

לא בכל מקרה עורך דין חיוני, כמו דו"ח חניה בסך 250 ₪ אך ישנם סיבות מספיק ברורות שעורך דין יהיה הפתרון היחיד.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

מהו הסכם בוררות?

מהו הסכם בוררות?

כשאנו שומעים את המילה 'בוררות' אנו מיד נסחפים לפנטזיה אודות סרטי מאפיה ופשע, או אולי חושבים על העולם התחתון כשבדמיון אנו רואים איש זקן ומצולק

קרא עוד »